تام ولف و خوش بینی: او آن را منفجر
20 ژوئن 1977

من عمیق ترین انگیزه های خوش بینانه در یک نگرش است که به نظر می رسد به من به عنوان معنوی لازم و مناسب آن را به عنوان فکری مشکوک. در دانشگاه و برای برخی از زمان پس از آن من در آموزش و پرورش بود و تحت سلطه مدرن متفکران و هنرمندان که به من آموخت که عالی ضروری بود و شجاعت به صورت افتضاح حقیقت به تمسخر نرم-فکر خوش بینی از مذهبی و سکولار رمانتیک به عنوان به خوبی به عنوان فاسد خوشبینی دولت تبلیغ و مکانیکی و یا دستکاری انقلابیون. من یاد گرفتم که درس خوبی (هر چند آن را خیلی دیر آمد به طور کامل جایگزین خاصی انتقادی و مخالف را تحت تاثیر قرار مانند کتاب های کمیک و راک اند رول).

در عین حال مدرنیست’ بار خرابکارانه امتناع بود gulled یا آرام به مدت طولانی پس از انحطاط را به یک مراسم ناامیدی حداقل به عنوان فاسد, نرم فکر و بزدلانه — نه می گویند از خود راضی — به عنوان نادرست تشویق آن جایگزین شده است. از نظر دیالکتیک را معکوس: در حال حاضر خرابکارانه کار این است که به تأیید معتبر پست-مدرن خوش بینی است که به وزن کامل به موجود ترسناک و ممکن است (یا احتمال) فاجعه آخرالزمانی و در عین حال اصرار دارد — معتبر — که ما می توانیم به خوبی غلبه بر. گرفتن این است که شما باید به خوش (آمریکا؟) در وهله اول نه به اخراج چنین پروژه ای به مجنون.

یک subtheme از ’60s اتوپیسم شد تلاش — اغلب مبهم در زمان خود-نافی — برای رسیدن به نوعی از صادق و خوش بینی. این نگرانی نیز ضمنی در ضد آرمانی حساسیت اول خود آگاهانه بیان شده توسط هنرمندان پاپ. پاپ حساسیت — آزادانه تعریف شده به عنوان انتخابی قدردانی از آنچه حیاتی و رسا در فرهنگ توده — آیا بیش از به سادگی نشان می دهد که زندگی در یک ثروتمند سرمایه داری مصرف-وسواس در جامعه به حال خود لذت; مهم ادعا این بود که کسانی که لذت حال برخی از ارتباط با واقعی احساسات انسانی و ارزش و نمی شد — به عنوان هر دو حزب محافظه کار و رادیکال مدرنیته به عهده گرفت — صرف بیگانه حواس پرتی. افراد بدبین مانند هربرت مارکوزه استدلال کرد که پیشرفته سرمایه داری نابود مستقل خود و با آن امکان معتبر, لذت, اجازه دهید به تنهایی شادی; پاپ ضمنی بیشتر خوش مشرب مشاهده از خود را به عنوان چریکی برای همیشه لطفا برای نفوذ به خاک رسما کنترل توسط دشمن به طور مداوم پیدا کردن راه های جدید برای فرار و حتی بهره برداری از مواد و موانع روانی است که سیستم اجتماعی به طور مداوم ساخته شده است. من در این نمایش; من شک داشتند که یا مارکس یا فروید خواهد نزاع با گزاره است که یک انسان که تا به حال اصرار به ساخت قلعه و متوجه شد که تنها مواد موجود بود گه به زودی خواهد آموخت که چگونه برای ساخت گه قلعه — و نحوه استفاده از خواص منحصر به فرد از گه به نفع است. پاپ در مورد راه هایی که در آن روح مردم حمله مرد تکنولوژی: ما را محدود به سه آکورد یک backbeat و دو دقیقه از زمان و ما به شما — راک اند رول.

پاپ موضع صادق بود تا به یک نقطه. اما تعهد خود را برای ساخت بیشتر از واقعیت موجود حذف دردناک و یا خطرناک سوال در مورد تغییرات سیستماتیک. نه این که پاپ خوش بینی بود عاری از مطالب سیاسی: این تعریف پوپولیستی (در حالی که مدرن بدبینی بود حداقل در بخش اشرافی رأی عدم اعتماد به نفس در سفارشات کمتر) و آن gleefully جرم فوقانی بورژوازی pieties در مورد هنر و شر از مصرف. نه پاپ حساسیت انکار و یا دفاع از اشکال مختلف ظلم و ستم است که در یک بار hedged ما لذت و ساخته شده آنها ممکن است; آن جشن بشر انعطاف پذیری ضمنی آگاهی از چنین موانع تحقق است. اما آن زمان که تنش برای اعطا. قیمت پاپ خوش بینی بود عمیق تر تقديرگرايي; در راه اندی وارهول ابریشم به نمایش صندلی الکتریکی بود بیشتر سرد از هر چیز در یک بعدی مرد. کسانی از ما که مایل به پرداخت قیمت که نگاه راه هایی برای ادغام پاپ ضربه سیاسی و فرهنگی رادیکال و با موازی تجربه از حلول روح — به عنوان بهترین مذهبی — که تا به حال تبدیل به یک پدیده جرم به دلیل دستیابی به فن آوری به نام LSD. در عین حال پاپ مرکزی باقی مانده اگر فقط به این دلیل که فرهنگ توده بود خون است که در آن دیگر را تحت تاثیر قرار بود به گردش اگر آنها به اندازه اثر.

من تا به حال بیش از اگاهی از اهمیت این همه در زمانی که در تخمیر اواسط’60s من برای اولین بار در سراسر این کندی-Kolored نارنگی-پوسته پوسته شدن ساده کودک. کتاب — به خصوص به عنوان قطعه و یکی در لاس وگاس نه از آن من می خواهم به عنوان خوانده شده اصلی خود Esquire برداشت — تاثیر عمیقی بر من. تام ولف تا به حال کشیده شدن قابل توجه feat نه تنها توصیف اما تجسم پاپ آگاهی — اصل aliterate پدیده — در چاپ. باروک اسراف از نثر آینه فرهنگی سبک او به نوشتن در مورد او روایت صدای اسیر تزویر چشم انداز جنون و شور و شوق و اعتماد به نفس ویژه نبوغ خود را تشکیل دهند. او حتی در اطراف خود توده هنر و روزنامه نگاری و قرض گرفتن نه تنها از داستان اما از تبلیغات و خمیر اصطلاحات مخصوص یک صنف. مقدمه خود گذاشته مفروضات است که در حال حاضر شروع به تحت تاثیر قرار به نظر من از جهان: “در اینجا بود که این ترکیب فوق العاده از فرم به علاوه پول در یک محل هیچ کس تا کنون فکر در مورد پیدا کردن آن… ناگهان کلاس از افرادی که سبک زندگی شده بود عملا نامرئی تا به حال پول برای ساخت آثار خود را به سبک… سهام ماشین مسابقه, ماشین های سفارشی و, که برای ماده, حرکت تند و سریع, میمون, موسیقی راک — هنوز هم به نظر می رسد در زیر توجه جدی هنوز هم حفظ موشی مردم با موشی و درماتیت… در عین حال همه این فاسد مردم ایجاد سبک های جدید در همه زمان و تغییر زندگی از کل کشور در راه است که هیچ کس حتی اذیت به رکورد بسیار کمتر از تجزیه و تحلیل… های جدید حساسیت — عزیزم کجا عشق ما برود ؟ — دنیای جدید مستغرق پس نامرئی و در حال حاضر ناشی لیز انت برقی — فوق العاده غواصی-مرد! — از وینیل میباشد.”

در مقایسه ولف دوم مجموعه, پمپ, خانه, باندسقوط کرد جالب تخت. آن را پر از تکراری تغییرات در گسترش سلاح های هسته ای از سبک های تم که در سال 1968 بود دیگر جدید و یا نادیده گرفته شده و ولف شور و شوق به نظر می رسید مجبور خود را بلاغی دستگاه های مکانیکی به عنوان اگر او خود بودند با این همه حوصله. بسیاری از قطعات نوشته شده بود دو یا سه سال قبل و شکاف نشان داد. بسیاری اتفاق افتاده بود برای تحت الشعاع قرار دادن و یا حداقل پیچیده که همه تان شدیدا از وینیل میباشد — ویتنام تشدید سیاه قدرت رو به رشد رادیکال و غیرمتعارف مخالفت. ولف بود غافل از آن حوادث; بر خلاف او اختصاص یک صفحه از مقدمه به دفاعی تمسخر روشنفکران’ avidity برای فاجعه: “جنگ! فقر! قیام! بیگانگی! O چهار اسب سوار را ترک ما به طور کامل. این بازی می تواند.” او به یاد می آورد که در طول یک سمپوزیوم در ’60s چند سال پیش دیگر اعضا بوده است بنابراین با وسواس غم انگیز maunderings که او تا به حال منتقل شده است در اعتراض به. “چه شما در حال صحبت کردن در مورد?’ به من گفت. ‘ما در وسط یک… شادی انفجار!’ “در جای دیگر در معرفی ولف اعلام قریب الوقوع خود به خود مرگ از ساختار طبقاتی در حال حاضر انجام شده در نیویورک است.

هر چند من انتظار نافذ رادیکال تجزیه و تحلیل از تام ولف بیشتر از من انتظار می رود آن را از Mick Jagger, من فکر می کنم لمس سنگ’ — یا حتی بیتلز — طنز ، با غرقه شدن در بی yea-گفت: ولف خیانت تنش در هسته پاپ تبدیل آن به یک نسخه پیچیده تر از سنتی آمریکایی تقویت کننده ذهنیت که هدف بود و آن را به عنوان تا به حال همیشه لوازم آرایشی و بهداشتی. این خیانت من مشکوک ساخته شده است که پمپ خانه باند خیلی مرده. وجود دارد برخی از حقیقت در ولف شکایت; روشنفکران را باید یک سرمایه گذاری عاطفی در آخرالزمان به دلایلی که به درستی از جرم خود را از پوپولیسم. اما آن را سخت به طور جدی یک پوپولیسم که عمدا نادیده گرفته و برخی discomfiting حقایق است. مانند که موشی کیردار dermatitic بچه ها که خلاقیت ولف تا تحسین و که جمعیت رتبه پایین تر از ساختار طبقاتی او پس jauntily مرده بودند ارائه بسیاری از بدن برای جنگ.

هنوز هم این کتاب شامل یک قطعه که سر در گم همه این قضاوت — “پمپ خانه باند” ولف حساب لا جللا خوانندگان که آویزان آویزان و شل در ساحل, ایجاد لذت بردن خرده فرهنگ بر اساس فیزیکی کمال جسارت و تحقیر برای زندگی راست عرفانی رابطه دوستانه با اقیانوس بالاتر از همه جوانان و وحشت از سن. داستان پرداخت ولف معمول با محبت توجه به سطح فروع, اما آن را نیز تا به حال زیرین. وجود دارد mysterioso اقیانوس آرام بود که به نوعی غرق این فوق العاده surfer که باید… ایمنی بدن; وجود دارد ineluctable روند پیری که دیر یا زود سپردن پمپ خانه باند به بی رحمانه منسوخ شدن آنها خود را مقرر کرده بود. قطعه ساخته شده من لرز; آن ماند بر روی لبه یک استعاری موج است که پیشنهاد هر دو خطر و فریب آمریکایی سوار. آن همچنین پیشنهاد کرد که ولف بود که اساسا خیلی با استعداد و خیلی صادقانه به عمل خوشنودی او موعظه.

که پیشنهاد توجیه شد و پس از آن برخی توسط برق Kool-Aid آزمون اسید. من فکر می کنم تست اسید کتاب بزرگ است قطعا بهترین برای بیرون آمدن از ’60s. دوباره ولف با استفاده از reportorial هدیه به پایین حساسیت تا حد زیادی بر اساس یک شورش علیه برتری جهان است. اما چیزی بیشتر وجود دارد: آزمون اسید است که در مورد کل موضوع مهم مشکل از خوش بینی, چگونه به دنبال گریزان سنتز. آنچه باعث می شود این کتاب خیلی قدرتمند و خیلی شجاع — راه ولف مجاز Pranksters’ چشم انداز به چالش کشیدن و کشش خود را. Ken Kesey و دوستان خود را در یک شگرف سبک جدید ریشه در تاریخ آمریکا, اسطوره تکنولوژی و فرهنگ عامه اما هدف آنها این بود که نه تنها زیبایی آن بود ناجی. اگر ولف پاپ همدردی مشغول شد با سبک خود را ضد اتوپیسم شده اند باید به همان اندازه جرم توسط هدف. در عین حال این دو نمی توانند از هم جدا شوند برای آنها جنبه مکمل مرکزی وحدت ضربه به زندگی کردن و گسترش این تجربه روانگردان. اگر ولف بود واقعا به انجام کار خود را — گزارش دقیق بر آنچه Pranksters’ سفر بود — او نمی تواند آنها را به طور جدی در یک سطح اخراج آنها را به عنوان احمقانه هیپی در یکی دیگر از. مانند هر کس دیگری او تا به حال در برخی از حس به را انتخاب کنید: او در اتوبوس و یا خاموش ؟

برای ولف گرفتن این معنی نیست که مصرف اسید — ظاهرا او نیست — و یا abdicating خود نقش خاص در Pranksters’ فیلم بود که به یک خبرنگار. آزمون اسید همیشه نگه می دارد مناسب بحرانی فاصله آن با دقت اسناد و مدارک Pranksters’ ابهامات برو یو پی اس و نهایی شکست. اما ولف ندارد خود را دور از این درد از که شکست. از اولین ملاقات با Kesey در ابتدای کتاب به “ما آن را منفجر!” مناجات در پایان او هرگز ثواب این شناخت است که وجود دارد یک شانس واقعی برای ضربه.

ولف است هرگز به خطر انداخته و یا زمانی بسیار از; در ’70s نوشتن خود را به طور فزاینده ای منعکس شده و در خدمت این دهه مشخصه شکست از تخیل و خواهد شد. خود را در آن شرایط ولف اول ’70s کتاب رادیکال شیک و مائو-Mauing توپخانه ضد هوایی-Catchers, است, موفق, حتی درخشان خود را تخریب غنی لیبرال ها و از باکلمات که اغلب عبور برای جناح چپ سیاست در این کشور بدتر دقیق و بسیار خنده دار است. در عین حال شرایط خود نشان دهنده عقب نشینی از ترکیب پیچیده ای از شناسایی و طرفی که اطلاع از بهترین اوایل کار خود را به معمولی تر از موضع منتقد رفتار و آداب و رسوم. و قطعات اخلاقی عقب نشینی به عنوان به خوبی. مانند پمپ خانه باند معرفی آنها خاص ارائه حقایق در خدمت بزرگتر دروغ است. خود زمینه ای فرض است که عمل سیاسی است که ذاتا مسخره و بی ربط چیزی بیشتر از یک مراسم طراحی شده مانند یک دربی تخریب — برای پاسخگویی به نیازهای روانی خود شرکت کنندگان است. اما در حالی که ولف همواره در نظر گرفته تخریب دربی و بسیاری دیگر آمریکایی مراسم با تحمل اگر نه مثبت علاقه بسیار ایده وجدان اجتماعی او html کد خاموش و او طول می کشد یک معنی روحیه لذت در بی اعتبار آن است.

در تازه ترین کار ولف شوخ طبعی کاهش یافته است به عنوان crankiness افزایش یافته است. رنگ کلمه parlays اندک و مشکوک پایان نامه به طولانی و خسته کننده polemic. و رنگ بنفش دستکش و دیوانه درهم و برهمی & Vine, ولف آخرین و ضعیف ترین مجموعه بازدید توجه داشته باشید از تلخی و خشونت است که نشان می دهد هیچ چیز به اندازه این curmudgeonly سوزش از حزب محافظه کار. عنوان قطعه ای است که با یک دست سنگین پسر-از-رادیکال-شیک معرض آن ناسپاس بدبخت ثروتمند سمت غرب نویسنده است که منابع مالی خود را غنی از سمت غرب با وجود jeremiads مورد سرکوب و رکود است. “هوشمند Co-Ed راهنمای امریکا” رک و پوست کنده محافظه کار حمله رادیکال روشنفکران تقدیر دفاع از دموکراسی آمریکایی می تواند برداشته شده است منهای چند علامت تعجب از صفحات تفسیر.

پس از آن وجود است “من در دهه سوم بیداری بزرگ” که در آن ولف تلاش برای پیوند خود را استاندارد خوشبختی–پس از جنگ-رفاه عدد به گزارش محبوبیت مختلف درمانی/جنسی/مذهبی دعوت به خود تحقق. نتیجه یک عجیب اسکیزوفرنی با کیفیت. در این زمان اشتغال ذهنی با “من” یک محصول از اوقات فراغت و پول رو به تحسین می شود به عنوان شواهد بیشتر در برابر فاجعه mongers. از سوی دیگر, آن است که پایین تر-کلاس بچه ها که نشان می دهد تا در Esalen و EST اما طرف غرب نویسندگان که با حوصله تاکستان مارتا و به هر حال همه که احمقانه خود جذب همه که روانی muckraking آنچه در آن است واقعا اما یک شکل داخلی فاجعه در اذهان عمومی? ولف می کند تلاش برای آشتی دادن این مخالفت با قطار از فکر او فقط پراکند ارزان عکس در تمام جهات و به پایان می رسد گفت: کمتر در مورد طبقه متوسط خودشیفتگی بیش از هر تصادفی Feiffer کارتون.

یکی از به یاد ماندنی قطعه در رنگ بنفش دستکش است “حقیقی ترین ورزش: Jousting با سام و چارلی” یک روز در زندگی حساب از بمب افکن نیروی دریایی خلبانان پرواز ماموریت های ویتنام شمالی. ولف بزرگترین قدرت است و توانایی های خود را به نوشتن از افراد خود را حتی زمانی که آنها غیر ملفوظ است و از آنجا که نیاز به مهارت همدلی به جای طحال او همیشه نوشته شده در مورد بهترین مردم او را تحسین. او را تحسین بمب افکن خلبانان. آنها فعل آمریکایی قهرمانان عجیب و غریب است شاخه های این ژانر مانند Kesey اما چیزی که واقعی: مردانی که مقدار و می گویند کمی که استاد به جای ارسال به ماشین که آزمون مهارت های خود را به حد خود را نگه سرد در مواجهه با مرگ و لذت بردن از یک عرفانی رویارویی با جهان محروم انسانهای عادی.

چند سال پیش ولف نوشت: در مورد نام تجاری همان قهرمانی در سنگ نورد سری در آپولو 17 فضانوردان. اما فضانوردان در حال یک چیز خلبانان بمب افکن کاملا دیگری است. واقعی تعلیق از “حقیقی ترین ورزش” است که آیا Boland و چخماق آن را بازگشت از سفر مرگبار بیش بندر هایفونگ اما آیا ولف را وادار می تواند خوانندگان خود را — بسیاری از آنها او می داند که تمایل به توجه ویتنام بمب افکن خلبانان به عنوان جنایتکاران جنگی — برای دیدن این مردان به عنوان پیچیده انسان که در راه خاص قابل تحسین بیشتر قابل تحسین شاید از شما یا I. Improbably, او موفق حداقل با من. “حقیقی ترین ورزش” قابل توجه است tour de force. آن, است, اما, یکی به جای نگران کننده عیب: ویتنامی ها به عنوان نامرئی به ولف به عنوان آنها به خلبانان.

آنچه مرا ناراحت می کند این است که ولف نمی نوشتن یک دستگاه ضد جنگ اما این موضوع که آیا این جنگ درست بود یا غلط بمب گذاری لازم است یا کیفری است و نه حتی یک ضمنی موضوع در این قطعه است. آنچه مهم به ولف است که او ترجیح خلبانان رواقی سبک که از whiny بد-ورزشی peaceniks که هرگز قرار دادن زندگی خود را در خط اما نفوذ که در رفتار جنگ — به خصوص محدودیت های قرار داده شده در حملات بمب گذاری شده خلبانان’ کار سخت تر و خطرناک است. من آرزو می کنم من می توانم بر این باورند که ولف استفاده از ورزشی استعاره (از آن است که یکی از خلبانان که در مقایسه با ماموریت های بمب گذاری به jousting) حداقل کمی جالب. اما من می ترسم حقیقت این است که ولف به سادگی حاضر به سرگرم کردن امکان آن وجود دارد که سبک است که در کنار نقطه.

ادامه ناتوانی از کسی که به عنوان باهوش و باهوشتر به عنوان تام ولف برای مقابله با ناخوشایند واقعیت های سیاسی به هیچ وجه جدی — حتی به اعتراف است که آن را دوست دارم یا نه آنها وجود داشته باشد — من اعتصاب به عنوان نه فقط منفرجه اما عصبی. می آید من فکر می کنم از ولف شکست برای حل تضاد بین پوپولیستی خود ایمان به انسان امکان و اساسا محافظه کار سیاسی غرایز. فرهنگی و هیجان از ’60s مجاز ولف برای جلوگیری از مواجه با آن جنگ آن شد که ممکن است پس از آن برای تغذیه این توهم که سیاست هم مهم نیست که واقعی عمل شد و در جاهای دیگر. برای تمام برجسته از جنبش های سیاسی آن ایده انقلاب فرهنگی — که آیا در آن جناح راست (پاپ) یا چپ (روانگردان) نسخه — که تحت سلطه ’60s تخیل; Kesey شد ضد سیاسی در راه خود را یک آمریکایی کلاسیک فردی و ولف عاشق راه Pranksters’ آنارشیسم befuddled راست به چپ. اما این بار تغییر ناگهانی و گستاخانه در معرض شکنندگی که ایده — و از رفاه است که در آن آن را به حال وابسته. انقلاب فرهنگی بوده و یک اثر جانبی از گسترش امپراتوری آمریکا; با تشکر ویتنامی گسترده روز شد. Vaunted پست-کمبود اقتصاد است که می تواند همه تند و زننده که درگیری بین کلاس های دانشگاهی به حال موفق به رسیدن; اگر شما اعتقاد بینی از محیط زیست آن را هرگز خواهد بود. و در غیاب سیاسی جرقه شادی انفجار بود fizzling ،

محروم از فرهنگی آتش بازی برای جشن ولف منحرف انرژی خود را برای حمله به سمت چپ به آن را به عنوان قتل حامل اخبار بد. اما سرکوب همیشه می گرداند. در این نقطه ولف خوش بینی مانند آن است, را انکار می کند و به جای تأکید می کند; صدای او را افزایش می دهد در برابر خود archenemies این فاجعه mongers است گوش خراش دفاعی من-همه-درست-جک صدای رسمی عقلانی. آن است که در واقع یک منفی صدای شایسته archenemies خود را. آن است که یکی ممکن است می گویند صدای… پیر حساسیت… دوباره داشتن آخرین ناله و شکایت کردن. برای هم بودن.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید اینترنتی کتاب زبان اصلی