فدراسیون Brewing co-founder Aram Cretan

کامیل اسنل

در Cellarmaker دم در سان فرانسیسکو شنبه است که در حال حاضر آبجو کنسرو روز. چند بلوک دور ThirstyBear قرار دادن آبجو در قوطی برای اولین بار در 24 سال سابقه. و در سمت دیگر پل خلیج در اوکلند فدراسیون دم وابسته به کنسرو آبجو به عنوان آن چیز قابل کسب و کار خشک شده است.

در سراسر منطقه خلیج که در آن صنایع دستی دم شوق منفجر شده که در طول دهه گذشته کوچک کارخانه های لبنی رفته اند تقریبا دو ماه بدون خدمت به مشتریان در بارها و رستوران ها. از طریق ترکیبی از اوراق با پشتوانه وام های سنگین هزینه کاهش و منظقه وانت آنها امید آنها می تواند انجام دهد فقط به اندازه کافی به outlast coronavirus بیماری همه گیر.

وقتی که می آید به تولید درآمد خود را از محصول اصلی حذفی را کشف کرده اند که این موضوع از آنچه که آنها می توانند tastily جا به آلومینیوم. حاشیه باریک, مواد, هزینه های بالاتر و حمل و نقل در سراسر کشور می تواند غم انگیز اما قوطی را به طور ناگهانی ظهور به عنوان یک غیر منتظره تاسیسات کارخانه های لبنی که از چند گزینه های دیگر.

“این می تواند و یا می میرند در حال حاضر گفت:” کانر کیسی شرکت مالک Cellarmaker که صاحب خانه پیتزا در سان فرانسیسکو در علاوه بر این به آن آبجوسازی و به آن ضربه بزنید ، “وجود دارد و نه حتی یک انتخاب است.”

Cellarmaker کسب و کار است که توسط حدود نیمی از قبل از بحران یک تصویر مشابه به آنچه اتفاق می افتد در سراسر کشور. یک بررسی انجام شده در اواخر ماه مارس توسط تخمیر انجمن که متشکل از بیش از 5,400 اعضای یافت که فروش در متوسط و کوچک آبجوسازی هستند با 60 درصد و بیش از یک چهارم از آنها تا به حال تولید متوقف شده. بر اساس اطلاعات این گروه در سال گذشته منتشر شده در کالیفرنیا است که دولت برای صنعت کارخانه های لبنی با 907 بیش از سه برابر این رقم از سال 2012 بیش از دو برابر به عنوان بسیاری دوم-رتبه کلرادو.

کیسی که کمک کرد باز Cellarmaker در سال 2013 گفت: به طور معمول می توانید آبجو یک بار در هر سه تا چهار هفته. در حال حاضر با $7.50 پیش نویس پیمانه نیم لیتری را از روی میز Cellarmaker است کنسرو تقریبا همه از آن آبجو بارگیری و حمل و نقل 24-می توانید موارد در سراسر کشور —ترکیب های مختلف بسته هر هفته بر اساس آنچه در آن دم — و یا فروش چهار بسته به مصرف کنندگان که به پیتزا فروشی برای گرفتن است. قیمت متوسط برای یک کنسرو پاینت حدود 3 دلار کمتر از در پیش نویس است.

Cellarmaker آبجو

داگلاس رودریگز

تقاضا نیست مشکل — الکل فروش در سراسر کشور. برای هنر و صنعت آبجو فروش گل رز 5.8% از یک سال پیش از آن در هفته منتهی به 18 آوریل به گفته نیلسن. اما کارخانه های لبنی مانند Cellarmaker که تکیه بر, تازه, پیمانه نیم لیتری از چیز قابل و لازم نیست که ایجاد روابط با سوپر مارکت های بزرگ اقتصاد نمی تواند کار را برای مدت طولانی.

“هیچ کس پر رونق است راست, در حال حاضر,” گفت: کیسی که تا به حال کردند حدود 60 درصد از کارکنان خود را. “چیز قابل آبجو مرده است و برای ما که واقعا دشوار است.”

کنسرو بر روی چهار چرخ

صنعت کارخانه های لبنی هستند تنها قادر به می تواند در مقادیر انبوه به دلیل عملیات مانند می ون کوچک نه ساله نورد فروشگاه مستقر در ساکرامنتو.

22 نفر شرکت اعزام هفت کامیون به کارخانه های لبنی در منطقه و رونق در سال های اخیر به عنوان هنر و صنعت کارخانه های لبنی تبدیل به قوطی بیش از بطری چون آنها سبک تر و ارزان تر به کشتی و به گفته بسیاری از صاحبنظران حفظ یک لایو با کیفیت. در حال حاضر یکی از بزرگ آن وظایف کمک beermakers خالی تانک های خود را به قوطی بنابراین تولید خود را ندارد به هدر. که به ویژه مهم برای کارخانه های لبنی که تخصص در هند رنگ پریده اله (IPAs) و معطر مه آلود آبجو که سنگین در رازک و عمر کوتاه تر است از lagers باربرها و stouts.

“زمانی که اقامت-در-محل سفارش پایین آمد وجود دارد بسیاری از آبجو در حال حاضر در مخازن است که مردم را به مقصد می گوید:” از بنیانگذاران Jenn Coyle. “این فقط اجازه می دهد تا شما آن را به فروش برساند.”

می ون

می ون

برای حفظ کارکنان خود را امن و حفظ اجتماعی فاصله, Coyle محدود به مشاغل تیم از دو نفر است. راه اندازی تجهیزات اتصال به آب و برق و کنسرو آبجو در هر نقطه از چند ساعت تا یک روز کاری بسته به اینکه چگونه بسیاری از موارد در حال پر شده است. هر یک ون به طور معمول انجام یک پروژه در یک روز هر چند تقاضا آنقدر زیاد است که آنها در حال حاضر روزهای شنبه.

مشتریان محدوده از کارخانه های لبنی مانند Cellarmaker و Temescal دم در اوکلند به تاسیس موسسات مانند سونوما را رودخانه دم خانه معروف Pliny the Elder دو IPA. Coyle گفت: می ون هرگز قبلا با رودخانه قبل از coronavirus است اما در حال حاضر وجود دارد چند هفته یک ماه کنسرو شاد رازک IPA مبهم و مه آلود به نام سرعت تغییر و hoppy آل به نام دریبل کمربند, که, روسی, رودخانه وب سایت می گوید “میخانه پیش نویس تنها.” کارخانه های لبنی استخدام خود هنرمندان برای برچسب و می توانید ون به ارمغان می آورد تمام کنسرو لوازم.

سالنامه را جرعه آبجو

Ari لوی | CNBC

برخی از تخمیر در حال گرفتن فوق العاده خلاق برای حفظ محصول خود را در حال حرکت است.

Temescal تاسیس در سال 2016 است موضوعی با آن آبجو نورد ایتالیایی-سبک lager به نام کنسرو تعطیلات در همکاری با سالنامه دم مستقر در کشور همسایه آالمدا. “کنسرو تعطیلات ما کمی ادای احترام به تمام کسانی که در تعطیلات که می توانید این ماه گذشته” Temescal می گوید در آن Facebook صفحه.

سالنامه که باز کرد خود را از 30000-متر مربع گردشگاه عمومی مرکز در سال 2018 است دیگر جدید آبجو کنسرو به نام SIP: دوش در محل های مبهم و مه آلود دو IPA. “ما همه هزینه های زیادی زمان بیشتری را در خانه این روزها اما شما هنوز هم می تواند عجیب و غریب, گرمسیری سفر از راحتی از خانه خود را!” این سایت می گوید.

‘مهره بزرگ به crack’

منطقه خلیج کرافت حذفی شد و در حال حاضر با چالش رو به رو قبل از Covid-19 رخ داد.

رقابت وسرد و هزینه های سربار بالا و قیمت زندگی فصل عمدتا به دلیل ثروت از صنعت فن آوری. با توجه به PropertyShark و 91 از 100 بالا گران ترین کدهای پستی در ایالات متحده در سال گذشته در کالیفرنیا از جمله 13 در سان فرانسیسکو.

ThirstyBear واقع در کنار سان فرانسیسکو Moscone Center, بسته شده, از رژیم صهیونیستی است. گاوین Newsom پناهگاه در محل سفارش در ماه مارس است. حتی اگر رستوران می تواند باز بماند برای takeout, ThirstyBear صاحب ران Silberstein تصمیم گرفتند به دلیل بدون کنوانسیون کسب و کار و بازدید کنندگان به مرکز شهر موزه ها وجود دارد نمی تواند به اندازه کافی ترافیک پا.

اما به عنوان دوره خاموش واقع طول Silberstein شروع به آماده سازی به منو بروید. او همچنین به نام تا می توانید ون و در اواخر ماه مارس Coyle تیم کنسرو 400 مورد از ThirstyBear را IPA, lager, red آل و pilsner که در بشکه و نیاز به آمار بازار است.

“ما یک مهره بزرگ به کرک” گفت: Silberstein که آبجوسازی نشسته در یک 18,000 فوت مربع فضا با یک رستوران که عادت کرده اند به فروش $30 paella ظروف و 7 $به $9 پیمانه نیم لیتری آبجو آلی در حالی که همچنین میزبانی با قیمت بالا ضیافت. “ما کسب و کار مدل کسب و کار اجتماعی ، این افرادی که با هم در گروه های بزرگ.”

Silberstein نیز صاحب یک malting کسب و کار در المدا به نام دریاسالار Maltings که گفت دیده است و 70 درصد به 80 درصد dropoff در فروش به دم مشتریان. او taproom این حمله هنوز هم فروش کنسرو آبجو از کارخانه های لبنی که استفاده از مالت.

با چنگک جمع کردن در المدا

Ari لوی | CNBC

در اوکلند جک لندن, منطقه, در غرب دور از شهر بیش از یک و نیم دوجین ماشین منگنه نقطه های قدیمی و صنعتی, محله. برای چند ساعت در روز و مصرف کنندگان می توانند رانندگی به فدراسیون دم اوکلند, ایالات Beerworks یا الگوی اصلی و انتخاب کنید تا چهار بسته از قوطی در منظقه.

آنها همچنین می توانید سفارش به رفتن آبجو از تبس ریخت و به طور مستقیم به growlers (64-اونس کوزه) و یا crowlers که 32 اونس قوطی که به صورت جداگانه و مهر و موم شده توسط یک دستگاه بلافاصله پس از ریختن. که در مورد آبجو تنها بیرون آمدن از تبس این روز است.

اوکلند, ایالات Beerworks

Ari لوی | CNBC

فدراسیون مالک Aram کرت است که کاوش در هر خیابان در دسترس است. پس از خاموش شدن سفارش در ماه مارس ابجوسازی خود را به سرعت راه اندازی یک وب سایت برای به به و تحویل سفارشات حتی به اشتراک کسب و کار. با شروع در $60 در هر دو هفته مشتریان می توانید پیوستن به SIP (پناهگاه در محل) و چهار چهار بسته, بنابراین شما می توانید “جرعه در حالی که شما SIP” در سایت می گوید.

کرت گفت: تلاش شده است “قابل ملاحظه ای موفق” و این که حدود 25 درصد تحویل برای خرید آبجو برای دوستان و اعضای خانواده. او ساخته شده برخی از تغییرات مانند کنسرو آلمانی-سبک Dunkelweizen آبجو است که به طور معمول فقط فروخته می شود در پیش نویس و فروش مقدار زیادی از شیر تنومند در crowlers. او با توجه به راه های خلاق به سن انواع خاصی از آبجو است که در طول زمان نگه دارید و به دنبال دم آبجو است که می تواند برای نشستن طولانی در مخازن.

آن را هنوز هم تقریبا به اندازه کافی برای جبران از دست دادن از فدراسیون هسته کسب و کار است که فروش تبس به میله های محلی و تازه پیمانه نیم لیتری در آن taproom به صدها نفر از مشتریان که جریان از طریق طی یک آخر هفته. کسانی که درآمد گزینه های خاموش برای آینده قابل پیش بینی و برآورد کرت 100-150 بشکه بشکه در معرض خطر هستند از انقضای.

“من از نشستن در یک تن از keg موجودی زیادی است که رفتن به پایین تخلیه” کرت گفت. “هر آبجو است که هر آبجوسازی تا به حال در تبس که این چیز ها بسیار زیبا نوشتن.”

فدراسیون بود به اندازه کافی خوش شانس برای دریافت پول از دولت چک حفاظت برنامه پس از آن می تواند حداقل به طور موقت پرداخت بیشتر از آن 10 پاره وقت و تمام وقت کارکنان به “نه یک جهنم تمام بسیاری در حال حاضر” کرت گفت. او می داند که پول را اجرا خواهد کرد از مدتها قبل از کسب و کار و بازگشت به حالت عادی اگر آن را به حال می کند.

Coyle همان دراز مدت نگرانی است. حتی اگر می توانید ون را رونق کسب و کار در حال حاضر او نیاز به کارخانه های لبنی برای پیدا کردن راه خود را از طریق بحران بنابراین مشتریان خود را هنوز هم در اطراف هنگامی که آن را بیش از. او را به انجام آنچه او می تواند برای کمک به. به جای مجبور کردن مشتریان به انجام می معمولی حداقل 150 موارد می توانید ون است که در حال حاضر انجام برخی کوچکتر مباحث به عنوان طولانی به عنوان آن را قادر به پوشش هزینه های خود را.

“ما واقعا می خواهید این همه کارخانه های لبنی به اینجا در شش ماه” Coyle گفت: به عنوان او در مسیر به یک کنسرو در اوک پارک دم در ساکرامنتو. شرکت او مشغول به کار بود با آبجوسازی در Kolsch آبجو که در نظر گرفته شده برای ساکرامنتو آبجو در هفته شروع و در اواخر ماه آوریل است.

جشنواره لغو شد اما 53 مورد از آبجو آماده بودند برای کنسرو و می توانید ون موظف. آنها به نام آبجو منظقه Kolsch. چهار بسته را می توان برای $14.

دیده بان: در اینجا چگونه coronavirus است تأثیر هنر و صنعت آبجو صنعت

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید اینترنتی کتاب زبان اصلی