حکم دادگاه عالی در لوئیزیانا مورد مجموعه پشت سقط جنین دشمنان امید واژگون Roe v. Wade

دادگاه عالی را 5-4 تصمیم به اعتصاب محدود لوئیزیانا قانون است به دور از نبرد نهایی با مخالفان سقط جنین در مبارزه خود برای سرنگونی Roe v. Wade.

اسپانسر شده از طرف ضد سقط جنین دموکرات لوئیزیانا عمل 620 تصویب شد در سال 2014. دولت ایالت کاترینا جکسون معتقد است که آن نیاز است که ارائه دهندگان خدمات سقط جنین باید اعتراف امتیازات برای بیمارستان ها در عرض 30 مایل از درمانگاه خود را به حفاظت از زنان است. رقبا از این قانون گفت: این محدودیت را فقط یک سقط جنین ارائه دهنده در یک درمانگاه دولتی با بیش از 4.5 میلیون نفر.

“این مورد بود در مورد decriminalizing سقط جنین و یا تغییر کوچک در مقابل وید. من باید یک مسیر است که به نظر می رسد که در آن گفت:” جکسون. “اما من نیز می دانم که من باید مسئولیت به عنوان یک زن به عنوان یک قانونگذار مطمئن شوید که هنگامی که یک زن تصمیم به سقط جنین در حالی که Roe vs Wade است که هنوز هم قانون است که آنها را امن را انتخاب کند.”

مورد قبل از دیوان عالی کشور, ژوئن, خدمات پزشکی, LLC v. روسیه بود تقریبا یکسان به تگزاس مورد دادگاه زده در سال 2016. در کل سلامت زن v. Hellerstedt آن برگزار شد که یک دولت اعتراف به امتیازات نیاز نیست پیشبرد سلامت زنان و تحمیل یک بار بی در زنان به دنبال سقط جنین. لوئیزیانا قانونگذاران با کمک ضد سقط جنین سازمان آمریکایی آمریکا برای زندگی, به دنبال قانون ادعا حقایق بودند به شدت متفاوت در تگزاس است.

“اگر چیزی اتفاق افتاده بود به نظر من شما بهتر است این باور است که من می خواستم که قادر به رفتن راست به O. R. برای عمل جراحی به طوری که اگر من رحم شده بود سوراخ دار اگر من روده شده بود سوراخ, من می خواهم ممکن است هر فرصتی برای صرفه جویی در زندگی من” گفت: کاترین گلن فاستر, رئيس جمهور و مدیر عامل شرکت آمریکایی آمریکا برای زندگی است. “زنان سزاوار آن است.”

در کوتاهی amicus در برابر قانون 620 منجر انجمنهای پزشکی نوشت که سقط جنین بسیار امن و به ندرت نیاز به بستری در بیمارستان. آنها استدلال می کنند که تداوم مراقبت از بين درمانگاه ها و بیمارستان ها از طریق اورژانس پروتکل های ارتباطی و نه از طریق سرپایی پزشکان داشتن بیمارستان بستری امتیازات چیزی شاکی برگزار شد در تگزاس و لوئیزیانا مورد.

“لوئیزیانا می گوید که بسیاری از آن محدودیت در سقط جنین هستند در مورد حفاظت از زنان و کودکان, اما ما می دانیم که این درست نیست چون لوئیزیانا یکی از بدترین نرخ مرگ و میر مادران در کشور گفت:” جولی Rikelman سرب وکیل از مرکز حقوق باروری. “این یکی از بدترین شاخص های سلامت کودکان در کشور است. و بنابراین به جای در واقع تصویب قوانین و قرار دادن به جای که سیاست های حمایت از زنان و کودکان آنها فقط در تلاش برای گرفتن مردم در تصمیم گیری های دور.”

روز دوشنبه تصمیم دادگاه عالی این است که یک پیروزی برای سقط جنین شدند. اما 5-4 حاکم است که در آن قاضی جان رابرتز طرفه با دادگاه لیبرال ها و تازه منصوب محافظه کار قضات برت Kavanaugh و نیل Gorsuch عقیده داشت می تواند نشانه ای برای عمیق تر قطبش و دادخواهی پیش رو است.

“هر کسی که می خواند و فکر می کند این است که سقط جنین بی خطر هستند در حال حاضر که نه تنها توجه,” گفت: قانون سقط متخصص مریم زیگلر از کالج دانشگاه ایالتی فلوریدا از قانون است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید اینترنتی کتاب زبان اصلی

ایندکسر