الویس پریسلی به عنوان موبی دیک

الویس پریسلی به عنوان موبی دیک
26 مه 1975

نویسنده Greil مارکوس پرشور دانش آموز از ملت ما گذشته و یک دیوانه برای ‘ñ’ راک اند رول موسیقی در آموزش رمز و راز: تصاویر آمریکا در Rock ‘n’ Roll موسیقی (Dutton, $8.95) مجموعه ای از به تعریف که بی پروا فضایی که در آن تاریخ ما و هنر ما ادغام به تک با دوام چشم انداز کشور ما — یک چشم انداز است که قادر به روشن کردن عمیق ترین و تاریک ترین recesses از ما جمعی دموکراتیک روح. آموزش رمز و راز است که مصمم و با افتخار در سنت از جمله پیشگامانه آثار فرهنگی آمریکایی انتقاد به عنوان لسلی Fiedler را عشق و مرگ در آمریکا, رمان, D. H. Lawrence است مطالعات کلاسیک ادبیات آمریکا و F. O. Matthiessen را آمریکایی رنسانس (دو مورد اول که مارکوس از تساوی در کار خود); به عنوان پیشینیان خود به دنبال درک پو کابوس یا نور سبز در پایان دیزی داک در نظر ما بیشتر قابل توجهی ملی, اسطوره, بنابراین مارکوس تلاش به جا و آهنگ رندی نیومن “Sail Away,” گروه “در سراسر شکاف بزرگ” و الویس پریسلی در اوایل تلاش برای سام فیلیپس در خورشید سوابق به همان گسترده فرهنگی.

مارکوس معتقد است که rock ‘n’ roll بیشتر سزاوار بود pigeonholed به عنوان یک گذرا جلوه ای از “جوانان” فرهنگ از هاکلبری فین سزاوار بود از فکر به عنوان یک داستان ماجراجویی برای 10 سال پسران. برای اثبات خود را در مورد او نیروهای خود را انتخاب نوازندگان به حمل وزن بسیار از تاریخ آمریکا و ادبیات و فکر اجتماعی و حتی جغرافیا برای دیدن اگر آنها می توانند این کار را بدون سقوط تحت استرس است. تا حد زیادی مارکوس قهرمانان آمده از طریق بسیار خوبی در واقع رمز و راز قطاراجرا می شود که خطر ابتلا به خواندن مانند یک مرد ادبی را پرمدعا تلاش برای توجیه اشتیاق خود را برای موسیقی پاپ به جای فروتنی اثر است. در پایان کتاب, ما, مانند, Marcus قدر که ما فقط شروع به شنیدن آنچه که محبوب ترین موسیقی زمان ما است که به ما گفتن.

مارکوس انتخاب شده برای سازماندهی کتاب خود را در اطراف یک تعداد انگشت شماری از هنرمندان که “سهم خود را در موسیقی و در حرفه خود … یک محدوده و عمق که به نظر می رسد متبلور به طور طبیعی در سند چشم انداز و نسخه های امریکا: آن محدودیت دهانه تله”; پس از دادن آموزش رمز و راز یک “زمینه” در شکل مختصر, مقالات در دو rock ‘n’ roll اجداد “زوزه تامکت” سازدهنی فرانک (مارکوس را ناب Huck) و bluesman رابرت جانسون (خود اخاب), او می رود به گروه حیله گر سنگ و نیومن قبل از بسته بندی تا با او اوجی (و lengthiest) بخش “الویس: Presliad.” در طول مارکوس می نویسد: در یک پرقدرت مشتاق تقریبا رانده سبک — او کاغذ برداشته افراد خود را توسط lapels و حرکت آنها را تا زمانی که اندام های حیاتی خود جست و خیز کردن — و خود را در چارچوب مرجع است آنقدر وسیع است که او هرگز اجرا می شود از اتصالات ارزش بین موسیقی او را دوست دارد و فقط در مورد هر چیز دیگری که مهم در هنر و زندگی است.

مارکوس می یابد (درخشان, من فکر می کنم) زیبایی پیوند بین موسیقی و از بزرگ صورتی و رابرت آلتمن فیلم McCabe and Mrs. Miller; او آثار افسانه Staggerlee فراتر از موسیقی جانسون و سنگ به زندگی و سیاست بابی Seale, Huey نیوتن و Eldridge ساطور — و پس از آن حتی بیشتر به سیاه و سفید Superfly بهره برداری فیلم ’70s; ریموند چندلر آورده است به خرس در نیومن و در سراسر کتاب وجود دارد زمزمه از Tocqueville پری میلر و اسکات فیتزجرالد, نه به ذکر است برازنده پرتوی از بیداری جنگ داخلی و طلاکاری شده سن. آن را اندازه گیری چه مدت و غنی از نظر مارکوس طول می کشد از این نوازندگان و همزمان دفاع از ارزش او را در کار خود که آن را هرگز می شود لازم به پرتاب واترگیت یا ویتنام به چهره های ما را به سنگ از رمز و راز قطار سهم خود را از معنی است.

در همه افراد خود را مارکوس می یابد و هر دو در تلاش برای آن آزادی است که آمریکایی ها به عنوان یک حق و تحقق (غم انگیز اواخر در برخی موارد) از ترس و وحشت است که دروغ پشت چهره که رویای. هر یک از کتاب قهرمانان را در موسیقی خود را باز آفرینی قطعه منحصر به فرد از آمریکا mythos که مجموعه آنها را جدا از یکدیگر (از این گروه با دید سهامی جامعه آمریکا به نیومن را سنتز از جنوب کالیفرنیا پیوستار نشان داده شده توسط ساحل پسران و ناتانیل وست). در پایان, آن است که تنها الویس که می تواند با اتصال مارکوس کل مناجات از تصاویر با هم.

به همین دلیل “Presliad” است حذفی قسمت کتاب; اگر نیومن است که به عنوان نویسنده نشان می دهد خود را Bartleby سپس الویس است قطعا خود را موبی دیک. “در کنار الویس” مارکوس می نویسد: “دیگر قهرمانان این کتاب به نظر می رسد کمی کوچک-زمان. اگر آنها تعریف نسخه های مختلف آمریکا پریسلی حرفه ای تقریبا دارای دامنه را به امریکا است.”

مارکوس نوشتن در مورد پریسلی می رسد زمین وجد وحشت و درک است که کاهش می یابد نثر کتاب قبلی فصل به طور موثر به عنوان الویس کاهش می یابد افراد از آن فصل. برای مارکوس الویس مردی است که بهترین بازخرید “بزرگترین فانتزی از آزادی” اما او انجام داده است تا در هزینه حل و فصل حیاتی آمریکا تنش (“آن است و نه Lincolnesque; الویس به رسمیت می شناسد که جنگ هرگز به پایان رسید و پس از او انجام خواهد شد اتحادیه” ) — در نهایت برای پایان دادن به در “یک جهان که برای همه باز بودن آن است … زیبایی بسته که در آن هیچ چیز از چپ به تسلط جایی که فقط بیشتر به قبول است.”

آن را ترسناک انزجار از نهایی ورشکستگی از آنچه در این کشور به ما می آموزد برای زندگی. اما حتی در حال حاضر به عنوان الویس می رود از طریق حرکات در وگاس مارکوس جلب چشمک می زند از امید: “و پس از الویس پریسلی حرفه ای تعریف موفقیت در یک دموکراسی است که شاید می تواند در تشخیص خود بهترین در فرهنگ عامه … موفقیت خیلی بزرگ و کامل از آن است که تقریبا غیر ممکن است برای او به درک هر چیزی بیشتر ارزش تلاش برای. اما وحشت به این مدینه فاضله — و یکی ممکن است فکر می کنم که لحظات زیادی الویس هنوز می یابد امتناع خود را از همه که او می تواند بدون مبارزه. الویس ثابت می کند که اسطوره برتری که مخاطبان خود را حل و فصل نمی تواند شامل او … “

برق ضرب و شتم از “Presliad” کنار آموزش رمز و راز است که بدون مشکلات آن است. مارکوس تمایل به تکرار خود و به oversell یک معشوق آهنگ با superlatives; او شامل برخی از cutely برچسب digressions که اصلا با موفقیت از کنار این واقعیت است که این کتاب اغلب کار نمی کند به عنوان یک آلی قطعه از نوشتن. (به اعتبار خود او انداخته است بسیاری از خود بیشتر مرسوم خالص راک انتقاد به مشروح discography است که به شرح زیر متن اصلی.) در اساسی ترین سطح او منظمی اجتناب از مصرف در هر آمریکایی اسطوره است که ممکن است افزایش نگران کننده Fiedler-esque سوال در مورد فرهنگ ما عجیب و غریب ارتباط. من هم تعجب می کنم که آیا طرفداران راک که به خوبی غرق در چه دانشگاه تماس مطالعات آمریکا (که مارکوس تدریس در برکلی ) در حال رفتن به یک مقدار زیادی از سرگرم کننده با آموزش رمز و راز — کتاب نوشته نشده را به هر کسی — اما شاید بسیار موفقیت مارکوس ماموریت باعث می شود که در کنار نقطه. در حالی که ادبیات ما بدون شک می افزاید رزونانس به بهترین محبوب ما, موسیقی و بالعکس, آموزش رمز و راز فقط به عنوان به شدت نشان می دهد که برای بسیاری از آمریکایی ها, rock ‘n’ roll در آن خود را حتی زمانی که آن را شنیده فرهنگی خلاء انجام نمی شود ممکن است مانند یک کار بد از نگه داشتن دموکراتیک ما مناظر دست نخورده است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de