چگونه یک کارولینای جنوبی صاحب رستوران است فکر کردن در مورد بازگشایی

ناصرو | No comments

بیرونی شکل یک رستوران در چارلستون کارولینای جنوبی

اندرو Cebulka

برای آشپز مایک Lata بازگشایی دو Charleston, کارولینای جنوبی, رستوران خواهد بود “گام های کودک در هر مرحله از راه است.”

Lata تاسیس انجیر در سال 2003 با کسب و کار شریک زندگی آدم Nemirow و این دو باز عادی نه سال بعد. در 17 سال انجیر شده است در کسب و کار رستوران موفق به کسب سه جیمز ریش جوایز و تا چهارم آن در این سال, این بار برای معتبر برجسته رستوران جایزه.

اما از اواسط ماه مارس هر دو رستوران ها’ اتاق ناهار خوری بسته شده اند به سرعت گسترش coronavirus. در حال حاضر با کارولینای جنوبی رستوران ها مجاز به بازگشایی خود را در اتاق ناهار خوری در نصف ظرفیت Lata برنامه ای برای بازگشایی انجیر و عادی در روز یادبود.

کارولینای جنوبی است که در میان بسیاری از کشورهای در سراسر کشور است که اجازه می دهد رستوران ها برای بازگشایی در ظرفیت محدود و با اقدامات ایمنی در محل مانند فاصله از جداول.

رستوران اپراتورها در حال تصمیم گیری در مورد چگونگی ادامه. بازگشایی اتاق ناهار خوری می تواند کارکنان و مشتریان در خطر ابتلا Covid-19 و جرقه موج دوم شیوع بیماری های, اما بسیاری از کسب و کار نیاز به درآمد به شناور باقی می ماند. انجمن ملی رستوران تخمین می زند که این صنعت از دست داد 80 میلیارد دلار در فروش در ماه مارس و آوریل با توجه به همه گیر و نزدیک به 5.5 میلیون خدمات مواد غذایی کارگران شغل خود را از دست در ماه آوریل است.

انجیر و عادی furloughed اما چهار کارکنان پس از هر دو توقیف درهای خود را. در حالی که دیگر خوب ناهار خوری رستوران تصمیم به محوری برای بایگانی اطلاعات و تحویل Lata گفت که آنها تصمیم گرفت در برابر آن را به عنوان یک هزینه-صرفه جویی در اندازه گیری و با استفاده از زمان به استراتژی به جای. در این فاصله او پیوست مستقل رستوران ائتلاف یک گروه لابی گری برای مبارزه با تغییرات دولت فدرال محرک برنامه.

به عنوان ساعت در بودجه خود را از چک برنامه حفاظت از شروع تیک تاک, Lata شروع به استخدام کارکنان به چندین هفته پیش و معرفی منظقه انتخاب کنید تا. کسب و کارهای کوچک است که دریافت PPP وام باید هشت هفته به صرف پول و کارفرمایان مجبور به صرف 75 درصد از پول در هزینه های حقوق و دستمزد و یا بازپرداخت وام در دو سال با علاقه.

“اگر ما در حال رفتن به بازگشایی با محدودیت ها و پروتکل ها و redeveloping همه سیستم های ما — آن را به گرفتن برخی از زمان به شکل که — پس چرا ما شروع به در آوردن مردم برای منظقه برنامه؟” Lata گفت.

داخل عادی قبل از بیماری همه گیر کوروناویروس

اندرو Cebulka

او اذعان کرد که برخی از کارکنان خود را مانند ماشین ظرفشویی دبستان آشپز و میزبان در حال ساخت پول بیشتر از طریق مزایای بیکاری. و برخی از furloughed کارگران نگرانی در مورد ویروس ها بدان معنی است که آنها علاقمند به بازگشت به رستوران است.

“ما در حال تلاش نیست که فقط رک و پوست کنده ارائه کار خود بازگشت چرا که اگر آنها می گویند نه ما قرار است که به گزارش به بیکاری بخش” Lata گفت.

او همچنین در تلاش برای اطمینان حاصل شود که او را ندارد کردند همه دوباره پس از هشت هفته PPP بودجه را مي خشكاند.

تاریخ و زمان آخرین جمعه, کارولینای جنوبی, فرماندار هنری مک مستر اعلام کرد که رستوران ها در دولت می تواند بازگشایی خود را در اتاق ناهار خوری در 50 درصد ظرفیت شروع این دوشنبه گذشته. محدودیت در هوای آزاد, صندلی برداشته شد پیش از آن در ماه.

“من فکر می کنم ما نیاز به زمان بیشتری برای گرم کردن به ایده و دریافت یک شروع در حال اجرا به همین دلیل است که ما تصمیم خود را [بازگشایی بلافاصله] و من فکر می کنم, آن را قطعا می شده اند بهتر است همه می گویند, ‘شما رو 10 روز به جای سه” Lata گفت.

این تیک تاک ساعت روی PPP وام نیز قرار می دهد فشار بر Lata به بازگشایی انجیر و عادی است.

“شاید در یک جهان کامل بدون این فشار اقتصادی که به ما داده شده است, این هشت هفته جدول زمانی برای استفاده از این پول را به نگه داشتن ما رستوران شناور ما احتمالا نمی تواند باز کردن این زودی اما ما احساس می کنیم مثل کسی خواهد بود که در معرض خطر نخواهد بود در اینجا” Lata گفت.

دولت توصیه هایی برای بازگشایی شامل استفاده از کاغذ منوها صندلی بیش از هشت مشتریان در یک جدول فاصله جداول شش تا هشت پا از هم جدا و مصرف کارکنان درجه حرارت قبل از آنها شروع به تغییر.

Lata و تیم او در حال نقاشی کردن طرح های طبقه و با استفاده از نوار اندازه گیری برای اطمینان حاصل شود که جداول به اندازه کافی دور از هم جدا. اما آنها با بسیاری از تصمیمات مانند اگر آنها را رزرو و یا چگونه برای تشویق مشتریان به عمل مسئولانه حتی زمانی که نوشیدن الکل است. آنها حتی با توجه به اضافه کردن یک درب دوم به شکل.

این معلوم نیست که چگونه بسیاری از مشتریان باز خواهد گشت. Lata گفت که گردشگران هستند بخش مهمی از پایه مشتری و همه گیر را ویران کرده است صنعت گردشگری است. بعد از ناهار خوری اتاق بازگشایی انجیر و عادی هنوز هم ارائه منظقه انتخاب کنید که می تواند مفید برای مشتریان محلی است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>