مادری پسر: B-توپ Buppie

دسامبر 5, 1989

به تنهایی با لوله در یک اتاق هتل در آنتیگوا شب NBA فصل شروع می شود. بسیاری از سرگرمی و ورزشی کانون وکلای شرکت کنندگان در کنفرانس در یک پرچم دزدان دریایی شبه-کشتی دزدان دریایی گردان جزیره, لذیذ, غذاهای دریایی, رقص با حسابداران رسمی از L. A. یا شبکه های با تیپ ورزشی عامل از دنور تحت نورانی روشن شده از نور ستاره آسمان است. سامانه در سراسر تخت من کامل NBA فهرست کردن از ایالات متحده آمریکا امروزایرا Berkow را بار ستون چرا ارل مونرو باید در سالن از شهرت (بله! زندانی ارل مروارید!) و یک کپی از بسکتبال هضم است که هزینه $7.50 را در اینجا. در یک شب جمعه در مکان زیبا ترین من تا کنون بوده است من نشستن در اتاق من تماشای خارش خوراک از شیکاگو superstation به عنوان undermanned کلیولند کاوالیرز بازدید از جدید و بهبود یافته شهر بادخیز Jordanaires. در بین تبلیغات برای دولت آمریکا با قرعه کشی رایگان Michael Jordan تقویم اردن Wheaties نقطه با یک cameo توسط Laker جیمز شایسته و closeups of Jordan شماره 23 پاشیده آزادانه در سراسر ایستگاه ضربه گیر هوا نایک شروع فصل به ثمر رساند 54 امتیاز در پنج نقطه اضافه برنده شوید. او صرفا موثر سه چهارم اما از آنجا که او بعدها گفت: AP “آخرین 10 دقیقه نوع از بازی شما می خواهم به بازی برای 48 ساعت.” آب نبات شیرین-بانک عکس, 15 فوت J را در ران هارپر و یک زن و شوهر از دست راست, رشته, خم, زبان آویزان dunks کراوات بازی در سه ماهه چهارم و پیروزی از آن در وقت اضافه. خدا باید تماشای بیش از حد: درست پس از بازی وجود دارد شدید 20 دقیقه ای گرمسیری ،

صبح روز بعد ابرها پنهان خورشید و مختصر squalls باران فرستاده sunbathers خزیدن در داخل و خارج از tanktops. در داخل یک هتل اتاق کنفرانس سمینار بازاریابی ورزشی و سرگرمی, چهره به تبلیغ و تحت سلطه بود لایحه Strickland نیرومند و درشت هیکل, نور-قهوه ای مرد عینک نمک و فلفل ریش و کوتاه افریقایی. Strickland برجسته ترین آفریقایی-آمریکایی هرزه در نرم افزار-خدمت آن دسته از 160 ورزشکار در میان آنها اردن, شایسته, Patrick Ewing, Arthur Ashe و Jimmy Connors مربوط حماسه اردن سفر از ballplayer به شرکت نماد. “مایکل جردن باعث می شود پنج بار خود را در دادگاه هزینه تاییدیه,” او گفت:. جمع آوری وکلا و حسابداران و مدیران gasped. برادر می شود 3 میلیون دلار در سال از گاو.

در عین حال هنگامی که او در پیش نویس توسط گاو نر در سال 1984 و پس از ضرب و شتم جورج تاون با آخرین شات دوم در سال 1982 NCAA عنوان بازی به عنوان یک دانشجوی سال اول که با نام ورزشی اخبار دانشگاه, بازیکن سال 1983 و ’84, پیشرو تیم المپیک برای طلا در سال 1984 تنها دو شرکت با نزدیک شدن به او را برای تاییدیه: نایک و صحبت کردن (که برای ثبت, است کفش کتانی میپوشید در دانشگاه). نایک نیست به دنبال ایجاد اردن یک علامت تجاری است. پیشنهاد اولیه خود را معمولی سوار کار ماهر-کفش ورزشی مجلس — برخی از پول نقد برخی از پوسترها و عرضه نامحدود کفش.

اما نرم افزار-خدمت سخت تحت فشار قرار دادند آنچه در آن اعتقاد بر این بود که یک محصول منحصر به فرد. بازی چشمگیری در عین حال به نحوی unselfishly و رسانه ها با آرامش جذابیت جنوبی اردن قرار گرفت که بسکتبال را Arthur Ashe پل زدن عمیق, کلاس شکاف. و در عرض یک سال و آژانس تا به حال بدست نایک به حرکت در آن ایده از یک “امضا کفش” به نام Air Jordan. این انقلابی امضای تایید بازی در آوردن نایک حدود 130 میلیون دلار هوایی اردن در سال اول باز کردن درب برای سارکوم مجموعه (“در آگهی هنگامی که پاتریک تبدیل به چهره دوربین او لبخند زد به نرم خود را ‘Hoya پارانویا “تصویری” گزارش Strickland) و Mugsy موبایل ویژه-نسخه فورد فیستا به فروش می رسد تنها در سی-بالتیمور چمن خانه از 5-3 NBA گارد تایرون “Mugsy” Bogues.

اردن شد, Coca-Cola, سخنگوی, با توجه به Neva ریچاردسون از شیکاگو Burrel, تبلیغات, بزرگترین کشور سیاه و سفید متعلق به آژانس به دلیل شرکت نیاز به کمک. در پی جدید “کک” شکست مفتضحانه نوشابه سازان رو روی حداکثر سقف به عنوان جدید خود را تجاری نماد است. مشکل سیاه مردمی — که در نوشتن بخش عظیمی از کک بازار — متنفر کامپیوتر تولید شده صحبت سر. در اینجا آمد آقای اردن. “مایکل جردن قانونی حداکثر با مخاطب” با تعامل با او در یک نقطه با توجه به ریچاردسون.

اما اردن چالش نهایی بود رو با میکی دی. “از آن زمان طرفدار در خدمت یک سال به نوبه خود مک دونالد در اطراف” Strickland می گوید. سه بار رونالد مک دونالد گفت: “نه” به اردن. عمده موانع بودند (یک) اردن بازی یک تیم ورزشی است که در آن فرد شناسایی نیست به عنوان بالا به عنوان در بوکس, تنیس یا گلف و (ب) اردن سیاه بود. (“پوچ” مک دونالد سخنگوی مقابله.) اما طرفدار در خدمت نگه داشته تا فشار و به عنوان اردن شد, آیکون مک دونالد خریداری شده است. در ضمن سیاه کاسه فوق العاده با ارزش ترین بازیکنان داگ ویلیامز و جری برنج هر دو شکایت از گرفتن چند اگر هر گونه ملی حمایت ارائه می دهد در حالی که فرزندان Esiason دارای خوی چندین کمپین های ملی از Bengals از دست ژانویه گذشته. در وال استریت ژورنال قطعه در مخاطبان-به رسمیت شناختن رأی از بالا, ورزشکاران, هفت از 10 آمریکایی های آفریقایی تبار بودند اما تنها در یکی از هفت اردن است که واقعا مشکلات ناسازگار بودن دلار است. با وجود این تعدادی از چهره های سیاه و سفید پاشیده در زمان تبلیغات و موفقیت از ورزشکاران به طور کلی نر آفریقایی-آمریکایی و ستاره های ورزشی است که هنوز هم به عنوان یک پتانسیل منفی است. مک دونالد بود leery از دست زدن به سارکوم چرا که او تا به حال یک کودک خارج از زناشویی. (زمانی که مطلع از این حساب همان مک دونالد سخنگوی گفت: “من هرگز از آن شنیده می شود.”) Yannick Noah یک کاریزماتیک ستاره تنیس با تاییدیه در سراسر اروپا, آفریقا و ژاپن تصویب شد بیش از آمریکا و سازمان آگهی زیرا “خود dreads فروش نیست در منهتن” گفت: Strickland.

پس از این سمینار توسط ساحل من صحبت بری با مایو, مدیر بخش-صاحب شیکاگو WVAZ که در رادیو و تلویزیون در جهان است که به عنوان یک ستاره به عنوان اردن است. گوش دادن به تجزیه و تحلیل او از فرمت های مانند تماشای Air Jordan کاوشگر یک دفاع. برای برخی از دلیل ما صحبت من را به یاد تابستان گذشته هنگامی که اردن به نظر می رسد بر روی جلد Sports Illustrated بازی گلف. سپس آن را به من رسید. با او به خوبی honed استعدادهای مشاوران زیرک و با دقت کشت لبخند اردن بد در C. L. R. James معروف ورزشی عبارت فراتر از مرز. در دادگاه او در زمان خود در برابر بزرگ, O, راسل, پژمردگی مروارید و Dr. J, تمام نخست شارحان از بداهه ضربه من می خواهم به تماس, سیاه, ورزشی, زیبایی. خارج از دادگاه هر چند او نشان دهنده بیش از آن است که به جمع آوری و سیاه و سفید حرفه ای از BESLA.

اردن مخلوط از طبقه متوسط کرامت با Julius Erving را با شدت بالا و ظرافت هر دو قریب طریق hi-tech کمپین بازاریابی باعث می شود او را به اتاق نظیر از مایو و Strickland. بیش از هر معاصر آفریقایی-آمریکایی ورزشکار توانایی های خود را به رشد در پلوپز از شرکت های بزرگ امریکا (خارج از فصل شامل عمدتا از حضور در حوزه های مختلف شرکت در کنفرانس رویدادهای خیریه و تیراندازی تجاری لکه) در حالی که هرگز هر گونه شرم آور “من هستم نه من هستم جهانی” نظرات و یا فروش روح خود را به جای فقط چهره او باعث می شود او را در نقش یک مدل است. حرفه ای سیاه و سفید زنان که تمایل به پیدا کردن ورزشکاران سکسی اما کم عمق در حال جذب جدیت خود را (که اردن ازدواج مادر از پسرش تنها او را بزرگتر در چشم خود). موفقیت خود را مظهر معادله همه ما در آنتیگوا به دنبال: موفقیت با شاید کمی از سازش اما بدون sellout. شب صرف تماشای اردن کار نبود به سادگی بسکتبال junkiedom اما پرداخت احترام به همکار. مایکل جردن —کالا, ستاره پاپ, همه آفریقایی-آمریکایی مرد — درست است buppie b-توپ استار. و او آن را تمام و بدون کار بینی. ■

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید اینترنتی کتاب زبان اصلی