نفوذ چین در جنوب شرقی آسیا در حال رشد است و ایالات متحده برخی از ابتلا به فراموش

رئیس جمهور چین و رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن حضور در مراسم استقبال در سالن بزرگ مردم در پکن در نوامبر 9, 2017.

فرد دوفور | خبرگزاری فرانسه | گتی ایماژ

آمریکا بازی گرفتن چین در حال رشد سیاسی و اقتصادی نفوذ در آسیای جنوب شرقی و شکاف است که انتظار می رود به رشد گسترده تر در دهه های آینده با توجه به مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی.

این گزارش توسط واشنگتن-بر اساس فکر می کنم تانک بود بر اساس یک نظرسنجی انجام شده در ماه های نوامبر و دسامبر سال گذشته — قبل از کروناویروس که برای اولین بار پدید آمده در چین گسترش در سطح جهان است.

این مطالعه با هدف غیر دولتی و کارشناسان در سراسر آسیای جنوب شرقی و کسانی که در روابط بین المللی. در مجموع 188 چنین کارشناسان از ویتنام و تایلند و اندونزی, مالزی, سنگاپور و فیلیپین در پاسخ به این نظرسنجی.

“نتایج حاصل از این بررسی رنگ یک تصویر با وضوح بالا رونده چینی نفوذ در آسیای جنوب شرقی و پیچیده و واگرا انداز از چین و نگرانی آمریکا و چین استراتژیک رقابت و تاثیر آن بر اتحادیه جنوب شرق آسیا (ASEAN),” خواندن CSIS گزارش منتشر شده در روز چهارشنبه.

این گزارش می آید که تنش بین واشنگتن و پکن تشدید بیشتر است. دو غول اقتصادی باید sparred بیش از انواع مسائل که شامل چین را از دست داده و از شیوع کروناویروس و آن سفت گرفتن بیش از هنگ کنگ نیمه مستقل خاک چینی که به ویژه رابطه تجاری با آمریکا

نویسندگان این گزارش گفت: coronavirus همه گیر می تواند تغییر دینامیک در جنوب شرقی آسیا و چگونه پاسخ دهندگان فکر می کنم مسائل پوشش داده شده در این نظرسنجی. هنوز این گزارش را فراهم می کند پایه ای برای مقایسه با ارزیابی روند در منطقه پس از همه گیر گفت: نویسندگان.

در اینجا چند یافته های حاصل از این بررسی:

  • قدرت سیاسی امروز: حدود 94.5 درصد از پاسخ دهندگان شامل چین به عنوان یکی از سه کشور با بیشترین قدرت سیاسی و نفوذ خود را در جنوب شرقی آسیا امروز در حالی که 92% انتخاب آمریکا به عنوان یکی از گزینه های خود را;
  • قدرت سیاسی در 10 سال: به طور مشابه 94.5% شامل چین به عنوان یکی از سه کشور جهان است که نگه داشتن بیشترین قدرت سیاسی و نفوذ خود را در منطقه از 10 سال از هم اکنون. که در مقایسه با 77 درصد آن انتخاب و آمریکا;
  • قدرت اقتصادی امروز: ضمن اینکه 98 درصد از پاسخ دهندگان به نام چین به عنوان یکی از سه کشور جهان است که بیشترین قدرت اقتصادی و نفوذ خود را در جنوب شرقی آسیا امروز در حالی که 70.6% شامل ایالات متحده آمریکا
  • قدرت اقتصادی در 10 سال: حدود 96 درصد رتبه چین به عنوان یکی از سه کشور با بیشترین قدرت اقتصادی و نفوذ خود را در منطقه از 10 سال از هم اکنون در مقابل 56.7% که انتخاب شده ایالات متحده آمریکا;
  • چین آینده سیاسی: پاسخ دهندگان از تایلند و مالزی و اندونزی بودند که اکثر صعودی در مورد چین در آینده قدرت سیاسی و نفوذ است.

با وجود چین لبه بیش از آمریکا در, سیاسی و اقتصادی نفوذ در آسیای جنوب شرقی و پاسخ دهندگان تقسیم شدند و در ادراک خود از پکن است. اندکی اکثریت 53 درصد در نظر گرفته شده نقش چین در منطقه به عنوان “بسیار یا تا حدودی مفید” در مقایسه با 46% که فکر آن را “تا حدودی و یا بسیار مضر باشد.”

سنگاپور رهبری راه را با بالاترین نسبت پاسخ دهندگان مشاهده چین مطلوب و به دنبال آن مالزی است. قابل توجه پاسخ دهندگان از ویتنام و فیلیپین و دو کشور با “مهم ترین دریایی اختلافات ارضی با چین” — بيشترين منفی در مورد پکن نقش در جنوب شرقی آسیا با توجه به گزارش.

جنوب شرق آسیا اهمیت استراتژیک

این CSIS یافته های تکرار که دیگر نظرسنجی های اخیر.

یکی از این نظرسنجی منتشر شده در اوایل سال جاری توسط سنگاپوری فکر می کنم تانک ISEAS-یوسف Ishak موسسه که چین نیز یافت می شود موثر اقتصادی و قدرت سیاسی در منطقه است.

نتایج حاصل از این بررسی رنگ یک تصویر با وضوح بالا رونده چینی نفوذ در آسیای جنوب شرقی …

مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی

اما اکثریت پاسخ دهندگان در ISEAS-یوسف Ishak موسسه نظرسنجی — که از هر دو بخش دولتی و خصوصی — نگران چین در حال گسترش نفوذ خود در منطقه است. در همان زمان بسیاری از پاسخ دهندگان نیز مشاهده شده است که ایالات متحده در تعامل با آسیای جنوب شرقی کاهش یافته است تحت رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن.

آسیای جنوب شرقی است که خانه را به بیش از 650 میلیون نفر و برخی از جهان سریعترین اقتصاد در حال رشد. نزدیکی آن به دریای چین جنوبی — حیاتی تجاری حمل و نقل مسیر که در آن تریلیون دلار تجارت در جهان است عبور — می افزاید: به این منطقه اهمیت استراتژیک است.

ایالات متحده برای سال های بسیاری شده است مهم حضور در منطقه از طریق هر دو امنیت اقتصادی و درگیری. اما پس از مغلوب ساختن پیشی جستن در زمان کار در سال 2017, U. s. انصراف از مشارکت ترانس پاسیفیک — مگا پیمان تجارت که شامل چندین کشورهای جنوب شرق آسیا و آمریکایی مقامات دولتی شده اند که مهمترین آنها وجود ندارد و در چند مهم منطقه ای نشست.

که ظاهری عدم علاقه در بخشی از ایالات متحده آمریکا همزمان با چین بیشتر فشار تهاجمی در جنوب شرقی آسیا از طریق برنامه های از جمله زیرساخت های سرمایه گذاری در زیر کمربند و جاده ابتکار.

در علاوه بر این به چین و کشورهای دیگر مانند ژاپن و اندونزی و هند نیز دیده می شود به عنوان قدرت در حال ظهور در رقابت برای نفوذ در آسیای جنوب شرقی با توجه به CSIS بررسی.

“بررسی روشن ساخته است که این منطقه معتقد است تعادل نسبی قدرت سیاسی در حال تغییر است با یک کاهش نسبی در ایالات متحده نفوذ” گفت: این گزارش.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید اینترنتی کتاب زبان اصلی

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید