واسلاو هاول: پادشاه جدید Absurdistan

پادشاه جدید Absurdistan: سال نو مبارک با مخالف رئیس جمهور واسلاو هاول
ژانویه 16, 1990

پراگ
من سمت چپ چکسلواکی برای ایتالیا در سال 1978 در یک دو هفته ای ویزا احتمالا به مشورت با نویسنده پریمو لوی در ترجمه من از کتاب خود Il Sistema Periodico. من تمدید ویزا برای 10 سال.

زمانی که من بازگشت به پراگ برای اولین بار در سال 1988 — قبل از موج جدید تغییر جاروب کشور — با وجود حمایت از من گذرنامه و یک منبع فراوان از بوردو در هواپیما عرق کردن کف دست من. نه خیلی تغییر کرده بود. هیچ یک از دوستان من بودند خوش بینانه در مورد آینده به جز میشل Kocáb یک ستاره راک و آهنگساز بود که همیشه ممنوع تعادل بین بودن و مرسوم مورد آزار و اذیت/غیر متعارف هنرمند و یک nonperson مخالف. فقط یک هفته قبل از او داده بود مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی است که در آن او با گستاخی اعلام کرد که “باد های کهنه را مجبور به رفتن.”

حق با او بود. در سپتامبر گذشته من خودم را در پراگ دوباره با کمی کمتر عرق در دست من در فضایی که کاملا شبیه بهار پراگ و یا 1968. این leviathan ارائه آخرین آن ضربات در حالی که مخالفان شد و شرکت در بحث ها در دانشگاه ها و کارخانه ها. کمیته مرکزی و اعضای نشت طبقه بندی شده در پارتی اطلاعات مانند غربال است. بسیاری از مردم پیش بینی تغییرات — معمولا یک رکود اقتصادی شاید یک تغییر در رهبری سیاسی در عرض دو سال است که دیگر نپرسیدم که آیا و شروع به پرسیدن چگونه است.

در مورد علاقه خود را میخانه Na Rybárne, واسلاو هاول بود نوشیدن آبجو با یک دوجین دوستان toasting مارتینا شکننده زن که به تازگی تبدیل به یک سیاسی بیوه (صبح که شوهرش منشور 77 مخالف Sasa Vondra حال گزارش به زندان برای دو ماه حکم).

“کمونیست مقامات” هاول دهن به آبجو استین “نگران دو چیز است: یکی از آنها فکر می کنم من کامپایل یک لیست از هنرمندان که نمی شود مجاز به انتشار مستقیم و یا عمل می کنند زمانی که همه چیز به نوبه خود در اطراف و امروز مخالفان در قدرت هستند و دو که فرزندان کمونیست پدر و مادر نمی خواهد اجازه رفتن به کالج.”

یک زن با یک سخاوتمندانه و سفت و کوچک-ضبط صوت نشسته در دست راست خود را — یک خبرنگار از به طور فزاینده ای مستقل حزب سوسیالیست رسمی روزانه Svobodné Slovo. نشستن بر روی لبه بیرونی از جدول من به گوش هاول داستان در مورد تعطیلات زنجیره ای از بازدیدکننده داشته است به زنان تحسین به پایان رسید که با او بودن ferreted توسط روزنامه نگاران و افتادن به فاضلاب است.

“و همانطور که من در پایین وجود دارد در اتوبوس برای زندگی من در گه” او deadpanned “من فکر کردم در مورد عناوین [رسمی کمونیست روزانه] بی ادب Pravo: مخالف تفاله می میرد راه او زندگی می کردند.”

به عنوان ABSURDIST نمایشنامه نویس ظاهر به عنوان likeliest نامزد برای پادشاه Absurdistan ماه گذشته من فرود آمد و در آنجا با من دوست بانی استین.

مدنی فروم دفاتر نقل مکان کرد و دو بار در سه هفته اول انقلاب و در حال حاضر در پایین Wenceslas میدان سرنشین دار عمدتا توسط دانش آموزان. جو یکی از جايزه بهم ریختگی و غیرمتعارف messiness. بسیاری از قهرمانان از جمله واسلاو هاول استناد ’60s زمانی که آنها با ما صحبت می کنند, اما آن را سخت به بگویید که آیا آنها اشاره به جنبش اصلاحات که منجر به بهار پراگ و یا در همه جا حاضر شبح قدرت گل. در حالی که آنها حرفه ای است که کلماتی مانند سوسیالیسم سرمایه داری راستو چپ تبدیل شده اند خالی و پوسته, عشق, دموکراسی, نجابت, اعتماد, محیط زیست هستند, مقدس پرتوی …

محل استفاده می شود متعلق به چکسلواکی و شوروی دوستی جامعه و دوستان ما بارها و بارها استرس طنز با یک بچه گانه درخشش در چشمان خود را.

تلفن لیست پیام, شعار, سینه های بزرگ سیاسی انیمیشن و سه نامتجانس neckties ها یش به دیوار. خیلی سر و صدا ساخته شده است در مورد هاول را متقاطع به عرصه روابط و کت و شلوار و کت و اما بسیاری از به اشتراک گذاشته اند در جدید خود را sartorial پیچیدگی. (“هنگامی که ما شروع شده هاول na Hrad [ریاست جمهوری قلعه] کمپین می گوید:” هاول سخنرانی watchdog پتر Oslzly “ما آرای برخی از مردم “طبیعی” در مورد آنچه که آنها می خواهم [واسلاو] برای تغییر در مورد خود و بسیاری از پاسخ او باید پوشیدن یک کراوات. سپس برخی از کارگران از کارخانه پوشاک ما به ارمغان آورده پنج روابط و پس از او در حال حاضر یکی از خود ما نگه داشتن آنها را در دفتر خود به عنوان یک اورژانس کراوات ، هر زمان که کسی نیاز به او قرض آن را از دیوار … “)

در دفتر: یک کپی هلو رو پسر جمعه سلسله مراتب در یک نام تجاری جدید کامپیوتر و بیش از حد چند غیرمنتظره خطوط تلفن. Jan شهری, پیر و فروم سخنگوی ما را پر می کند در همه جنون در حالی که ما به او کمک کند و یک دسته از دانش آموزان حمل نیم تن امن پنج پرواز ،

“این چیزی است که من باید انجام دهید بین میز گرد جلسات با قدرت که می شود” او آه. “باید یک مجازات برای عدم پذیرش تمام کسانی که شغل پردرآمد ارائه می دهد. دیروز آن بود که رئیس یک تلویزیون بخش و امروز یک سفیر. آزار و اذیت من مجبور به تبدیل شدن به یک مخالف, در حال حاضر همه من می خواهم به انجام است برای پایان این بهار تمیز کردن و خود من مرد دوباره.”

کاترین یک دانشجوی پزشکی, صعود بیش از بقیه امن است. “وجود دارد یک مرد طبقه پایین که کاملا به صحبت با شما و یا او می گوید: این انجمن در شهر خود محکوم است.”

این antiorganization شخصیت مدنی فروم با سیاست nonparty nonpolitics, تشدید, طبیعی انقلابی sloppiness برای ایجاد یک حس بودن بیش از حد شلوغ است برای نفس کشیدن. مهمانان و مدنی مدیران انجمن به طور یکسان اغلب متوقف به تعجب با صدای بلند “چگونه می تواند ما احتمالا برنده ؟ ما فقط خوش شانس است که حزب کمونیست تبدیل به یک مقدار بزرگتر ظروف سرباز یا مسافر از ما انتظار می رود.”

بازدید کنندگان آزادانه frisked در پوستر-پوشش سالن ورودی. دو baby-faced پلیس و یک لیوان رو لباس شخصی پلیسی گرفته اند موقعیت توسط راهرو. آنها مسلح حاضر به فاش کردن نام خود را اما آنها در اینجا در فروم درخواست پس از تهدید نامه ها و تماس های تلفنی. در بهترین حالت غربالگری خود را کمک می کند تا به بررسی این جریان به خوبی wishers و gawkers. هر نیمه جدی تروریستی حمل منقضی شده ایست پیوریا وزارت بهداشت اتحادیه کارت می تواند رقص تمام راه را به هاول را درب.

در روز جمعه قبل از کریسمس ما به تماشای هاول مشاجره با روزنامه نگاران در یک کنفرانس مطبوعاتی در Laterna Magica تئاتر. در دیدارهای متناوب به رئیس مخالف در طول 20 سال گذشته رسانه ها داشته اند (اما نه همیشه انتشار) یک درهم و برهم بیانیه. در حال حاضر او dodges سوالات خود را در مکان های عمومی, و اورا مورد آزار و اذیت بی گناهی محو شدن است.

“دلیل من برای انجام این کنفرانس مطبوعاتی است زیرا بسیاری از روزنامه نگاران از من خواسته اند برای مصاحبه” هاول می گوید. “و من متاسفم بگویم که اگر من این کار را برای هر کسی که از من خواست به من تنها هم به اظهار نظر در انقلاب و نه در آن شرکت کنند.”

زمانی که دو حزب سیاسی سیستم ذکر شده است آقای H. توقیف فرصت به طرح ایده آل خود را از غیر سیاست سیاست:

“شخصیت باید بازی به طور فزاینده ای نقش مهمی در آینده و احزاب سیاسی باید نقش کمتری. با توجه به من و احزاب سیاسی باید کاهش یابد به صرف باشگاه که در آن شخصیتهای سیاسی متولد می شوند و پیدا کردن پلت فرم خود را. اما من فکر می کنم احزاب سیاسی نباید به طور مستقیم خوب بکار بردن قدرت چرا که یکی از روشها است که توسط آن قدرت که توان تبدیل شدن به ناشناس. به نظر من تنها راه نجات این تمدن است که برای آزادی انسان از دستکاری توسط همه ابرسازه که انسان مدرن ایجاد کرده است و که در حال حاضر در حال از بین بردن او را.”

“چه بود آخرین کار هنری شما قادر به کامل” از من بپرسید “و هنگامی که می بینید یک بعدی در حال آمدن است؟”

“من آخرین بازی که به نام زاغه ترخیص کالا از گمرک. آن را قرار است به تولید در نیویورک مدتی به زودی. من آن را نوشتم و دو سال پیش. سال گذشته من آغاز شده یکی دیگر از بازی, اما من هرگز قادر به آن را به پایان برساند چرا که همانطور که شما ببینید, تاریخچه پیشی من. اما من معتقدم که لحظه ای خواهد آمد که من قادر خواهد بود برای تکمیل آن است.

“من خوشحال خواهید بود زمانی که من محبوبیت توان به دلیل آن است که کمی پیچیده کار من است.”

در حالی که ما noncandidate ارائه می دهد nonanswers و یک آستر برای روزنامه نگاران و صحبت می کند خاورمیانه جدید “خوانا” احزاب به دستگاه کارگران در پرسو و ironworkers در کلدنو — دستیاران خود را در حال یادگیری هنر ساخت nonstatements و استراتژیک نشت. در دسامبر 23, یکی به ما می گوید در مورد یک چک سنت خوردن حلزون در روز قبل از کریسمس. “این است که بسیار محرمانه” ما گفت: “اما Klasterni Vinarna (ایوان انبار شراب) در موقع ناهار است و بهترین مکان برای رعایت چنین سنت است.”

ما را به اشاره و منتظر در کمین ما نمایشنامه نویس در روز قبل از شب کریسمس. هاول در مقدونیه با یک دسته گل از گل رز قرمز. توسط برخی از اتفاق ما به مدیریت گذشته جان Bok, هاول خصوصی پرده آهنین. آقای H. لبخند و التماس برای ترحم — این اولین بار است که شخصی در حال حاضر او تا به حال در شش هفته. او مشخصه خسته اما خوشحالم که یک استثنا از هیچ-مصاحبه سیاست برای ما. هر زمان دیگر اما در حال حاضر. چگونه در مورد بعد از کریسمس ؟

ما لذت بردن از ما گران ناهار سرخ شده با پودرهای سوخاری با رنگ و لعاب حلزون slivers تاج با یک حفره ناتیلوس.

چهار روز بعددر تاریخ 27 دسامبر ما وارد شلوغ اتاق انتظار از هاول در مدنی فروم ساختمان با یک گل برای نمایشنامه نویس. هاول انتظار دارد که به نام رئیس جمهور در دو روز پس از آن او را برای یک تور دو Germanies — به جای مسکو سنتی مقصد از مراسم تحلیف دولت بازدیدکننده داشته است.

“آقای رئیس جمهور” — جان Bok زبان ورقه به عنوان بسیاری از آنها پس از هاول دشمنان در مجلس فدرال تنها یک هفته زودتر beslobbered یک دیگر اتفاق آرا ستایش از خود archenemy — “آقای رئیس جمهور شما در چند دقیقه.”

دفتر پر از چهره های آشنا از هاول همراهان همه شدت نوشتن گوش دادن به نوار, ویرایش, زمزمه. در مجاور گوشه هاول اعطا با Eda Kriseova خود را سخنگوی.

هاول ما خوش آمد می گوید با یک گرم دست دادن و توجه چشم آبی است. دیوارهای اتاق پوشش داده شده با پوستر ها و عکس های. وجود دارد دو جذاب اخیر هدیه: یک پلاک از اعلامیه حقوق بشر از یک سناتور ایالات متحده (هیچ کس نمی تواند به یاد داشته باشید که) و آبرنگ با خوشنویسی کتیبه ای از ساموئل بکت بازی فاجعهاختصاص داده شده به واسلاو هاول.

VÍT HOREJS: آقای هاول ما باید به دنبال کار خود را در نیویورک و لذت می برد نقش خود را در تئاتر. اول از همه l می خواهید به دانستن چیزی در مورد شما. چه نیروی محرکه واسلاو هاول

واسلاو هاول: آسان است که من حتی می تواند به شما پاسخ در انگلیسی. من نمی دانم. [خنده] اما برای اهداف خود من باید چیزی می گویند. من خودم بسیار قوی و شجاع ، دیگران ممکن است قاضی من شجاعت. من نمی ابداع عوارض در زندگی من, نه از زندان و نه ریاست جمهوری. سرنوشت در آن عجیب و غریب پر پیچ و خم راه قرار داده شده است به من در این گرفتاریها.

HOREJS: چه خواهد بود اولویت خود را به عنوان رئیس جمهور چکسلواکی?

هاول: اگر من رئیس جمهور من باید رهبری این کشور به سوی انتخابات آزاد و مطمئن شویم که جاده بود صلح آمیز و عادلانه است. همان آرمان عشق که انجام شده از طریق ما مبارک انقلاب باید تضمین کند که انتخابات نخواهد بود لکهدار توسط فتنه و جاه طلبی. و من نیز کمک به تقویت اقتدار و اعتبار چکسلواکی در جهان است.

HOREJS: شما گفت که شما موافق به رئیس جمهور به طور موقت تا زمانی که رایگان در انتخابات دوره است. چگونه انتظار دارید به دشوار تنظیم از سیاست به هنر ؟

هاول: اگر همه می رود راه من آرزو می کنم آن را به من خواهد بود به طور موقت یک وظیفه رئیس جمهور است. و پس از آن من می خواهم به کار در جایی در تئاتر و خودم اختصاص به من کار ادبی. این بدان معنا نیست که من استعفا از من مدنی-فکر وظایف. اگر مادری می خواهد و یا نیاز من خواهد بود در وضع تا پایان روز من.

HOREJS: چه شباهت بین کار سیاسی و کار خود را به عنوان یک نمایشنامه نویس? چگونه یک تاثیر دیگر ؟

هاول: من خودم هیچ آگاهانه قصد به پس و تئاتر به سیاست یا به حمل و سیاست را در تئاتر است. من مشاهده کرده اند که انقلاب ما به لطف آسمانی مدیر و نه به من چندین عناصر کلاسیک درام و تئاتر پوچ. آن است که در واقع کاملا از نزدیک مرتبط به تئاتر تجربه است.

HOREJS: شما اشاره کردید که یک بازی جدید است که به شما شده است یا نه نشده است نوشتن در حالی که در مورد پیری دیکتاتور که قدرت خود را از دست می دهد و می شود مسخره است. آیا شما قصد دارید به پایان این بازی و اگر چنین است آیا شما فکر می کنم آن را change در حال حاضر ؟

هاول: من شروع به نوشتن این بازی یک سال پیش در پاییز. من نمی آن را به پایان برساند و سپس به زندان رفتم و سپس به این [انقلاب] آغاز شده است. وجود دارد خیلی کار های دیگر انجام دهید که من به عقب بر گردیم به آن را در همه. با این وجود من به آن بازگشت و به مدت 10 روز فقط قبل از انقلاب من در بر داشت که ناگهان این مواد بود به نحوی تبدیل به بسیار دور بود و من با آن. و که من باید برای شروع به ما می گویند در چک “در علفزار سبز.” به طور کامل با مواد مختلف و من قصد دارم به پرتاب این یکی.

HOREJS: زمانی که شما در زندان بودند آیا شما بیشتر وقت خود را صرف تفکر در مورد سیاست و یا در مورد هنری کار می کند ؟ یا چقدر بد غذا بود ؟ و یا چه ؟

هاول: من تا به حال مقدار زیادی از زمان به فکر کردن در مورد بسیاری از چیزها است. [هاول سپری کرده است در مجموع از پنج سال و نیم در زندان از طریق چهار زندان محکوم. طولانی ترین حکم برای مدت چهار سال و نیم.]

HOREJS: آیا شما آشنا با کار نویسنده ماریو وارگاس یوسا است که در حال اجرا برای رئیس جمهور پرو? باید هنرمندان بود در کل بیشتر درگیر در سیاست ؟

هاول: تا آنجا که من می دانم او تنها نویسنده در حال اجرا برای دفتر ریاست جمهوری امروز — اگر ما تعداد رئیس جمهور که در نوشتن به جشن خود را افتخار. من احساس می کنم حتی از برخی از مصاحبه های خود گفت که من به عنوان خوانده شده برخی از تشابه بین وضعیت خود را و معدن. من باید رئیس جمهور شود ممکن است آن را سخت برای پیدا کردن زمان برای بازدید او در پرو. اما شاید او را پیدا کردن زمان برای دیدار با من در اینجا. و اگر او را پیدا کند آن زمان حداقل ما می توانیم تبادل نامه تسلیت.

HOREJS: چه چیزی شما فکر می کنم از شرلی تمپل ، آیا می دانید قدیمی خود فیلم ؟ آنچه در مورد او به عنوان یک انتخاب برای سفیر آمریکا در چکسلواکی?

هاول: من می دانم و من فکر می کنم او قطعا مشرب به اندازه کافی برای یک سفیر. همسر من می داند که فیلم های او بیش از من به خاطر او نوع از چرم گاومیش فیلم. خانم سیاه و سفید حتی به من یک کتاب از خاطرات خود و من یک videocassette از فیلم های قدیمی. هنگامی که l یک رایگان آخر هفته که من نمی توان انتظار داشت که اتفاق می افتد بیش از حد به زودی, من دوست دارم به تماشای یکی از فیلم های قدیمی.

HOREJS: من مطمئن هستم که شما مشغول هستند و بسیاری از برنامه های سفر و دعوت نامه. آیا شما برنامه ریزی برای بازدید از ایالات متحده به زودی ؟

هاول: اگر آقای بوش دعوت من خواهد بود خوشحالم که کمکی بکند. اما در اکثر برای دو روز. من لازم نیست که زمان برای هر بازدیدکننده داشته است.

HOREJS: بله, آن را خوب خواهد بود اگر او را دعوت شما. در ایالات متحده در طول رئيس جمهور در دو ماه آخر دوره اش او معمولا به عنوان یک اردک لنگ. پس شما احتمالا تنها در خدمت چند ماه آیا شما فکر می کنم [چک سیاستمداران] سعی خواهد کرد به غرفه تصمیم گیری و یا جلوگیری از شما را از دستیابی به اهداف خود را ؟

هاول: من به خوبی آگاه است که اگر چه من خجالتی و مودب فرد اگر من انتخاب من خواهد بود که یک رئیس جمهور قوی. و من نمی خواهد اجازه می دهد هر کسی که برای کشیدن پای خود را در برنامه.

HOREJS: در مقاله “کلمات در کلمات” [Slovo o Slovu, یک سخنرانی برای جایزه صلح آلمان در انجمن کتابفروشان]شما چگونه ذکر کلماتی مانند “سوسیالیسم” و “صلح” ممکن است تبدیل به billyclubs که یک دولت با استفاده از به ضرب و شتم مردم به بی تفاوتی. به شما می گویند که حتی یک بخش مانند “پروستریکا” می تواند تبدیل به یک billyclub. ما متوجه شده است که در بسیاری از سخنرانی های سیاسی خود را از شما تا به حال برای ساده کردن افکار خود را. آیا شما فکر می کنم این خطر وجود دارد در حال حاضر و یا در آینده که کلمات خود را می تواند اجرا شود به دور از شما بود موضوع را به فساد و دیگر تحت کنترل خود را?

هاول: البته وجود چنین خطر و من باید به طور مداوم در محافظت در برابر این نوع از چیزی. عمدتا من انتظار دارم که وجود خواهد داشت یک جامعه آزاد با مخالفان که نگه زبانه ها در من به مرا از چنین خطری باید من آن را متوجه خودم. در حال حاضر این خطر وجود دارد از یک صرفا ویژگی های دیدگاه چون من باید برای خودم تکرار در ریخته گری فولاد و مربع و غیره. نه هر کس می تواند به دنبال همه چیز و من باید دریافت این پیام در سراسر به نحوی. تلویزیون سخنرانی نیست به اندازه کافی برای این کار نیست چرا که همه مردم هم به تماشای آنها. من سعی می کنم متفاوت است برخی از ایده ها و فکر نمی کنم که این کلمات در حال تبدیل شدن به سفت است که آنها از دست دادن معنی تکرار است.

HOREJS: که نویسندگان و نمایشنامه نویسان در ایالات متحده است که شما را تحسین کنید ؟

هاول: از آنجایی که من بود جوان من بسیار ارزشمند ادبیات آمریکا و خواندن همه چیز شما می توانید تصور کنید از والت ویتمن و Carl Sandburg به نورمن میلر. در این لحظه من می توانم می گویند که وجود دارد این است که یک نویسنده است که تا به حال تاثیر مستقیم بر من. البته شده اند وجود دارد تن از غیر مستقیم تحت تاثیر قرار.

اما شاید بیشتر از ادبیات آمریکا, آن است که آمریکا جو که تحت تاثیر من از سال 1968 زمانی که من سفر وجود دارد. در حال حاضر من می دانم که وجود دارد متعدد تشابه بین دهه 60 در آمریکا و چکسلواکی در ’80s در. من می توانم نشان می دهد با صدها نفر از موارد و من احساس می کنم که روح از ’60s است در حال احیا توسط ما امروز در اینجا. در کشور ما به شکل های مختلف بیشتر articulately. و در راه است که من تحت تاثیر امریکا است. من در آمریکا به مدت شش ماه در ’68 و با تجربه چنین چیزهایی به عنوان بسیار چشمگیر اعتصابات دانشجویی.

انقلاب ما تا به حال تعدادی از مراحل است که در برخی از راه مقدماتی متحده است. یکی از این, برای مثال, Joan Baez کنسرت در براتیسلاوا. او دعوت ما وجود دارد و صحبت از این مرحله در مورد منشور 77 و توافق کردیم که با بسیاری از دوستان که روح از ’60s بود به نحوی احیا وجود دارد با بائز یک نماد برای غیر خشونت آمیز ’60s جنبش صلح. [در واقع این کنسرت متوقف شد توسط مقامات و منجر به بسیاری از بازداشت.]

HOREJS: ما می بینیم که کارکنان خود را گرفتن شما آماده برای مصاحبه تلویزیونی. شما هر چیز دیگری برای ما ؟

هاول: بله, من می خواهم به ارسال تبریک به تمام ایجاد کرد صدای خوانندگان. و به خصوص لطفا به من با احترام به دوستان خوب من جو Papp و Susan Sontag. به آنها بگویید که برای بازدید به زودی.

ریتا KLIMOVA جدید سفیر چک-تعیین به آمریکا نمی تواند آن را به هاول را در مراسم تحلیف ریاست جمهوری. ما او را قبول دعوت به تماشای آن در تلویزیون در خانه اش نه چندان دور از زمین رژه که در آن بزرگترین دموکراسی تظاهرات رخ داده است در ماه نوامبر. یک دور رو با نشاط مادر او را از حزب اخراج در سال 1970 و پس از آن اخراج از کار خود را به عنوان یک استاد اقتصاد. “آنها تقریبا هیچوقت اخراج من,” او می گوید: “اما من آنها را متقاعد شده است که من نه موافق [1968] تهاجم و من تا به حال شده است برای رفتن به [مخالف] نشست.” در فروم روزهای آغازین او رفتار روزنامه نگاران خارجی و تفسیر برای هاول بدون هیچ پرداخت. او به زبان انگلیسی است اندکی نیویورک حلقه به آن مانده از دوران کودکی به روز هنگامی که او و خانواده اش بودند پناهندگان از هیتلر زندگی در ریورساید درایو و 149th خیابان.

دیدن هاول در تلویزیون در زیبایی متناسب با کت و شلوار, کراوات, و, شیک, پالتو او می فرستد نورد با خنده.

“مرد فقیر! او متنفر است این نوع از چیزی. او باید خیلی ناراحت کننده است!”

سپس قبل از اینکه شما می گویند “مخالف” همه رئیس جمهور دشمنان انتخاب او توسط یک مشکوکی اتفاق آرا نشان می دهد از دست. هاول می دهد در کوتاه ترین سخنرانی در تاریخ از قلعه پراگ بالکن و سپس راهپیمایی در مقابل ارتش بازرسی لباس های کاخ نگهبان که رژه به افتخار او. طنز از این وضعیت می فرستد و همه ما به gales از خنده های هیستریک. اما خط پایین این است: او رئیس جمهور! رئیس جمهور تنها در تاریخ زندگی که در یک نفس می توانید نقل قول جان لنون, ساموئل بکت و امانوئل کانت.

روز بعد این فروم دریافت 200 تماس در مورد هاول را بیش از حد کوتاه افتتاح شلوار. این است نگه داشتن چشم در او حمایت خود را ادعا می کنند که آنها مورد مداقه قرار دادن اشتباهات خود را.

از ما دعوت به صرف شب سال نو با هاول و … حدود 500 از نزدیکترین دوستان است. برگزار شد در رنگ ورو رفته 1880 Ironworkers ” کاخ فرهنگ یک سالن مبهم یادآور ریتز حزب است که با حمایت “جامعه برای Merrier در حال حاضر.” مهمانان در این سال جدید باش شامل همه پراگ زیبا, مردم, هنرمندان, منشور 77 امضا و انگشت شماری از زرق و برق خارجی: فیلمساز Bernardo Bertolucci; نویسنده/استاد Arnost Lustig از دانشگاه واشنگتن و موزه شهری رئیس ویلیام لوئرز سفیر سابق به چکسلواکی از آمریکا و وندی.

هاول محافظت شش بچه که دوباره متولد لبخند نیست خیانت به خود کمربند مشکی در کاراته. آن است که یک حزب قطعا یک کنفرانس مطبوعاتی و واسلاو خوب است شاه: آرامش خفه شده در بوسه و به خوبی خواسته. در میان شامپانی رابطه (چک و رومانی شامپاین زد قبل از نیمه شب) و امواج خنده بانی sneaks را در یک زن و شوهر از سوالات:

بانی استین: سال نو مبارک! پس چگونه آن را احساس می کنید جمهور ؟

واسلاو هاول: [لبخند بوسه.] احساس می کنید ؟ به شما می گویند آیا احساس می کنید ؟ من هیچ نظری ندارم. من تا به حال هیچ وقت برای احساسات.

استین: شما چگونه بود دیدار با ماریو سوارس پرتغالی جمهور ؟

هاول: او اولین رئیس جمهور برای دیدار با من در اینجا و به من حمایت آشکارا از ماه گذشته. او و دانش آموزان ما فرستاده 5000 گل رز. آقای Soares نیز در زندان بوده است بنابراین ما تا به حال یک تبادل جالب در مورد متقابل ما تجربه. و او به من داد یک خودرو است.

یک سال 1989 رنو 21.

هاول است خوشگذران و بیشتر شبیه به خود قدیمی خود را, اگر چه او در پوشیدن کت و شلوار و به لغزش دور برای یک ساعت در نیمه شب به Wensceslas مربع که در آن 100000 نفر از افراد خود را صبر کنید برای تشویق در این سال با او. شباهت به سلطنت غیر طبیعی است.

4 صبح ما مایلند حتی برای یک فایبر گلاس آلمان شرقی Trabant به زدن توپ زدن توپ با ما صفحه اصلی. با هیچ تاکسی یا حمل و نقل عمومی در دسترس ما پیاده سرد مایل سپس انگشت شست سوار از یک moonlighting BMW با یک خوبی ترشی راننده.

همه چیز anticlimactic پس از انتخابات ریاست جمهوری سال جدید سخنرانی آغاز شد که: “شما نمی انتخاب من به شما بگویم بیشتر نهفته است.” ریاضت در هوا است. حتی بی ادب Pravoکمونیست روزانه است downscaled به نصف اندازه آن در دو برابر قیمت. شوخی رفتن در اطراف پراگ: “بی ادب Pravo بدست آنقدر کوچک است که کسانی که خواندن آن حتی نمی تواند در پشت آن پنهان شوم.”

هنوز هم در گذشته گفته قدیمی دارای یک پیچ و تاب و جدید: “در حال حاضر مخالفان می گوزیدن بدون گرفتن دستگیر شد.” ■

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید اینترنتی کتاب زبان اصلی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum vodafone mobil ödeme bozdurmabuy instagram followershtml nullednulled themesUpvc Windows Upvc DoorsMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme