Huey بدون اشک

Huey P. نیوتن 1942-1989
سپتامبر 5, 1989

زمانی که من برای اولین بار ملاقات Huey نیوتن که در ماه ژوئیه سال 1967 در سن فرانسیسکو من به شدت در عشق به عنوان تنها زنان جوان بسیار می شود. من شیفته نرم-صحبت مبهم درخشان نویسنده به نام Eldridge ساطور من ملاقات کرده بود که بهار. او آمده بود برای صحبت در کنفرانس دانشجویی دانشجو بدون خشونت هماهنگی کمیته برگزار شده بود در Fisk پردیس و به عنوان SNCC این دانشگاه برنامه منشی, من صرف ساعت های بسیاری را در شرکت خود را. در پشت سر هم با ما تعهد به تغییر انقلابی من عاشقانه با Eldridge تا به حال شکوفا شده و پس از سه ماه از صحبت کردن در تلفن و تبادل نامه ها رفتم به دیدن او در کالیفرنیا است.

SNCC را رئیس Stokely کارمایکل الهام گرفته بود و سیاه قدرت جنبش بود که تنفس زندگی جدید را به دست و پا زدن حقوق مدنی مبارزه است. کسانی از ما در SNCC فکر کردم که از همه نظامی, شهری, گروه حمایت, سیاه قدرت حزب پلنگ سیاه و سفید برای دفاع از خود به گوشت و خون به ما ایده های انقلابی که تا به حال بزرگتر شدن حقوق مدنی عرصه است. Huey چهره به چهره رویارویی با پلیس, که در آن او تا به حال فریاد زد: “قرعه کشی تفنگ خود را خوک و من می رسم من است!” به او قهرمانانه قد در آن روز هنگامی که پلیس به قتل سیاه پوستان با مصونیت از مجازات.

Eldridge تبدیل شده بود وزیر اطلاعات در بند سیاه و انقلابی سازمان یافته توسط Huey نیوتن به حزب پلنگ سیاه و سفید برای دفاع از خود. Huey شنیده بود Eldridge صحبت در رادیو و تلویزیون در مورد برنامه های خود را در خانه سیاه و سفید — یک مرکز فرهنگی او آغاز شده بود و تا به حال بی درنگ از او خواست برای پیوستن به Panthers. اما پلنگ شد یک سازمان مسلح و paroled محکومین ممنوع شد, از در اختیار داشتن سلاح بنابراین Eldridge وابستگی بود و نه علنی. او امضا مقالات او نوشت: در newpaper ناشناس به عنوان “وزیر اطلاعات است.”

Eldridge, زندان, درگیری با مسلمانان ساخته شده بود او را هدف آزار و اذیت و هنگامی که او در نهایت منتشر شد در آزادی مشروط در دسامبر سال 1966 او تبدیل به چیزی شد که مقامات زندان با اشاره به حمایت گراها به عنوان یک “مطالعه خاص” مورد. او نیاز به گزارش های هفتگی در فرد به او آزادی مشروط افسر. اما به عنوان یک نتیجه از داشتن دستگیر شده است که ممکن است همراه با 21 مسلح و لباس شخصی Panthers که تا به حال راهپیمایی به ایالتی کالیفرنیا در کنگره آمریکا در ساکرامنتو در اعتراض به قانون جدید ممنوعیت حمل سلاح در داخل محدوده شهر Eldridge قرار داده شده بود تحت محدودیت. زمانی که من وارد او اجازه سفر به خارج از سان فرانسیسکو و ممنوع از بیانیه های عمومی از هر نوع.

پلنگ مقر شد در اوکلند اما Eldridge در معرض خطر نقض آزادی مشروط خود را اگر او گرفتار شدند رانندگی در سراسر پل به اوکلند. بنابراین Panthers به طور منظم trooped به خود استودیو آپارتمان در خیابان کاسترو.

من همیشه می دانستم که Huey بود در راه خود را برای دیدن ما چون خود را قدم به قدم در پله ها خارج شد همیشه دو بار به عنوان سریع به عنوان هر کس دیگری. او همواره در عجله و با عجله به اتاق پر از هیجان بیش فوری بحران و یا پروژه او می خواست Eldridge کمک در. او معمولا صحبت کرد و به سرعت خود را بالا سخت تن به تن صدا افزایش و کاهش در عجیب و غریب آهنگ.

Huey بود و نه یک مرد بلند قد و نه به ویژه عضلانی است. اما خود را صاف و قهوه ای مایل به قرمز پوست خود را بزرگ و عمیق-مجموعه چشم تیره که rakish devil-may-care بیان او فوق العاده جذاب است. او خوش تیپ, پر انرژی, جذاب و بی باک. او تا به حال شهرت در میان اوکلند سخت ترین مبارزان خیابانی. نخبگان در این شرکت او بهترین در نظر گرفته شد. اما او فرار پرخاشگری احاطه شده بود حداقل در این شرکت از زنان بخشنده کشت خارجی که پنهان اما تلالو خود را در زمینه درنده خویی.

بابی Seale و Huey ملاقات کرده بود در مریت کالج در اوکلند در یک سازمان دانشجویی در بخشی از این رشد سیاه و سفید “آگاهی” جنبش بود که فراگیر دانشگاه. اما بر خلاف بسیاری از دانش آموزان هیچ یک از آنها را با محتوا به امامت در آرامش نسبی در مورد مشکلات فوری رو سیاه جوامع به چه بابی تحقیر به عنوان “صندلی انقلابیون.” در اکتبر سال 1966 در حالی که بابی و Huey شد و در حقوق و دستمزد یکی از فقر برنامه پروژه های در اوکلند آنها تاسیس حزب پلنگ سیاه و سفید برای دفاع از خود.

آنها به تصویب رسید که سبک و ساختار خارجی انقلابی, سازمان, با Huey گرفتن عنوان وزیر دفاع به عنوان رئیس جمهور و بابی تماس خود رئیس. بابی Hutton, یکی از کودکان خیابانی در خود برنامه قرار بود به خدمت آنها به نام “بابی کوچولو” به تشخیص او از بابی Seale شد اولین عضو و سازمان خزانه دار. آنها مدل در 10 نقطه پلت فرم ها و برنامه حزب پلنگ سیاه و سفید برای دفاع از خود در ملت اسلام بیانیه “آنچه ما می خواهیم آنچه ما باور” که به نظر می رسد در پشت صفحه هر شماره از محمد صحبت می کند.

در پی 1965 وات شورش یک سازمان به نام جامعه عمل گشت تا به حال به وجود آمده است. اعضای آن همه لباس پوشیدن و به طور مشابه سوار در اطراف خیابان های وات برای محافظت از ساکنان سیاه از نوع سوء استفاده پلیس بود که به تحریک شورش در سراسر کشور است. تصویر از این گروه تا به حال در گیر بابی و Huey ذهن است. هر دو تا به حال شده است عمیقا تحت تاثیر ترور مالکوم ایکس و می خواستم برای ایجاد یک واقعی به معنی سیاه به ورزش دفاع از خود مالکوم به حال حمایت به ویژه در برابر خشونت تداوم توسط کسانی که Huey به نام “نژادپرستانه سگ”: پلیس است. اوکلند پلیس با آنها Huey تا به حال سهم خود را از run-in مشهور بودند و در محله خود با خشونت و تکبر.

اولین اقدام آنها برنامه ریزی شده بود برای ارسال گشت مسلح با اسلحه نوار کاست و کتاب قانون را به دنبال پلیس در خیابان های اوکلند. آنها آگاهانه به دنبال از بین بردن ترس پلیس موجب مقابله با آنها را در روز روشن در حالی که علنا حمل اسلحه — Huey با یک شورش تفنگ ساچمهای و بابی با یک .45. در آن زمان قانون کالیفرنیا اجازه باز کردن حمل سلاح در داخل محدوده شهر تا زمانی که هیچ زندگی می کنند دور از مهمات برگزار شد در اتاق. Huey سقط قانون کار مدرسه کافی بود برای باز کردن اسرار محرمانه پنهان در کتاب قانون.

Huey, دوست دختر, در زمان, LaVerne که برنامه ریزی شده به یک موسیقی کلاسیک حرفه ای را تایید نمی کند از Huey درگیری با پلنگ. او با او همراهی در تمرینات و کنسرت و او معتقد حرفه ای آواز او خواهد بود به خطر افتاده است اگر Huey رو بیشتر درگیر با Black Panthers. بابی Seale, دیوید هیلیارد بابی Hutton و دیگر دوستان که به دنبال Huey رهبری در تشکیل حزب بودند و کشیدن او را در جهت مخالف است. در آن روز بی پروا هنگامی که جنگ ویتنام بود و پاره شدن کل بدنه سیاسی به خرد خود را کنندۀ واقعیت ساخته شده انقلاب اجتماعی به نظر می رسد مانند یک مدرک معتبر جایگزین برای ادغام; برای بسیاری از سیاه پوستان فکر می کردند که ما در تلاش بودند به داخل یک خانه در حال حاضر در آتش است.

من بازگشت به سان فرانسیسکو دوباره که نوامبر و Eldridge و من ازدواج کردم. در آن Huey در آالمدا کانتی زندان قفل شده در یک سلول در بالای این دادگاه که نشسته در لبه دریاچه مریت. در اواخر اکتبر سال 1967 بیش از حد طولانی نیست پس از چه گوارا کشته شد در بولیوی Huey شده است / شورای داعش برای قتل افسر جان فری. فری متوقف شده بود Huey اواخر یک شب برای یک ترافیک بررسی و در متعاقب آن تفنگ نبرد Huey مسافر فرار افسر هیلیارد بود زخمی Huey به ضرب گلوله کشته شد در معده و فری کشته شد. Huey بود تحت تعقیب برای قتل و مواجه اتاق گاز اگر محکوم کرد.

در زمان عکسبرداری از پلنگ از جمله بابی Seale بودند انجام زمان به اتهام ناشی از دستگیری آنها در ساکرامنتو. زمانی که من به سان فرانسیسکو آنها دیگر به حال یک دفتر; روزنامه تا به حال منتشر نشده است در ماه; آنها تا به حال هیچ پول و تصویب قانون ممنوعیت باز کردن حمل سلاح به حال پایان دادن به خود گشت. اما Huey بود رو به اتاق گاز اگر هیچ چیز انجام شد. پس Eldridge از من خواست برای کمک به او بسیج دفاع برای Huey. او می دانست که در چنین قابل مشاهده نقش ممکن است به خطر اندازد او آزادی مشروط اما او به من گفت: “نگه داشتن Huey از اتاق گاز است و مهم تر از نگه داشتن خودم از سن کوئنتین.” در زمان محاکمه حمایت ما جمع آوری شده برای Huey تا به حال تا این حد رواج به کامل “رایگان Huey” جنبش است.

این حرکت منجر به تولد دوباره سازمان Huey آغاز شده بود اما در حال حاضر با نام اختصاری حزب پلنگ سیاه و سفید. دیگر یک تیم از مردان مسلح شد چند منظوره سیاه و آزادی جنبش دفاع از “قدرت مردم” که در زمان ترک-آن-به-بیش از حد ذهنیت سفید امریکا و بینی یک نام تجاری جدید سیاه و سفید تصویر به عنوان وحشی و بی باک به عنوان Huey نیوتن. حتی اگر او همچنان پشت میله های زندان Huey زندگی شد نماد تحول سیاه امریکا است. او بیشتر به یک افسانه از یک رهبر. پر سر و صدا اصرار که سیاه پوستان حقوق بود احترام Huey نیاز به دفاع از خود و پلنگ’ پلت فرم سیاسی از خود دفاع تمام ترکیب را به یک پیام قوی برای تغییر.

گذشته از چند مختصر بازديد از زندان شهرستان, من تو را دیدم هرگز Huey نیوتن دوباره. در سپتامبر سال 1968 او به اعدام محکوم شد در یک سازش حکم داوطلبانه قتل نفس و ارسال به سان لوئیس اوبیسپو به خدمت خود حکم. سپس Eldridge مبارزه بود به ماندن در خارج از زندان به قید وثیقه; او به همراه پنج نفر دیگر Panthers مواجه اتهامات ناشی از شلیک کردن با پلیس اوکلند که در آن “کمی بابی” کشته شد و چند روز پس از مارتین لوتر کینگ ترور شد. او از دست دادگاه نبرد و چپ این کشور فراری. ما ملحق شد در الجزایر سال بعد. در سال 1971 Huey اخراج ما از حزب پلنگ سیاه و سفید توسط اطلس, تلفن, تماس, تنظیم در حرکت “تقسیم” در حزب یکی از کسانی که خشونت مبارزات داخلی بیش از این جهت سازمان برانگیخت توسط FBI را ضد جاسوسی برنامه. هیچ ارتباط بیشتر تا زمانی که من یک تماس از او در سال گذشته است. او گفت: او می خواست به صحبت. ما توافق کردیم به هم. او به نظر می رسید به تلاش آشتی از انواع با برخی از افرادی که تا به حال عاشق و مبارزه برای او, اما او تا به حال بهت زده و خشم رشته عجیب و وحشیانه قسمت بود که تبدیل زندگی خود را. اما تلاش fizzled.

قتل او مانند ابی هافمن را خودکشی به من غم و اندوه عمیق. مرگ خود را در یک معنا به عنوان یک نوشته روی سنگ قبر برای ’60s. شور و شوق خود را و flamboyance درخشندگی و چشم انداز تعریف شده عصر ما تقویت زندگی ما و تغییر تاریخ — اما هرگز نمی تواند آرام سیری ناپذیر شیاطین است که در آن آنها را در زمان دور. ■

مسلح و خطرناک فکری
توسط تری جانسون

یک شب در کالامازو, میشیگان, یک گروه از پسران سفید سوار در کنار من رها-فیلم بالا از سال 1963 Chevy Impala نام من یک کاکاسیاه و پرتاب قوطی خالی آبجو در من سوار. من آنها را تعقیب کردن یک خیابان تاریک. آنها را متوقف کردم و از ماشین خندان مانند آنها که قرار بود به پا زدن برخی از الاغ سیاه و سفید. من بیرون رفت و به کامیون بیرون کشیده و من 300 وحشی تفنگ نیمه خودکار. من اخراج یک زن و شوهر از دور با هدف اما نه عصب به کشتن. آنها شروع به پریدن کرد پشت در ماشین خود و فرار کرد.

عرق کردن و تکان دادن با ترس و آدرنالین, من پشت کردم به من ایمپالا خنده متقاعد شده است که Huey نیوتن درست بود زمانی که او گفت: قدرت سیاسی رشد می کند از هر بشکه از تفنگ.

فقط یک سال قبل از آن حادثه من هرگز واقعا فکر زیادی در مورد که در آن قدرت سیاسی را از آمد. من به فرآیندهای یا ” داس سیاه-و-سفید کفش و ماشین های بزرگ. اما زمانی که رسانه ها آورده Huey همراه من بلافاصله حفر او به دلیل ترس گه از redneck پک-یک-جنگل. من به نفرت آنها را در سنین. من متنفر بودم و آنها را برای حمله به کودکان با سگ ها در جنوب و نادرست خود سخاوت در شمال. من متنفر آنها برای انکار بقای اقتصادی به مردم که خواست کمی بیشتر. من می دانستم که آخرین چیزی که سفید مردمی واقعا می خواستم برای دیدن یک همجنس مرد سیاه و سفید به شدت مسلح و فکری خطرناک است. اما تا آنجا که به آمریکایی های آفریقایی تبار بودند نگران Huey و حزب پلنگ سیاه و سفید برای دفاع از خود یک نام گرفته شده از Lowndes County, Alabama, فصل SNCC آمد همراه فقط در زمان مناسب. ما تا به حال به حال به اندازه کافی به اندازه کافی خشونت پلیس به اندازه کافی ارعاب به اندازه کافی نژادپرستی.

هنگامی که من شنیده ام که Huey شده بود در داغستان امکان پیش بینی معامله در ساعات اولیه صبح در غرب اوکلند من واقعا احساس از دست دادن. مطمئن شوید که او یک مرد وحشی و من نمی خواهد سعی کنید به بهانه ای که. اما که نمی خواهد بعد از سال های ثابت و فشار شدید از مرد فکر پلیس را بدست آورد. آنها پس از او چرا که او یک نماد است. Huey در روز قبل از جنون خود را نشان داده یک انقلابی جایگزین برای کسانی که بدون هر اونس از ایمان در این کشور, سیاسی, اجتماعی و نظم اقتصادی. او ما David گرفتن در یک ظالم بزرگ سفید, لوله از غرب است.

حتی کسانی که آمریکایی های آفریقایی تبار که مخالفت با تاکتیک های خود را همدردی با اهداف خود در حزب پلنگ سیاه را ده نقطه برنامه که شامل: پایان سرقت توسط مرد سفید از سیاه و سفید ما جامعه; فوری برای پایان دادن به خشونت پلیس و قتل مردم سیاه و سفید و بیشتر نان و مسکن و آموزش و پرورش, لباس, عدالت و صلح است.

برنامه جذب بسیاری از مردم در ’60s و به نظر می رسد به خصوص در نور Howard ساحل و Bensonburst جرایم دیر شده امروز.

پس از دیدن یک پوستر از Huey و بابی Seale decked در برتس و چرم سیاه و سفید کت و toting قطعات من رفتم بیرون و من تفنگ. به آرام من کلاهبردار را غرایز من جای من پشت جیب کپی از Iceberg Slim را به دلال محبت با یک کپی از مائو ز دونگ کمی کتاب قرمز.

من لذت بردم از خواندن Huey مقالات در شیرانی روزنامه. او اولین کسی بود که برای متقاعد کردن من به کسل کننده لبه و در نهایت تسخیر من همجنسگرا ستیزی. او مرا به فکر کردن در مورد آزادی زنان و آزادی مبارزات در کشورهای جهان سوم. گوش کردم و یاد گرفتم از خطبه های خود را از عشق و انترناسیونالیسم. وجود دارد مقدار Huey بود و گفت که من موافق نیست اما من مدیون او تشکر من را وادار به فکر کردن در مورد بسیار است.

چون هیچ حزب پلنگ سیاه در زادگاه من و لانسینگ, میشیگان, من نمی بپیوندید شیرانی. از آنجایی که ما نمی تواند واقعی Panthers یک گروه از ما دانش آموزان دبیرستان ویتنام دامپزشکان و کارگران کارخانه کردم و با هم در سال 1968 آغاز شده و یک صبحانه برنامه برای کودکان است. من اغلب نگاه به چهره کسانی که فرزندان و می خواستم به گریه.

ما نمی باید از این منابع برای باز کردن مراکز بهداشتی و دفاع قانونی دفاتر مانند شیرانی اما ما همه مطمئن شوید که زمانی که انقلاب آمد زمانی که ما تصرف قدرت ما می خواهم که همه منابع ما مورد نیاز است.

اما من تا به حال مشکل واقعی با جیمی هندریکس جنبه های Huey. آن برق و بزرگتر از زندگی است. آن طرف که رسیده به سفیده به شکل اتحاد است. برای من پول سفید مردمی می تواند مستقیما به جهنم. من که عصبانی است. من نمیفهمد که اگر آنها را در پیوستن به مبارزه ما آنها را در نهایت فروش ما. اما به دنبال بازگشت در حال حاضر از طریق منشور از جسی جکسون ائتلاف-ساختمان ریاست جمهوری مبارزات و خود من سال تجربه در مبارزه می بینم که Huey مانند جیمی بود که از زمان خود جلوتر و درست به ریشه های خود را. که احتمالا آنچه را تکان داد و هر دو از آنها خیلی غم انگیز خارج از کنترل است.

شد Huey P. نیوتن درست زمانی که او به نام مردم به بازوی خود را ؟ تا کنون سابقه ثابت نشده هر چیزی در مورد Huey استراتژی است. تنها چیزی که ما با اطمینان می دانیم این است که شیرانی خواسته های برآورده شده اند که ثابت می کند که این جانور ما مترقی فکر مردم مبارزه نمی توان شکست داد و با یک استراتژی; نه انتخابات و نه گلوله به تنهایی. و مهم نیست که چه استراتژی ما تصمیم به استفاده از تاریخ در حال حاضر ما نشان داده است که وجود خواهد داشت و تلفات که چه Huey بود, تلفات جنگ است. یکی دیگر از niggah, از مرد, از دیدگاه, مرده از شدت کم میشد. ■

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید اینترنتی کتاب زبان اصلی

ایندکسر