ایالات متحده دیپلماتیک رد پا در چین کاهش به عنوان تنش بین واشنگتن و پکن تشدید

واشنگتن — مغلوب ساختن پیشی جستن دولت بسته کنسولگری خود را در جنوب غربی چین در شهر چنگدو در دوشنبه کاهش امریکا دیپلماتیک رد پا در جهان و دومین اقتصاد به عنوان روابط بین واشنگتن و پکن به یک نقطه جوش.

به کنسولگری ایالات متحده در چنگدو افتتاح 35 سال پیش و تا دوشنبه اشتغال 200 نفر که 50 نفر دیپلمات های ایالات متحده و 150 محلی شد استخدام با توجه به کنسولگری سایت.

تفنگداران دریایی ایالات متحده کاهش پرچم آمریکا که یک بار پرواز بیش از کنسولگری و یک پوشش قرار داده شد بیش پلاک مارک ورودی آن به عنوان ایالات متحده کارکنان دیپلماتیک چپ ماموریت خود را در انطباق با چینی سفارش. ایالات متحده در حال حاضر دارای پنج باقی مانده کنسولگری در شانگهای ووهان, گوانگژو, Shenyang و هنگ کنگ-ماکائو و همچنین سفارت خود در پکن.

روابط بین دو کشور اقتصاد را فرو برد به بدترین نقطه در سال بیش از انواع مسائل اعم از تجارت و امنیت سایبر به Covid-19 همه گیر به چین ادعای ارضی در دریای چین جنوبی و رو به رشد خود را سرکوب در هنگ کنگ استقلال.

در صبح روز جمعه, چین, وزارت امور خارجه به سفارت ایالات متحده در پکن به توقف عملیات در کنسولگری خود را در چنگدو یک شهرستان در جنوب غربی استان سیچوان چین.

“کنسولگری ایستاده بود در مرکز روابط ما با مردم در غرب چین از جمله تبت برای 35 سال است. ما نا امید شده توسط حزب کمونیست چین تصمیم و تلاش خواهد شد به ما ادامه کمک رسانی به مردم در این منطقه مهم از طریق پست های دیگر در چین” وزارت امور خارجه سخنگوی گفت.

چین سخنگوی وزارت امور خارجه وانگ Wenbin گفت: برخی از ایالات متحده چنگدو کنسولگری پرسنل بودند “انجام فعالیت در راستای هویت خود” و تا به حال صدمه چین منافع امنیتی, اما نمی خواهد استادانه درست شده.

“وضعیت کنونی در چین-روابط ایالات متحده چیزی است که چین بخواهد به دیدن و ایالات متحده آمریکا است که مسئول این همه. ما یک بار دیگر مصرانه از ایالات متحده بلافاصله پس از جمع شدن آن تصمیم اشتباه و ایجاد شرایط لازم برای آوردن روابط دو جانبه در مسیر بازگشت,” او اضافه شده است.

پیش از آن در هفته مغلوب ساختن پیشی جستن دولت چین دستور داد برای بستن کنسولگری خود را در هوستون. مقامات گفت: این تصمیم به تعطیل چینی کنسولگری ساخته شده بود به امن ایالات متحده مالکیت معنوی و جلوگیری از جاسوسی چینی.

یک مقام وزارت خارجه که صحبت خواست نامش فاش نشود توصیف تصمیم ایالات متحده برای بستن چینی کنسولگری در هوستون به عنوان “جدی” و انعکاسی از “دیرینه نگرانی است.” این فرد همچنین گفت که برگ برنده دولت خواهد بود آماده برای مقابله با دوم و سوم سفارش اثر در پی این تصمیم را استادانه درست شده.

“در تصمیم خود را به چنگدو, شما در حال رفتن به مجبور به درخواست آنها وزارت امور خارجه در مورد چگونه آنها برداشت که” این مقام گفت. همان رسمی گفت: وزارت امور خارجه ادامه خواهد داد به ارسال دیپلمات های ایالات متحده به چین گفت: “ما هنوز کار را به انجام وجود دارد.”

ادامه مطلب: چین بیگانه می سازد آن واشنگتن و متحدان آن به عنوان رابطه با آمریکا بدتر تحلیلگران می گویند

در یکی دیگر از نشانه های به طور فزاینده چیز ساییده روابط بین ایالات متحده و چین, وزارت دادگستری به اتهام چهار اتباع چینی در اوایل این ماه با ویزای تقلب در کالیفرنیا و ایندیانا پس از آنها گفته دروغ گفته در مورد چینی سربازی.

بازداشت شد به عنوان “عالم صغیر از یک شبکه گسترده تر از افراد در بیش از 25 شهر” یک مقام ارشد وزارت دادگستری گفت.

هفته گذشته وزیر امور خارجه مایک Pompeo ناودان دولت چین در یک فراگیر, آدرس, گفت ایالات متحده را دیگر تحمل پکن جاه طلبی به غصب جهانی سفارش.

“ما باز ما اسلحه برای شهروندان چینی تنها برای دیدن CCP بهره برداری رایگان ما و جامعه باز است. آن را ارسال مبلغان به کنفرانس های مطبوعاتی ما مراکز تحقیقاتی ما در دبیرستان و دانشگاه” Pompeo گفت: مخاطبان در کتابخانه ریاست جمهوری ریچارد نیکسون در یوربا لیندا در کالیفرنیا.

ملت دیپلمات افزود که دولت چین نیز “پاره پاره ما باارزش مالکیت فکری” و “مکیده زنجیره تامین به دور از امریکا است.”

سخنان خود دربسته در محیط یک رشته از سوزاننده سخنرانی تهمت مقامات دولت از جمله دادستان کل لایحه Barr و FBI مدیر کریس Wray, در, بدخیم, چینی, اقدامات است.

خرید اینترنتی کتاب زبان اصلی

ایندکسر