ناسا فضانوردان داگ هرلی و باب Behnken مناسب داخل SpaceX خدمه کپسول اژدها.

ناسا

نزدیک به یک دهه پیش ناسا شروع به اعطای بوئینگ و SpaceX با کمک های مالی برای ساخت فضاپیما که آژانس می تواند با استفاده از آن فضانوردان به ایستگاه فضایی بین المللی.

تحت Commercial Crew program, NASA اعطا SpaceX حدود 3.1 میلیارد و بوئینگ حدود 4.8 میلیارد دلار در طول دهه گذشته به توسعه فضاپیما برای جایگزینی شاتل فضایی. SpaceX توسعه خدمه آن اژدها کپسول است که برای پرتاب فضانوردان برای اولین بار در اواخر این ماه در حالی که بوئینگ توسعه آن Starliner کپسول.

اگر چه این برنامه است که حدود سه سال پشت در تحقق اهداف آن مشخص شده ناسا معتقد است تجاری خدمه برنامه شده است مقرون به صرفه است. ناسا ارائه و منتشر شده در چهارشنبه مشخص شده که چقدر از آژانس انتظار دارد تا تجاری خدمه برنامه را ذخیره مالیات دهندگان.

“در حالی که انجام نشده است [تجاری خدمه] آماده است برای نجات این سازمان حدود 20B-$30B و ارائه دو مستقل خدمه حمل و نقل سیستم های” ناسا تجاری spaceflight مدیر فیل McAlister گفت: در گزارش.

ناسا پس انداز آمده از آن قبلا انتظار می رود هزینه برای توسعه و راه اندازی یک برنامه به نام صورت فلکی است که یک کمیته در سال 2009 تخمین زده می شود که هزینه $34.5 میلیارد دلار است.

“ما بسیار خوشحال با سطح سرمایه گذاری که ما ساخته ایم و آنچه که ما در حال گرفتن برای آن سرمایه گذاری” ناسا مدیر جیم Bridenstine گفت: در یک جلسه مطبوعاتی در مارس 1.

SpaceX قرار است برای راه اندازی ناسا فضانوردان در فضاپیما در مه 27 در حالی که بوئینگ Starliner است که حدود یک سال پشت در های توسعه پس از مهم مسائل مربوط به نرم افزار در طول یک پرواز آزمایشی.

فراتر از صرفه جویی در هزینه های ناسا اشاره کرد که در حال حاضر وجود دارد معاملات در محل برای استفاده از این فضاپیما برای پرواز خصوصی فضانوردان. در اوایل این سال SpaceX اعلام کرد دو معامله به صورت خصوصی پرداخت فضا گردشگران با توافق برای پرواز به ایستگاه فضایی برای اصل فضا و رایگان-پرواز ماموریت در اطراف زمین برای ماجراجویی های فضایی.

“این نوع از نتیجه پیش بینی زمانی که ما آغاز” Commercial Crew program, McAlister گفت. در حالی که قیمت هر یک از کسانی که صندلی “بدون شک خواهد بود” او اشاره کرد که درست است که “برای همه مهم های حمل و نقل.” بر این اساس ناسا انتظار دارد که قیمت پایین خواهد آمد 50 درصد به 75 درصد در طول زمان به عنوان نیروهای بازار را تحت تاثیر قرار دهد. برای مثال ناسا گفت: توقف صلیب کشور هواپیمایی پرواز در سال 1950 در مورد هزینه $1,400 تنظیم شده برای تورم اما امروز هزینه در حدود $400.

اشتراک CNBC PRO برای بینش منحصر به فرد و تجزیه و تحلیل و کسب و کار روز برنامه نویسی از سراسر جهان است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید اینترنتی کتاب زبان اصلی