راهپیمایی به مونتگمری: مهد آیا سنگ

راهپیمایی به مونتگمری: مهد آیا سنگ
مارس 1, 1965

آن را عام, شورای, یک خودرو حلزون + lollistops یک اتفاق و یک انقلاب تمام نورد را به یکی. و آن اتفاق افتاد در مونتگمری “گهواره کنفدراسیون.”

A broken-down, نوپرست, the Realist چسبیده از خود dungarees, راهپیمایی در کنار اسقفی اسقف محکم مقدس. وجود دارد kamikazes از دانش آموز غیر خشونت آمیز کمیته هماهنگی — SNCC — در آبی-لباس جین گل-سفت چکمه و بثورات کلاه های بعدی به طبقه متوسط زنان خانه دار که نمی خواهد سوار مترو پس از تاریک. وجود دارد راهبه در جریان سیاه عادات بازو در بازو با jowly رهبران کارگری که تبعیض در اتحادیه خود را.

وجود دارد خاخام junkies, مدارس, بازیگران, sharecroppers روشنفکران خدمتکاران رمان نویسان, قوم, خوانندگان و سیاستمداران — 40,000 انگیزه و 40,0000 مردم در راهپیمایی به مونتگمری پشت سر جیمز Forman که متنفر ظالم و مارتین لوتر کینگ که عاشق مظلوم.

ماه مارس در واشنگتن

نسل جدید

وجود دارد صدها نفر از دبیرستان و کالج جوانان — که نسل جدیدی از انقلاب است که به نحوی رشد کرده در داخل روده مرفه امریکا است. وجود بچه ها که rioted در برابر HUAC, vigiled در برابر بمب حمله می سی سی پی در تابستان گذشته و تبدیل برکلی وارونه است. آنها یک نسل جدید از شورشیان تغذیه نه مارکس و تروتسکی اما کامو ” لنی بروس باب دیلن و SNCC. خود انقلاب است و نه علیه سرمایه داری اما در برابر آنچه آنها گمان به ارزش یک روشنفکر امریکا — اخوان هفته کارخانه ها به نام کالج ها و نومیدی به نام موفقیت و دو بار در هفته.

وجود دارد هزاران نفر از روحانیون نماد انقلاب در یک انقلاب — راهبه با حمام آفتاب کرم بر روی صورت خود که راهپیمایی از سلما, کشیش, وزرای خاخام با yarmulkes. وجود نشانه های بزرگ: “Lutherans اینجا هستید زیرا مسیح مراقبت.” یکی دیگر بخوانید: “کانزاس Mennonites حمایت از حقوق مدنی.” و یکی دیگر: “SMU راهپیمایی برای آزادی است.”

در خیابان های کنفدراسیون گهواره که “ائتلاف عقیدتی” Bayard Rustin و مایکل هارینگتون باید سعی خواهد شد به وجود تشخص خود به خود. یک خط از راهپیمایان صحافی تا آنجا که چشم می تواند سنگ “آمریکای زیبا” ساخته شده و آن را صدا مانند یک انقلابی سرود.

خواب آلود آغاز

روز بود که در پایان پیروزی و تراژدی آغاز شد خواب آلود هوس در 4 صبح روز پنج شنبه گذشته برای 104 شرکت کنندگان در روستای مستقل دموکرات “پرواز” را به عنوان آنها بیرون کشیده و از سمت غرب هواپیمایی ترمینال آواز نکته جالب در مورد آهنگ زیارت خود را.

آنها سنگ در روحیه atonality که به سرعت از هم پاشیده را به هرج و مرج آهنگ های مانند “ستاره سقوط در آلاباما” و “من Alabamy محدود” و “Swanee” و “دیکسی.”

“Al-a-bam-a, من اینجا آمده” roared لایحه تاتوم “VIDers نمی شود دیر باز تا که کنگره دروازه. آلاباما من اینجا آمده است, حق بازگشت که در آن من شروع به از … “

“خوش آمدید به مونتگمری” ثبت نام در Dannelly فرودگاه تقویت مضحک خلق و خوی از زائران به خصوص برای کسانی که متوجه شده است که بیلبورد فقط در خارج از فرودگاه که به عنوان خوانده شده: “دریافت U. S. خارج از U. N. یا U. N. خارج از U. S.”

در عرض 20 دقیقه از فرودگاه کوچک, سالن, شد و انباشته به عنوان پرواز از بوستون و سنت لوئیس نیز فرود آمد disgorging مشتاق خندان scrubbed طبقه متوسط چهره برخی در بالای روحانیت بست.

وزیر پستال

یک وزیر از مارتین لوتر کینگ در جنوب کنفرانس رهبری مسیحی (SCLC) استقبال تازه واردان به خواست آنها را به ترک شهر “را به عنوان به زودی به عنوان تجمع بیش از دلیل آن خطرناک خواهد بود” و کارگردانی آنها را به اتوبوس به شهر سنت جود یک کاتولیک رومی پیچیده که در آن تاکید کرده بود معترضان شب قبل از. در SCLC وزیر برگردان شد یک دکمه است که گفت: “رشد می کنند.” او توضیح داد که آن را برای “خلاص شدن از شر والاس.”

در سنت جود غالب خلق شد شادی به عنوان هزاران نفر بر هزار نفر از بازدید کنندگان که دارای عقاید بزرگ مارپیچ خط مارس که مارپیچ در اطراف گسترده, گل, ورزشی زمینه است.

خوشه های کوچک سنگ آزادی آهنگ ها در طول دو ساعت آن را در زمان برای کل خط به باز کردن از پیچ بر روی خیابان ها نسبت به کنگره چهار مایل دور. بازدید کنندگان سنگ off-key نسخه های بهتر شناخته شده آزادی آهنگ در حالی که محلی سیاهان به رهبری یا SNCC یا SCLC اعضای هیات سنگ خشن لودگی میکنند, متلک آهنگ هایی که بیرون آمد از جنبش در آلاباما کمربند سیاه و سفید. یک گروه از حدود 500 از خیابان ایستاده بود و در یک دایره بزرگ یکی کوچک و سیاه پوست زن خواستار کر پس از کر “ما باید غلبه بر.”

دیگر تظاهر کنندگان آسیاب در اطراف منطقه عملیات مانند conventioneers پوشیدن برچسب نام و معرفی خود را به غریبه ها, تلفظ خانه خود شهرها با لهجه غرور — مونترال برکلی بوستون و دیترویت و ارتباط آنها با هم برابر پراید — ADA, ایالات خودکار کارگران, NAACP, دانشگاه ویرجینیا, the American Legion (Gramercy Park فصل).

به کنگره

در ظهر زیر یکی از روز مختصر دوش صفوف شروع به حرکت کردن با خونین-shoed 300 بود که راهپیمایی تمام راه را در پیشتاز است. با آنها پابرهنه Joan Baez; James Baldwin, عصبی خندان از اسکاندیناوی; فرشته به دنبال مونتگمری خیاط رزا پارکس که مشتعل اسطوره ای, اتوبوس, تحریم یک دهه پیش و SNCC جان لوئیس که راه می رفت و تمام راه از سلما و کسانی که دچار آسیب به سر در روز “یکشنبه خونین” در آلاباما پل رودخانه. و در آنجا بود که مارتین لوتر کینگ به آنها سیاهان از کمربند سیاه و سفید در حال حاضر بخوان “شکوه شکوه تسبیح” و سپس بوسه دست خود را.

خیابان در Negro زاغه نشین مونتگمری بودند از گل و لای و خاک رس. وجود ردیف بر ردیف اجرا shacks با پسر خیلی جوان بیکار نشسته روی ایوان.

اولین بار

در غیر راهپیمایان بودند ترسو و خجالتی است. این بود که اگر شرم آنها را نگاه کردن و نه در توده ها که رسید گذشته آنها را. اما به آرامی به آنها نگاه کرد تا به موج و هنگامی که راهپیمایان شروع به فریاد زدن “به ما بپیوندید در می آیند” بسیاری از قبول دعوت و احتمالا اعتراض خود را به وضع اسفناک برای اولین بار در زندگی خود را. راهپیمایی را از طریق محله های فقیرنشین بود و مصرف LSD برای روح است.

یکی خم زن فرار کردن او ایوان و بوسید سفید marcher. کودکان, کثیف و لاغر و استخوانی زد کنار و آواز و آهنگ و مناجات با شعار آزادی. یک مرد بسیار قدیمی خود را عصا استراحت بین پاهای خود را نشسته در ایوان مراحل و گریستم.

در حدود یک مایل از کنگره ما به مرکز شهر بخش مونتگومری با آن بانک ها, هتل ها, فیلم, فروشگاه, ساختمان های اداری و تمیز آسفالت خیابان. پیاده رو تقریبا خلوت به جز یک آبپاش از hecklers و فدرال آمريکا در هر تقاطع ایستاده در توجه تفنگ خود را در دو طرف خود را.

سنتی ژست

اما در مقابل پنجره ها از ساختمان های اداری فشرده شد چهره سفید از جنوب. برخی را تکان داد سر خود را “هیچ” و یا به thumbs-down ثبت نام هنگامی که راهپیمایان در آنها دست تکان داد. یک زن زیبا حدود 25 ایستاده در بالکن, Jefferson Davis, هتل, و هنگامی که تظاهر کنندگان دست تکان داد در این گل از جنوب زنانگی ساخته شده سنتی زشت و ناپسند حرکت یک انگشت ،

در چمن از یک خانه زیبا یک قوز سالمندان, خدمتکار ایستاده بود در میان او عبوس کارفرمایان. او با لبخند و تکان دادن دستمال سفید در صفوف. یکی از شگفتی آنچه اتفاق می افتد در ذهن او کارفرمایان در آن لحظه.

اظهار داشت: ادوارد کخ روستا رهبر حزب دموکرات: “راه رفتن را از طریق Negro بخش ساخته شده من احساس می کنم مثل من راه رفتن را از طریق پاریس دوباره با ارتش آزادی بخش. سفید بخش بود و آنچه که باید به آن شده است مانند راهپیمایی از طریق آلمان است.”

از پنجره آلاباما Bible Society ساختمان آویزان منفجر کردن تصویر سناتور Eastland معرفی به رکورد کنگره قبل از ماه مارس در واشنگتن به اثبات مارتین لوتر کینگ بود “بخشی از کمونیست توطئه است.” این عکس نشان می دهد که پادشاه در یک رالی در سال 1957 در حال حاضر از بین رفته چپ Highlander عامیانه که سوزانده شد توسط segregationists چند سال پیش.

تبدیل گوشه

Dexter خیابان هشت کوچه و خیابان که منجر به سفید سنگ ساختمان کاپیتول. به عنوان صفوف گوشه ای تبدیل شده بود که در آخرین مرحله از سفر راهپیمایان به طور ناگهانی شکست را به “آمریکای زیبا” و خواند آن را با شور و شوق به طور معمول همراه در جنبش با “ما باید غلبه بر.”

“امریکا امریکا خدا ریخته فضل او بر تو. و تاج تو خوبی با اخوان از دریا به درخشان دریا” آنها خواند. صدها نفر از کودکان مدرسه کمی تکان دادن پرچم آمریکا. جلوتر loomed گنبد ساختمان کنگره با آن آلاباما و مؤتلفه پرچم باد در نسیم.”توسط 2 بعد از ظهر همه 40,000 راهپیمایان از جمله حدود 10 ، 000 سفیده وارد در کنگره و کشیده چند بلوک پایین Dexter خیابان. نماد صحنه غیر قابل اجتناب بود. در نقطه ای که در آن Jefferson Davis افتتاح شد که در آن جورج والاس فریاد زد در مراسم تحلیف خود را در سال 1961 “تبعیض نژادی در حال حاضر تفکیک فردا تفکیک برای همیشه” بزرگترین حقوق مدنی تظاهرات در تاریخ جنوب خواند “ما باید غلبه بر” سیاه و سفید — همراه — “ما می ترسند و نه امروز.”

ده سال بعد

در سایه قرمز-آجر Dexter Avenue Baptist Church که از منبر مارتین لوتر کینگ رهبر اتوبوس تحریم 10 سال زودتر به تظاهرات تبدیل شد به یک نوع از تاجگذاری از 37 سال وزیر به عنوان رهبر معنوی این کشور است.

“کسی که خود را رهبر است ؟” کشیش رالف Abernathy خواسته ازدحام. پاسخ متورم. “مارتین لوتر کینگ!” تنها استثنا بودند از جانبازان SNCC که فریاد زد: “د خروس سیاه بزرگ, black از نرم و صاف است.”اما حتی است که invidious اعوجاج SCLC احتمالا فریاد زد: به همان اندازه در رابطه با که در بدبینی.

(تلخی کمین در پس زمینه بر اساس این واقعیت است که SNCC که تا به حال شده است به تنهایی در دالاس کانتی از اواخر سال 1962 تا به حال مشکل کار در مهار با شاه پس از SCLC در زمان بیش از سلما کمپین در ماه ژانویه است. آنجا جدی شده است اختلاف بر سر استراتژی و تاکتیک های از پادشاه اساسی هدف یکپارچه سازی و SNCC را یک انقلاب است.)

پس از دو ساعت از سخنرانی های عمده هر رهبر حقوق مدنی, جنبش شاه شد و در نهایت معرفی به جمعیت. مانند بسیاری در واشنگتن در سال 1963 آنها تبدیل شده بود خسته و بی قرار; بسیاری شده بود بیدار تا زمانی که 20 ساعت. سربار یک هلیکوپتر و یک Piper Cub دور noisily. پشت پلت فرم دو ده سبز-helmeted آلاباما حفاظت پلیس محافظت مراحل ساختمان کاپیتول. پشت سر آنها ایستاده بود و تعدادی از اعضای مجلس قانونگذاری آلاباما.

پس از آن شاه شروع شد و او رزونانس صدا و واعظ را alliterative ریتم آرامی محرک مخاطبان از خستگی. از پشت سر او را بر روی پلت فرم آمد counterpoints از “امین” و “بگویید که آن برادر” از دیگر وزیران.

در واشنگتن او استناد عبارت “من یک رویا” راه یک خواننده بلوز تکرار یک عبارت کلیدی. در مونتگمری رو کاپیتول آن بود که “ما در حال حرکت در حال حاضر” که تبدیل به یک سکوی پرتاب برای یک سری از اوج-مثل کشش.

“ما در حال حرکت در حال حاضر,” او گفت:. “سوزاندن کلیساها ما نمی خواهد جلوگیری ما. ما در حال حرکت در حال حاضر. بمب گذاری در خانه های ما خواهد شد و نه منصرف کردن ما. ما در حال حرکت در حال حاضر.”

در حال حاضر ازدحام در پاسخ با فریاد “بله خداوند” و “آمین.”

“ضرب و شتم از ما روحانیون نمی خواهد ما منحرف. ما در حال حرکت در حال حاضر. بله, ما در حال حرکت در حال حاضر و بدون موج نژادپرستی می تواند ما را متوقف کند.”

پادشاه climaxed سخنرانی خود را با تکرار چهار بار با افزایش شور “شکوه شکوه Hallelujah.” و سپس آشپز خدمتکاران و سرایداران بودند گریه و تشویق در همان زمان.

Postlude

وجود دارد قرار است به 26 اتوبوس شاتل انتظار پس از این تجمع به کشتی تظاهرکنندگان از کنگره آمریکا به فرودگاه پنج مایل دور. اما 21 از رانندگان در بیمار نامیده می شود و به مدت دو ساعت هزاران تن آرد در اطراف یک گل آلود بسیاری یک بلوک پشت کاپیتول در حالی که پنج اتوبوس سعی در انجام تمام کار. وجود فشار تنه زدن و مانور در هر زمان یک اتوبوس کشیده. در نهایت یک SNCC کارگر با یک دستگاه مخابره ترانزیستوری به حضار گفت: “بیا تو بازیگری مثل بچه ها. This ain’t مترو نیویورک.”

توسط غروب سربازان ناپدید شده بود و آخرین انگشت شماری در انتظار محافظت نشده در بسیاری احساس ترس برای اولین بار در طول روز.

هرج و مرج حاکم بود در فرودگاه. صدها سامانه بر روی چمن picnicking خواب و آواز. خطوط بزرگ با اشاره به سرویسهای بهداشتی مجهز و تلفن; هیچ میان وعده شمارنده. تمام خروجی پروازهای دیر شد.

پس از یک ساعت تاخیر در VID پرواز بود و آماده بود سوار جز این بود که هیچ نردبان در دسترس است. بنابراین برای یک ساعت دیگر قرار 104 خسته مسافران ایستاده در یک تنگ خط 20 متری از هواپیما در حالی که یک نردبان جستجو بود – و یا به عنوان برخی از مشکوک ،

در ضمن چند متری دور دین از تمام حقوق مدنی رهبران 77 ساله Asa فیلیپ راندولف حال سقوط از خستگی و Bayard Rustin و مایکل هارینگتون تمایل او را در حالی که اعزام دوستان برای پیدا کردن یک دکتر. مونتگمری پلیس بی علاقه به نظر می رسید.

“این تقصیر من” Rustin زیر لب. “من هرگز باید بدست او تا ساعت 2 صبح و هرگز او باید راه می رفت کسانی که چهار مایل است.”

در 10:45 نیویورک زمان VID پرواز چپ مهد کنفدراسیون میان شکایت به هوانوردی مدنی مدیره در مورد تاخیر و سوزاننده تأملاتی در “مهمان نوازی جنوبی.” هیچ آواز در پرواز بازگشت. اکثر مسافران خواب بودند. چند صحبت در مورد آینده جنبش حقوق مدنی موافقت در ابتدا که مونتگمری بود فقط یک زد و خورد در یک جنگ طولانی که پایان هنوز هم نهفته است فراتر از لبه تاریخچه.

استیو برگر با انتقاد از اصلاحات کنگره Jonathan بینگهام گفت: رای گیری جدید حقوق لایحه بود “بسیار بد و بسیار ضعیف شده است.” دیگران فعالان این جنبش فکر هیچ قانون احتمالا می تواند مقابله با شبح, شلیک, ضرب و شتم و قتل است که چهره هر نگرو که تلاش می کند برای ثبت نام در کمربند سیاه و سفید. دیگر شبه نظامیان صحبت مشتاقانه از نبرد بعدی – ادامه تلاش برای سرنگون پنج کنگره از می سی سی پی با آزادی های دموکراتیک ،

الیزابت ساترلند که با این نسخهها کار برای SNCC در نیویورک, نشسته خواندن خصوصی قانونی تفاهم نامه پیشنهادی رای گیری لایحه اشاره به همه آن معایب و نقاط ضعف است. “من فقط امیدوارم که ثبت نمی کنید دست خود را در این یادداشت,” او گفت:.

و این گمان وجود دارد در مورد آنچه اتفاق می افتد در کمربند سیاه و سفید در حال حاضر که “حقوق مدنی گردشگران” دکتر کینگ فدرال سربازان و خارج از روزنامه نگاران ترک و سیاهان بودند سمت چپ به تنهایی برای مقابله با جیم Clarks نژادپرستانه ثبت و کسانی که وحشتناک چهره ها که نگاه کردن از کسانی که ویندوز.

در هنگام فرود هواپیما در فرودگاه کندی در آن مسافران گفته شد آن را در حال حاضر اتفاق افتاده است – قتل. هیچ کس گفت: هر چیزی به یاد ماندنی و یا شاعرانه. آنها فقط لعنت. ♦

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید اینترنتی کتاب زبان اصلی

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer vodafone mobil ödeme bozdurmahtml nullednulled themesFruit party oynaKamagrakameralı su tesisatçısıBMW Oil Changegünübirlik turlarEvlilik Büyüsübuy stripe accountgates of olympus oyna