دادگاه عالی سپر مدارس مذهبی از تبعیض مناسب آورده شده توسط معلمان

یک مرد پیاده گذشته ایالات متحده در ساختمان دادگاه عالی در واشنگتن 25 ژوئن سال 2020 است.

Al Drago | ایسنا

دیوان عالی کشور روز چهارشنبه حکومت 7-2 به نفع دو مدارس مذهبی که استدلال آنها باید به صورت تبعیض پرونده های حقوقی علیه آنها توسط معلمان سابق.

مورد نگران “وزرا استثنا” به تبعیض قوانین است که محافظت مذهبی کارفرمایان از برخی پرونده های حقوقی علیه آنها توسط کارکنان. آن را آورده بود توسط دو مدارس کاتولیک در کالیفرنیا که با ضربه تبعیض در پرونده های حقوقی توسط معلمانی که استخدام کرده بود.

“مذهبی آموزش و پرورش و شکل گیری دانش آموزان است که به دلیل وجود خصوصی ترین مدارس دینی و در نتیجه انتخاب و نظارت معلمان بر آنها مدارس تکیه به انجام این کار دروغ در هسته ماموریت خود را” عدالت ساموئل Alito نوشت: برای دادگاه.

“بررسی قضایی از راه های که در آن مدارس مذهبی تخلیه کسانی که مسئولیت را تضعیف استقلال نهادهای دینی در راه است که متمم اول قانون اساسی را تحمل نمی کند” او نوشت.

Alito نظر پیوست شد توسط قاضی جان رابرتز و قضات کلارنس توماس, Stephen Breyer, النا کاگان نیل Gorsuch و برت Kavanaugh. قضات Sonia Sotomayor و اموزش Bader Ginsburg عقیده داشت.

مدارس استدلال کرد که وزرا استثنا مانع آنها از مواجهه با آن دسته از دعاوی اما معلمان مقابله است که آنها نمی باید واجد شرایط به عنوان وزیران تحت 2012 دیوان عالی کشور که سابقه تاسیس حکومت.

در آن صورت Hosanna-تعبیر کلیسای انجیلی لوتری و دانشکده v. EEOC دیوان عالی کشور برشمرد چهار عامل برای کاهش دادگاه به در نظر گرفتن زمانی که وزن این که آیا یک کارمند واجد شرایط به عنوان یک وزیر.

این عوامل شامل یک مذهب رسمی عنوان که آیا این عنوان منعکس وزرای آموزش, آیا کارمند ارائه شده خودش را به عنوان یک وزیر و اینکه آیا کارمند مسئولیت عبارتند از “مهم مذهبی توابع.”

پانل های از 9th, U. S مدار دادگاه تجدید نظر طرفه با معلمان اجازه می دهد آنها را به حرکت به جلو با پرونده های حقوقی. دادگاه تجدید نظر قضات استدلال که در حالی که معلمان کار را شامل آموزش دین ندارد و این دیدار با تمام معیارهای لازم برای استثنا به درخواست آنها.

مدارس آورده این موارد به دیوان عالی کشور درخواست قضات به عقب پایین تر تصمیم دادگاه.

“وزرا استثنا است یک بخش اساسی از معماری کلیسا-روابط دولت در این کشور” نوشت: اریک Rassbach یک وکیل در سازمان های غیر انتفاعی Becket در یک پرونده فرستاده شده از طرف یکی از مدارس. “نهم مدار نابجا احکام را به شدت تضعیف این مهم در قانون اساسی حفاظت در سراسر نوار گسترده ای از ملت است.”

موارد بانوی ما از گوادالوپ مدرسه v. اگنس Morrissey-Berru شماره 19-267 و سنت جیمز مدرسه v. داریل Biel به عنوان شخصی نماینده املاک و کریستن بیل شماره 19-348.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید اینترنتی کتاب زبان اصلی

ایندکسر