تایوان که آماده شده است به صورت یک بیماری همه گیر از آمريکا بود تا به آن پاسخ موثر به Covid-19

تایوانی جمهور Tsai و نشستند ون آدرس سربازان در پایگاه نظامی در طول سفر. تایوانی جمهور Tsai و نشستند ون بازدید تینن را Guantian ارتش لیبی که در آن او تاکید کرد که اقدامات پیشگیرانه مشاهده می شود در مهار coronavirus گسترش یافته است.

Lin ین تینگ | SOPA تصاویر | LightRocket via Getty Images

CNBC است که به دنبال در چه مکان هایی در سراسر جهان پنجه Covid-19. با صحبت کردن به طیف گسترده ای از کارشناسان و همچنین روزمره شهروندان ما در حال گرفتن سهام از آنچه به خوبی پیش رفته و چه نیست.

تایوان سومین موضوع از مجموعه ما تایید کرده 451 Covid-19 موارد و هفت مرگ و میر در جمعیت 23.7 میلیون نفر است. همه چیز است که عمدتا بازگشایی شد و تنها نشانه هایی از Covid-19 مکرر متوسط چک و انتظار به پوشیدن ماسک در مترو. مردم در حال سفر داخلی برای تعطیلات از جمله بازدید از رستوران ها و کافه ها و سواحل و بسیاری از آنها را به دفتر.

از راه مقايسه ایالات متحده با حدود 330 میلیون نفر دیده می شود بیش از 3.4 میلیون نفر و بیش از 136,000 مرگ و میر.

چه شده است به خوبی پیش میرود

سفر و قرنطینه

فرودگاه و کارکنان دارای تخته اطلاعات در مورد مسافر بهداشت اعلام و قرنطینه اطلاعات یک فرم اجباری برای پر کردن در یک بار مسافر زمین در تایوان در فرودگاه سونگشان تایپه, تایوان در جولای 2, 2020.

ان وانگ | ایسنا

زمانی که کاترین چو وارد تایپه پس از پرواز از لس آنجلس مقامات به او گفت که او نیاز به قرنطینه به مدت دو هفته. برای چو یک شهروند که به معنای رزرو خود را به یک هتل در هزینه های خود اگر چه یارانه ها در دسترس هستند و دولت است و پرداخت حق الزحمه برای برخی باقی می ماند.

زمانی که او برای اولین بار وارد, او یک بسته خوش آمدید از جمله ظرف صابون کلیپرز ناخن و مواد شوینده. مواد غذایی تحویل داده شد به آستان او. چند بار در روز یک نماینده محلی منطقه را در دفتر تلفن خود را برای بررسی و با تشکر از او را برای انجام بخشی خود را.

او در حال حاضر تقریبا پیچیده او را در هتل بماند. هنگامی که او را رسما پاک Covid-19 او خواهید بود برای رفتن. پس از زندگی در ایالات متحده است که هنوز هم تا حدی بسته در کشورهای مختلف, او به دنبال به جلو به لذت های ساده مانند بازدید از خانواده او در خانه و یا نشستن در یک کافی شاپ با یک کتاب خوب. تایوان اجازه بسیاری از رستوران ها و کافه ها برای بازگشایی است.

“ما باید این عبارت در تایوان که تقریبا ترجمه برای” این است که کشور خود را و آن را تا به شما برای آن را ذخیره کنید’,” او گفت:. “من واقعا خوشحالم که آنها در حال گرفتن این قرنطینه به طور جدی.”

همانطور که از ژوئن 22, برخی از مسافران کسب و کار از کشورهای تلقی کم خطر (ایالات متحده آمریکا است که در میان آنها نیست) شده اند معاف از سختگیرانه قرنطینه. که نشانه تغییر در سیاست از اواخر ژانویه زمانی که تایوان ramped تا محدودیت های مسافرتی و راه اندازی یک خانه قرنطینه سیستم با استفاده از geofencing فن آوری است. کمک کرد که محدود کردن گسترش Covid-19 و تایوان در حال حاضر یکی از کمترین coronavirus مرگ تعداد در جهان است. علاوه بر بازدید کنندگان که مایل به باقی می ماند در ویزای توریستی اجازه داده شده تا بدون نیاز به انجام یک ویزا اجرای هر 90 روز گفت: ارین حال یک روزنامه نگار مستقر در تایپه.

“تایوان به چین و توانست در مجموع فاجعه,” دکتر گفت: حزقیال Emanuel نویسنده یک کتاب جدید در مورد بهترین سیستم مراقبت های بهداشتی در سراسر جهان است. “بنابراین من خود را ببینید فقدان موارد به عنوان یک نتیجه واقعا شگفت انگیز.”

یک برنامه مشخص و بدون استثنا

“تایوان با جمعیت بیش از 23 میلیون نفر — و آنها 451 موارد تنها با هفت مرگ” گفت: Tsung-مه چنگ یک تحقیقات سیاستگذاری سلامت تحلیلگر در دانشگاه پرینستون. “نشان می دهد که چگونه موفق شده اند در هر دو پیشگیری و کنترل است.”

چنگ گفت: کلید درس برای بقیه جهان است که رهبری مهم است. او اشاره کرد که تایوان در دولت تا به حال قوی برنامه — یکی بود که در جای خود از سارس ترساندن 2003 — برای مدیریت یک بیماری همه گیر. و وجود دارد بدون استثنا به قوانین. “آنها باید حرفه ای در حال اجرا نشان می دهد,” او گفت:. “این مردم هستند که آموزش دیده اند برای سال ها برای این کار است.”

تایوان بوده و خارج از سازمان بهداشت جهانی از آنجا که چین ادعای تایوان را به عنوان آن استان بدون حق خود را نمایندگی دیپلماتیک در صحنه جهانی و در سازمان های بین المللی. به عنوان یک نتیجه, مقامات بهداشتی می گویند آنها از سمت چپ دریافت اطلاعات دست اول در شیوع کروناویروس.

تایوانی انتظار در خط در یک داروخانه را انتخاب کنید تا ماسک که از قبل سفارش آنلاین در مارس 18, 2020 در تایپه, تایوان.

پائولا برونشتاین | گتی ایماژ

ویلیام Hsiao, استاد بازنشسته اقتصاد در وزارت بهداشت, سیاست و مدیریت در دانشگاه هاروارد T. H. Chan, دانشکده بهداشت, ستایش تایوان برای آن موثر اقدام اولیه اشاره کرد که مقامات بهداشتی توسعه یافته بود دقیق پیشرفته سیستم هشدار دهنده برای بیماری های سراسر جهان است. اگر تایوان بوده است یک عضو از این که, او گفت:, آن را ممکن است قادر به به اشتراک گذاری آن با احتیاط با این سازمان و کمک به کشورهای دیگر بیشتر به راحتی.

اما آن را هنوز هم قادر به حرکت به جلو با بتن و طرح موثر خود را دارد.

“وجود دارد دسترسی آسان به تقریبا رایگان و سریع مراکز تست” گفت: Han Jin بنیانگذار یک start-up در تایوان به نام LucidPix. “در هر ساختمان از جمله رستوران ها و سالن های ورزشی و دفاتر آنها بررسی درجه حرارت خود را — و شما می توانید وارد کنید بدون ماسک صورت است.”

همچنین اجرای برای کسانی که نمی قوانین را دنبال کنید. زیادی وجود دارد جریمه اگر مردم گرفتار می شوند و نه با پوشیدن ماسک در مناطق تعیین شده مانند مترو و برای شکستن قرنطینه.

فشار اجتماعی نیز نقش موثری. جین گفت که آن را تبدیل به بخشی از فرهنگ در تایوان به نام شرم و کسانی که با پوشیدن ماسک در مترو و یا در حال شکستن قرنطینه زود است. کسانی که انجام این کار ممکن است دیدن چهره خود را تا موسیقی پاپ در یک برنامه رسانه های اجتماعی.

جلوتر از کمبود ماسک

به عنوان کشور در سراسر جهان می ترسید آنها را اجرا کنید از لوازم ضروری از جمله ماسک های تایوانی شهروندان خود استفاده ملی بیمه سلامت کارت برای خرید خود سهم از ماسک است.

“در پایان ژانویه, من و همسرم بودند به خاطر سپردن تحویل برنامه در فروشگاه رفاه نزدیک ما و رفتن به آنها را در 2 صبح به سعی کنید برای پیدا کردن ماسک برای کودک نو پا ما” گفت: کاترین شو یک روزنامه نگار محلی. شو اشاره کرد که در علاوه بر این به ramping تا تولید در این دولت نیز معرفی نرم افزار ابزار از جمله نقشه ها با زمان واقعی به روز رسانی در مورد ماسک موجودی در این نزدیکی هست.

کاترین شو

منبع: کاترین شو

ارتباط منظم با مردم

تایوان مقامات بهداشتی در تماس منظم با مردم است. برای ماه وجود دارد جلسات روزانه. به عنوان این ماه مرکزی اپیدمی مرکز فرماندهی یک بخش از تایوان CDC فعال در پاسخ به شدید عفونی شیوع اعلام کرد این امر به جای انجام بارگیری در این هفته مصاحبه. “من فکر می کنم برای من این بود که احساسی نقطه عطف چون من اعتماد CECC — کار خود و شفافیت شده است نمونه — و من که به عنوان یک سیگنال که من در نهایت می تواند اجازه دهید خودم استراحت کمی” گفت: شو.

شو گفت: او را در درجه اول نگران این روزها برای خانواده و دوستان خود در امریکا است.

دیجیتال سیستم مراقبت های بهداشتی

امانوئل توضیح داد که هر کس در تایوان دارای یک مراقبت های بهداشتی رکورد به نام خود را که اجازه می دهد تا پزشکان و پرستاران برای دسترسی به اطلاعات پزشکی خود آنلاین. می دهد که مقامات بهداشتی در نزدیکی زمان واقعی اطلاعات در بیمارستان بازدیدکننده داشته است. از آنجا مقامات بهداشت قادر به ارسال هشدار به پزشکان درباره بیماران خود را در معرض خطر بالاتر برای داشتن ویروس بر اساس سفر خود تاریخ است.

“آنها می توانند از نزدیک نظارت که به چین و ووهان” او گفت:. “و سپس تست افرادی که تا به حال شده است به چین و همچنین به عنوان کسانی که با علائم تنفسی که به معنای آنها می تواند جلوتر از پتانسیل کانون.”

جامعه تفکر

Hsiao اشاره می کند که در تایوان وجود دارد یک احساس قوی است که گاهی اوقات مردم باید به خود “خواسته های فردی و منافع” به خاطر جامعه — یک طرز فکر که Hsiao تضاد به آمریکایی ها تمایل به بیشتر فردگرا بر اساس تجربه زندگی در این کشور است. که جامعه گرا ذهنیت کمک تایوان گرد هم می آیند برای مقابله با این تهدید در یک واحد و یکپارچه تر و این بدان معنی است که تعداد بسیار کمی از مردم کاهش یافته است به دنبال سلامت عمومی توصیه.

چه چیزی می تواند رفته اند بهتر است ؟

تیم Rakuten میمون خط تا آواز سرود ملی قبل از CPBL بازی بین Rakuten میمون و Fubon نگهبان در Taoyuan بین المللی بیس بال استادیوم در مارس 07, 2020 در تائویوان تایوان. با توجه به کروناویروس COVID-19 اپیدمی, چینی, حرفه ای لیگ بیس بال (CPBL) آغاز شده و این فصل در 11 آوریل سال 2020 به عنوان درب بسته و از مارس 08, 2020 آنها اجازه خواهد داد 1,000 طرفداران برای حضور در هر بازی.

ژن وانگ | گتی ایماژ

بیشتر آموزش و پرورش در سراسر پیشگیری

Hsiao تلاش برای فکر می کنم از نمونه هایی از تایوان که در آن می تواند انجام شود بهتر است اما گفته می شده اند تاکید بیشتر — حداقل در ابتدا — در آموزش عمومی چگونه برای ایمن ماندن. او گفت که قبل از قابل اعتماد, تست های توسعه یافته مردم را به احتیاط و هشدار داد خطر ابتلا به مردم اجازه گارد خود را پس از یک ظاهری موفقیت است. هنگامی که بحران گذشته او توصیه می کند همه کشورها باید در نظر انتصاب علمی غیرسیاسی کمیته برای کمک به نظارت بر بیماری های عفونی و آماده شدن برای آینده شرایط اضطراری.

“من مطمئن هستم که هیچ کشور پاسخ شده است 100%” او گفت:.

ماسک برای خارجی ها

“خارجی ها تلاش برای دریافت ماسک در ابتدا که تنها می تواند خریداری شده با یک نوع خاصی از اقامت و ویزای یک بار دولت شروع به انباشت و سهمیه بندی آنها گفت:” حال. “در مدرسه که در آن بسیاری از دانش آموزان در یک ویزای توریستی مدرسه به پایان رسید تا توزیع آنها را به هر کس بدون بیگانه مقیم گواهی.”

حال اشاره کرد که کارگران مهاجر و کارگران داخلی ممکن است همچنین تلاش برای دسترسی به ماسک.

وضوح در اطراف سیاست حفظ حریم خصوصی

برخی از شهروندان گفت: دولت پاسخ احساس کمی سرزده است.

“استفاده از گوشی های هوشمند ردیابی محل برای نظارت مردمی در قرنطینه و هشدار به افرادی که ممکن است قرار گرفتن در معرض به کسی که تشخیص داده شده بود با COVID-19 آیا تاکید چقدر قدرت دولت به طور بالقوه برای نظارت بر افراد جنبش” گفت: Shu, روزنامه نگار. “من اعتماد به دولت در بهداشت عمومی اقدامات, اما من می خواهم بیشتر به وضوح چگونه است که داده ها محافظت خواهد شد پس از این بیماری همه گیر.”

انعطاف پذیری بیشتر در اطراف کار از راه دور

بسیاری از مردم عصبی در مورد گرفتن Covid-19 به خصوص در ماه های اولیه. شو گفت: او می خواست که بیشتر شرکت تایوانی تا به حال اجرا از راه دور کار سیاست و یا ارائه انعطاف پذیری بیشتر در اواخر ژانویه و فوریه.

“من از خانه کار می کنند به هر حال, اما من می دانم که بسیاری از دوستان من که اصلا نا امید شده بودند که آنها را مجبور به حمل و نقل عمومی به محل کار که مورد نیاز همه کارکنان به پوشیدن ماسک, حتی اگر آنها ندارد چرا که ساعات کار خود را به خط تا برای دریافت ماسک, جیره,” او گفت:. “مدارس نیز بسته شده در فوریه و آن را یک حقه بازی برای پدر و مادر از سن مدرسه بچه ها.”

دانش آموزان خود را به خوردن ناهار روی میز پلاستیکی با پارتیشن بندی به عنوان یک اقدام پیشگیرانه برای جلوگیری از گسترش این کروناویروس در Dajia مدرسه ابتدایی در تایپه تایوان در 29 آوریل سال 2020 است.

سام یه | خبرگزاری فرانسه | گتی ایماژ

چگونه تایوان نمرات کلی: 9.25

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net

خرید اینترنتی کتاب زبان اصلی

ایندکسر