حیات وحش تخریب زیستگاه و نابودی جنگل ها باعث خواهد شد بیشتر مرگبار بیماری های همه گیر مانند coronavirus دانشمندان هشدار می دهند

ناصرو | No comments

اورانگوتان در اندونزی شناخته شده بود در آستانه انقراض به عنوان یک نتیجه از جنگل زدایی و شکار غیر قانونی.

گتی ایماژ

به عنوان تغییرات آب و هوایی منجر به افزایش شیوع بیماری در سراسر جهان دانشمندان هشدار می دهند که نرخ فعلی تخریب محیط زیست و از دست رفتن تنوع زیستی منجر به کشنده تر بیماری های همه گیر مانند coronavirus.

تعداد کل بیماری شیوع بیش از سه برابر هر دهه از سال 1980s. بیش از دو سوم از بیماری سرچشمه در حیوانات و بسیاری از کسانی که به طور مستقیم انتقال از حیات وحش به مردم است.

تخریب زیستگاه مانند جنگل زدایی و توسعه کشاورزی در wildland به طور فزاینده مجبور بیماری-حمل حیوانات نزدیک به انسان اجازه می دهد گونه های جدید از بیماری های عفونی به رشد است.

“هنگامی که شما قطع درختان و حذف شما از بین بردن محیط طبیعی برخی از گونه. اما این گونه نیست فقط ناپدید می شوند” گفت: Roger فروتس یک بیماری عفونی محقق در دانشگاه مونپلیه در فرانسه.

“ما به جای ایجاد یک چهل تکه موزاییک از محیط زیست خود را که نزدیک به ماست, با خانه های که جذب حشرات و یا میریزد که در آن خفاش ها می توانید استراحت و پیدا کردن سرپناه” او گفت:.

دانشمندان می گویند این بیماری همه گیر کوروناویروس جدید ترین مثال از اینکه چگونه انسان تخریب زیستگاه های حیات وحش است که در ارتباط با گسترش بیماری های عفونی. تحقیقات نشان داده است که Covid-19 به احتمال زیاد منشأ در یک خفاش نعل اسب بود و سپس انتقال از طریق حیوانات دیگر.

خفاش ها هستند کمتر احتمال دارد به انتقال ویروس به انسان ها زمانی که آنها در زیستگاه اما زمین تبدیل کرده است خود را افزایش قرار گرفتن در معرض انسان را بالا برده و احتمال انتقال ویروس. وجود دارد در حال حاضر تراکم بالاتر از بت منتقله از ویروس ها و عوامل بیماری زا در نزدیکی خانه انسان در سراسر جهان با توجه به فروتس.

برخی از محققان تخمین می زنند که بیش از 3000 گونه از coronavirus در حال حاضر می تواند وجود داشته باشد در خفاش و می تواند به انسان منتقل می شود.

“هنگامی که شما در حال ساخت بشر, خانه های سمت راست بر روی لبه های جنگل شما از بین بردن زیستگاه های حیات وحش و فشردن زیستگاه های حیوانات به مناطق کوچکتر” منجر به بیشتر احتمال انتقال بیماری به انسان با توجه به Tierra لبخند Evans, متخصص اپیدمیولوژی در یک موسسه بهداشت در دانشگاه کالیفرنیا است.

نمای هوایی از جنگل زدایی در Nascentes da Serra do Cachimbo رزرو بیولوژیکی در التمیرا, Para دولت برزیل در حوضه آمازون در اوت 28, 2019.

Joao Laet | خبرگزاری فرانسه | گتی ایماژ

تنها حدود 15 درصد از جنگلهای جهان که کلید حفظ تنوع زیستی دست نخورده باقی می ماند پس از تخریب از ورود آتش سوزی, کشاورزی و توسعه, با توجه به موسسه منابع جهانی. میلیون ها نفر از حیوانات و گونه های گیاهی در حال حاضر با خطر انقراض روبرو به دلیل تخریب زیستگاه.

آمریکای جنوبی و نخست منطقه از نگرانی بیش از بیماری های عفونی با توجه به گسترش سریع جنگل زدایی جنگل آمازون از ورود و معدن که محققان می گویند را تشدید آتش سوزی و Covid-19 گسترش در منطقه است.

“حفظ زیستگاه برای حیات وحش و حفظ دنیای ما این است که سلامت انسان موضوع نه فقط در حیات وحش یا محیط زیست موضوع گفت:” لبخند که مطالعات جنگل زدایی و گسترش ویروس در میانمار.

اسکات ویور مدیر موسسه عفونتهای انسانی و ایمنی در دانشگاه پزشکی تگزاس شعبه در گلوستون گفت: جنگل زدایی را افزایش می دهد خطر ابتلا به بسیاری از پشه عهده ویروس در مناطقی مانند مناطق استوایی آمریکای لاتین و آسیای جنوب شرقی.

کشورهای فقیر خواهد رنج می برند بسیاری از بیماری ها را بدتر ساخته شده توسط تغییر آب و هوا پس از گرم درجه حرارت را افزایش می دهد گسترش ویروس ها مانند تب دانگ در مکان های که در آن مردم نمی توانیم تهویه مطبوع و به طور کلی حفاظت در برابر بیماری قرار گرفتن در معرض ویور گفت.

مثلا ویروس نیل غربی یک پشه بیماری های منتقله از تکرار خیلی سریع تر در داغتر آب و هوای. محققان بر این باورند که گرمایش جهانی است که اجازه می دهد این ویروس به گسترش بیشتر کارآمد در پرندگان وحشی که پس از آن مردم آلوده است.

“ما در این مخمصه با کروناویروس چرا که ما تحت سرمایه گذاری در بهداشت عمومی در سراسر جهان است و ما گرفته نشده اطلاعات علمی به حساب در تصمیم گیری های سیاسی,” ویور گفت.

وجود دارد بیش از 3.8 میلیون تایید Covid-19 نفر در سراسر جهان و حداقل 269,881 که مردم از این بیماری با توجه به داده ها توسط دانشگاه جانز هاپکینز.

“امیدوارم بیداری از این Covid-19 همه گیر خواهد شد و مردم توجه بیشتری به دانشمندان ما گفتن در مورد این خطرات است که می تواند بیش از نشت به vector-borne diseases,” ویور اضافه شده است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>