هواپیمایی متحده جمهور اسکات کربی صحبت در شیکاگو, ایلینوی, 5 ژوئن 2019.

کمیل Krzaczynski | ایسنا

هواپیمایی متحده ورودی مدیر عامل شرکت اسکات کربی نیست کلمات گوشت چرخ کرده.

“آن را به مراتب بهتر می شود بیش از حد تهاجمی و نه تهاجمی به اندازه کافی” او گفت: J. P. Morgan صنعت کنفرانس در اوایل ماه مارس تخمگذاری تصویر تلخ بالقوه تیز درآمد کاهش می یابد به عنوان coronavirus بود شروع به اخلال در زندگی روزمره در آمریکا

هفته بعد همه گیر کشیده مسافرت هوایی و تقاضا به پایین ترین سطح از سال 1950 در کشور و شرکت های هواپیمایی از جمله ایران ارسال شده خود را برای اولین بار ضرر و زیان در سال است. در جانشینی سریع متحده اعلام کرد یک سری از ظرفیت کاهش و idled صدها هواپیما به عنوان کربی و مدیر عامل اسکار Munoz هشدار داد کاهش شغل در این پاییز اگر تقاضا نمی گرداند.

شرکت هواپیمایی درهم به بالا بردن و حفظ نقدی از جمله بدهی و حقوق صاحبان سهام, خرید و فروش, و فروش leasebacks برخی از هواپیما.

کربی, 52, ایالات رئیس جمهور پس از ماه اوت سال 2016 و بیش از دو دهه هواپیمایی اجرایی اسلاید به بالا کار روز چهارشنبه در مواجهه با بزرگترین چالش زندگی حرفه ای خود را که در طی آن او را پیمایش ورشکستگی ادغام اثرات سپتامبر. 11, 2001 حملات تروریستی و بحران مالی 2008.

شناخته شده به عنوان یک اقدام یادداشت برداری با استعداد برای رشد خطوط هوایی شبکه های به حداکثر رساندن درآمد تحلیلگران انتظار کربی به تمرکز بر کاهش سوختگی نقدی و کاهش هزینه ها. ایالات رفت به سه ماهه دوم سوختن حدود 50 میلیون دلار در روز و برنامه را کاهش می دهد که به طور متوسط روزانه بین 40 میلیون دلار و 45 میلیون دلار در سه ماهه دوم و احتمالا زیر 40 میلیون دلار در سه ماهه سوم کربی گفت: سرمایه گذاران در مارس 1 درآمد تماس بگیرید.

کربی نه تنها باید به راهنمای شرکت هواپیمایی از طریق بی سابقه ای کاهش تقاضا و به احتمال زیاد یک رکود عمیق اما روی حیله و تزویر کار قانع کننده مسافران آن را امن برای پرواز دوباره به عنوان هر پرواز پتانسیل ویروسی در رسانه های اجتماعی اگر مسافران ناراحت کننده هستند. کربی و Munoz رفته اند از طریق backlashes قبل چند به یاد ماندنی تر از کشیدن مسافر دیوید دائو از ایالات اکسپرس پرواز در مارس 2017.

من فکر می کنم آن را یک به علاوه که او کاملا قاطع و فوق العاده هوشمند. من فکر می کنم او بسیار خوش شانس است که ایران بسیار اتحادیه به دلیل آن است رفتن به نیاز به او را به فکر می کنم همه چیز را از طریق. ما قصد داریم به ارائه یک بررسی و تعادل است.

سارا نلسون

رئیس انجمن صنفی مسئولین پرواز

پس از یک مسافر عکس از بسته بندی شده ایالات متحده پرواز در اوایل این ماه بود را بازتوییت کرد هزاران بار هواپیمایی اجرا یک سیاست است که به اطلاع مشتریان اگر پروازهای خود را رزرو نزدیک به ظرفیت کامل و اجازه می دهد تا آنها را به سوئیچ به پروازهای دیگر و یا دریافت یک سفر اعتباری. ایران گفت که “از آنجا که برنامه ما بسیار کاهش می یابد وجود دارد تعداد کمی از پرواز که در آن مشتریان ما در حال پیدا کردن هواپیما بیشتر از آنها انتظار می رود.”

صنعت هواپیمایی یکی از مهمترین نکنه با این بیماری همه گیر به عنوان تقاضای سفر سقوط بیش از 90 درصد و لغو پیشی جدید رزرو. ایالات سهام را بیش از 72 درصد در این سال در حالی که آمریکا را از دست داده اند و بیش از 65 درصد و دلتا را پایین نزدیک به 63% است. سرمایه گذار خروج شامل وارن بافت که اعلام شد این ماه که برکشایر هاتاوی خود را فروخته است سهام در آمریکا دلتا شمال غرب و ایران به دلیل تاثیر این ویروس.

هیچ خرد کلمات

افرادی که مشغول به کار با کربی توصیف او را به عنوان یک جزئیات گرا تصمیم ساز با تحمل کمی برای اقدامات نصفه و نیمه. برخی از تحلیلگران می گویند که تنها کسی که حامل نیاز دارد آن را به عنوان چهره خود بزرگترین-همیشه در بحران است.

“من فکر می کنم شما نیاز به یک قوی قاطع کسی که در حال رفتن به آن را مانند آن است” گفت: Savanthi Syth یک شرکت هواپیمایی تحلیلگر در Raymond James.

کنایه آمیز دیگری وال استریت هواپیمایی تحلیلگر: “اگر من تا به حال به دام افتاده در یک جزیره متروکه با امید از کشف یک راه اسکات خواهد بود من انتخاب قریب به اتفاق.”

کربی افزایش از طریق صفوف در امریکا و غرب و پس از ادغام در خطوط هوایی ایالات متحده و سپس خطوط هوایی آمریکا که در آن او بود رئیس جمهور قبل از جدا شدن از این شرکت در سال 2016. مدت کوتاهی پس از خروج آمریکایی او بود به نام ایران با حضور رئیس جمهوری در ماه اوت 2016.

در ایران او برقرار روزانه 7:30 صبح تماس با چند ده کارکنان به بیش از روز قبل عملیات و بحث در مورد هر گونه مسائل در روز های آینده. “او بسیار دست” گفت: یک مدیر اجرایی است. کربی ادامه داد: کسانی که تماس از خانه اش در دالاس منطقه بیش از چند هفته گذشته که در آن او در حال کار از راه دور. به عنوان مدیر عامل او را ادامه خواهد داد برای نظارت بر عملیات درآمد و مناطق دیگر از کسب و کار شده اند که خود به عنوان رئیس جمهور.

کربی چشم انداز رشد و کاهش هزینه نکرده همیشه فرود آمد هست. او تحت فشار قرار دادند برای ایران را تهاجمی برنامه ریزی برای رشد به اندازه 6% از یک سال و از سال 2018 از طریق 2020 بود که ملاقات با یک سهام تار و مار به عنوان سرمایه گذاران پایین کرایه خواهد دندانه درآمد زمانی که هواپیمایی پرده برداری از استراتژی در اوایل سال 2018 است. اما این طرح تا به حال پرداخت می شود با تشکر از تقاضا. ایالات سهام برتر تمام زمان بالا در نوامبر 2018 از $96.70. در ژانویه سال 2020 ایالات تبلیغ آن به هر سهم سود هدف از یک سال جلوتر از برنامه. ایالات هوا full-سال درآمد از $11 تا 13 دلار سهم در سال 2020 اما در ماه فوریه شد اولین عمده ایالات متحده هواپیمایی به برداشت کامل آن در سال مالی پیش بینی از آنجا که از virus.

ایران حمایت کرده است از دیگر برنامه های اجرا شده تحت کربی پس از backlashes. برای مثال در سال 2018 ایالات کنار گذاشتهشدن یک برنامه به آن را سخت تر برای کارکنان به دریافت پاداش پس از پرسنل شکایت کرده است. کربی نوشت: به کارکنان است که شرکت هواپیمایی “قضاوت نادرست چگونه این تغییرات می توان دریافت بسیاری از شما.”

زمانی که برق هوایی-سفر بازیابی به نظر می رسد کربی را به وزن خود میل شدید برای رشد با خطرات ناشی از گسترش بیش از حد.

کوچک کردن و جمع آوری پول نقد

مانند آن هواپیمایی رقبای ایالات صرف ایجاد یک شبکه بین المللی خدمات است که در حال حاضر تقریبا متوقف به عنوان ویروس, محدودیت های مسافرتی و اقامت در خانه سفارشات له تقاضا است. این حامل ها را نیز به چالش کشیده شده توسط یک شیرجه رفتن در سفر شرکت به عنوان شرکت های چرخید سفر کسب و کار به ویژه کسانی که در خارج از کشور به دلیل بیماری همه گیر. ایران است که شمارش اپل در میان بزرگترین مشتریان شرکت های بزرگ خود و ارائه خدمات بیشتر به آسیا نسبت به سایر ایالات متحده حامل.

به جای آن معطل ماندن برخی از آن هواپیما. ایالات اما ایستاده است بوئینگ 737 Max هواپیما را سفارش داده است. تنظیم کننده نیست پاک آن هواپیما به پرواز پس از آنها ریشه در مارس 2019 پس از سقوط در اندونزی و اتیوپی.

در حالی که در سال گذشته شرکت های هواپیمایی نمی تواند خود را حداکثر جت به اندازه کافی سریع به تهیه کردن به تقاضا ایالات مشکل در حال حاضر عدم مسافران است.

“ما در حال رفتن را از طریق جهنم در حال حاضر, اما ما می دانیم که این ویروس در نهایت شکست خواهد خورد و ما را به طرف دیگر او گفت:” این یک مه 1 درآمد تماس بگیرید. ایالات از دست 1.7 میلیارد دلاری در سه ماه اول سال 2020 شیکاگو بر اساس هواپیمایی اولین منفی سه ماهه در شش سال. “ما نمی توانیم کنترل و یا می دانید که چگونه سریع که ممکن است رخ دهد اما مردم ایران انجام می دهند همه چیز را در قدرت خود را به کنترل آنچه می تواند ما را به مراقبت از یکدیگر و مشتریان و دریافت از طریق جهنم به عنوان به سرعت به عنوان امکان پذیر است.”

ایالات متمرکز شده است در بالا بردن نقدینگی به عنوان بحران عمیق تر. هواپیمایی گفت که از مارس 29, آن را تا به حال $9.6 میلیارد دلار نقدینگی پس از افزایش 4 میلیارد دلار از اواخر ماه مارس است. Raymond James’ Syth برآورد شده در گزارش یکشنبه که ایران دارای 10 ماه ضمنی پول نقد در دست در مقایسه با 11.3 ماه برای دلتا و شش در آمریکا.

برخی از تصمیم گیری های دشوار رو به عنوان هواپیمایی که شاغل تقریبا 96,000 مردم همانطور که از پایان سال گذشته آماده برای به طور بالقوه عظیم اخراج و یا furloughs. حقوق و مزایای اختصاص حدود 31 درصد از ایالات هزینه های سال گذشته است. ایران به معامله در ماه گذشته حدود 5 میلیارد دلار در دولت ایالات متحده coronavirus کمک ممنوع است که شرکت های هواپیمایی از تخمگذار کردن یا برش نرخ پرداخت کارکنان از طریق سپتامبر. 30. Munoz و کربی گفت: آنها در حال صرف نظر کردن از خود را پایه حقوق به دلیل بحران است.

سارا نلسون, ایالات متحده پرواز و رئيس جمهور از انجمن از خدمه پرواز که نشان دهنده برخی از 50,000 کابین خدمه در سراسر حدود 20 هواپیمایی تحت فشار قرار دادند برای تضمین حقوق و دستمزد در مراقبت عمل 2.2 تریلیون دلار coronavirus بسته امداد همراه با دیگر رهبران کارگری. اما کربی و دیگر بالا, ایالات مقامات در حال حاضر آماده سازی کارکنان برای کاهش کار یک سناریو است که به احتمال زیاد در سراسر خطوط هوایی محرومیت شدید چرخش در تقاضا. پرواز کاهش در حال حاضر منقبض هواپیمایی کارمند حقوق به کارکنان در محل کار کمتر ساعت و هزاران نفر را گرفته مرخصی بدون حقوق.

“من فکر می کنم آن را یک به علاوه که او کاملا قاطع و فوق العاده هوشمند گفت:” نلسون. “من فکر می کنم او بسیار خوش شانس است که ایران بسیار اتحادیه به دلیل آن است رفتن به نیاز به او را به فکر می کنم همه چیز را از طریق. ما قصد داریم به ارائه یک بررسی و تعادل است.”

نلسون گفت: بحران بی سابقه ای نیاز به تعامل با این شرکت است.

“هر کس در حالت زنده ماندن. ما بسیار آگاه کربی علاقه در حال رفتن به در سلامت کلی شرکت هواپیمایی و علاقه ما این است که چگونه این اثرات فردی خدمه پرواز” او گفت:.

کربی و Munoz گفت: در مارس 15, کارکنان, توجه داشته باشید که “به چالش کشیدن چشم انداز اقتصادی بدان معنی است که ما باید برخی از تصمیم گیری های دشوار پیش رو که ما قصد داریم برای ما هواپیمایی و ما به طور کلی نیروی کار به کوچکتر از آن است که امروز شروع در اوایل اکتبر 1.”

کاهش ساعت کار در حال حاضر افزایش نیروی کار تنش است. ایران در اوایل این ماه در حمایت از اجباری کاهش ساعت برای ناوگان خدمات و مشتری کارگران خدمات پس از اتحادیه است که نشان دهنده آن دسته از کارکنان شکایت کرد و آن را نقض قوانین فدرال کمک و قرارداد خود را. ایران هشدار داد که اگر وجود ندارد به اندازه کافی داوطلبان کاهش ساعت می تواند تبدیل به اجباری است.

سروان. تاد Insler رئیس اتحادیه که نشان دهنده متحده را بیش از 12000 خلبانان گفت: این شرکت نیست بحث بالقوه امتیازاتی از قبیل پرداخت کاهش است و این مشکل در حال حاضر تقاضای ضعیف است که نمی تواند حل شود با کاهش دستمزد. Insler و برخی دیگر دیرین خلبانان به یاد داشته باشید زخم از امتیازات قبلی از ورشکستگی.

“ما باید کاملا سوخته شده قبل از” او گفت:.

Insler توصیف رابطه اش با اسکات به عنوان مولد و گفت که آنها در تماس مکرر.

“یکی از چیزهایی که من در مورد اسکات اسکات تهاجمی است و هنگامی که این فرصت را در وجود ما تصرف آن” Isnler افزود: با اشاره به کربی. “اما همچنین به این دلیل اسکات تهاجمی شما را به تماشای او. اسکات تهاجمی اما پس هستم.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید اینترنتی کتاب زبان اصلی