T. Rowe Price منجر $2.5 میلیارد دلار سرمایه گذاری دور به EV راه اندازی Rivian

Rivian R1T برقی کامیون

منبع: Rivian

خودرو الکتریکی راه اندازی Rivian روز جمعه گفت: این بسته یک $2.5 میلیارد دلار سرمایه گذاری دور چراغ توسط صندوق و حساب های توصیه شده توسط T. Rowe Price همکاران به عنوان شرکت حرکت می کند و نزدیک به تولید یک تمام برقی و وانت و SUV.

دیگر شرکت کنندگان در این دور شامل صندوق سوروس مدیریت Coatue, وفاداری, مدیریت و تحقیقات شرکت و همچنین بارون سرمایه ، سهامداران موجود آمازون و وجوه اداره شده توسط BlackRock نیز شرکت کردند.

بودجه می آید که این شرکت همچنان به نوسازی سابق میتسوبیشی گیاه در حالت عادی ایلینوی به تولید وسایل نقلیه خود را به عنوان به خوبی به عنوان یک خط EV وانت. آمازون preordered 100,000 وانت در سال گذشته برای تحویل آن ناوگان.

در ماه ژوئن, CNBC به دست آمده مکاتبات مربوط به بودجه دور برای Rivian گفت: این شرکت بود که افزایش حداقل 2 میلیارد دلار با یک پیش پول ارزیابی در و یا بالاتر از 8 میلیارد دلار است. در آن زمان Rivian رد آنها جمع آوری پول.

“ما اغلب دریافت ناخواسته سرمایه گذاری ارائه می دهد از موسسات و سرمایه گذاران فردی” امی ماست, مدیر روابط عمومی, در Rivian گفت: در ژوئن 9 ایمیل. “ما شنیده ایم این شایعه خودمان — آن است که مطلقا غلط است. انتشار این خواهد بود گسترش یک شایعه است که به سادگی درست نیست.”

دکل کاهش یافته است به نظر او سخنان جمعه.

اخیرا مدیر عامل و موسس رابرت “R. J.” Scaringe گفت CNBC این شرکت بود “باز” به تامین مالی اضافی برای کمک به حمایت از آن “رشد تهاجمی برنامه.”

می شود تسلا رقیب مطرح $2.85 میلیارد دلار در سال گذشته از آمازون, Cox, خودرو, T. Rowe Price همکاران و فورد موتور در میان دیگران. Rivian مطرح 1.3 میلیارد دلار در ماه دسامبر ترین آن بودجه اخیر گرد و بزرگترین افزایش سرمایه سال گذشته است.

با وجود coronavirus و ادامه رکود اقتصادی سرمایه گذاران نشان داده اند بهره بالا در برق خودروسازان. سهام نیکولا موتور که برنامه ای برای ساختن برقی کامیون رسید ماه گذشته پس از رفتن را از طریق ادغام معکوس. آن ارزش بازار است که در خط با فورد, حتی اگر آن را نمی کند انتظار می رود برای تولید درآمد تا 2021.

Rivian انتظار می رود که در میان اولین, اگر نه اول را تمام برقی وانت به بازار در اوایل تا اواسط 2021 – به طور بالقوه سال جلوتر از رقبای خود از جمله نیکولا تسلا و جنرال موتورز.

Rivian است که مصرف preorders آن تمام برقی و وانت و SUV است که شامل 1000 $در استرداد سپرده.

Rivian مانند تسلا قصد دارد به فروش وسایل نقلیه خود را به طور مستقیم به مصرف کنندگان دور زدن نمایندگی franchised برگزار می گردد استفاده می شود که توسط “سنتی” خودروسازان مانند جنرال موتورز و فورد.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net