پارک مرکزی Sellout

پارک مرکزی Sellout
14 اکتبر 1997

آن را همیشه یک پارادوکس — پوپولیستی Arcadia ساخته شده است در زمانی که غربی توسعه را آغاز کرده بود در این قرن به طول هتک حرمت از مرز آمریکا یک “بیابان” در وسط به طور فزاینده ای مکانیزه شهر آرمانی پناهگاه کمتر مصنوعی در مفهوم آن از بعد جوندگان امپراطوری دیزنی خواهد بود. پیش بینی میکی و مسخره مرکزی پارک ساخته شده بود با چمن و تپه ها و آبشار مصنوعی. در یک زمان آن را حتی تا به حال یک حقوق بگیر چوپان رسیدگی به زینتی گله.

آن را “طبیعی” محل در نظر گرفته شده برای بیرون کشیدن آنچه فروید بعدها از آن به عنوان “قدیمی وضعیت همه چیز” — به طور خاص کشاورزی فعالیت است که به شکل به زندگی انسان قبل از “ترافیک و صنعت” تغییر شکل این سیاره است. پارک مرکزی ارائه شده نورد مرغزار خوش منظره و مناظر روستایی مشرف پل ها با grottoes به پناهگاه خیالی عضو شورای نظارت مدت. آن را به ظاهر از اینکه به طور طبیعی اتفاق می افتد قطعه از برخی خیالی روستا.

برای ایجاد این مجزا دنیای جدید fantasia لازم بود برای جهانی کارگران به قوز در 10 میلیون cartloads از خاک است. طراحی شده برای بسیاری از چیزها پارک مرکزی شد مهمترین نوع Rousseauesque قاب برای برخورد با “درست است” خود. عبور از آستانه بازدید کنندگان وارد روح از آنچه در چشم انداز معمار فردریک Law Olmsted rhapsodically به نام “درندهخویی خیلی سخت به تصرف یک بار قرار داده و به پرواز است.”

اما پارک ممکن است به زودی تبدیل به دائم اهلی به عنوان یک گلف اگر شهردار تصویب هشت سال منحصر به فرد مدیریت قرارداد با پارک مرکزی محافظت. جولیانی را امضا خواهد اجازه حضانت شهرستان مهم ترین فضای عمومی بی سر و صدا برای تصویب به دست خصوصی بشردوستانه نخبگان. و سپس با کلبه باغ کشت تکثیر علامت نوردد از Lawnmaster سبزی — و کمک به همراه یک ویژه جدید تیم تبلیغاتی — مرکزی پارک محل می تواند به زودی تبدیل به پارک مرکزی این موضوع.

شنبه نیوز اخبار, گزارش blandly خلاصه آینده: “رسمی یک رابطه است که در حال رشد به طور پیوسته برای 17 سال جولیانی دولت تصمیم گرفته است به طور رسمی به نوبه خود مسئولیت حفظ و نگهداری پارک مرکزی معنوی روح از شهرستان به یک گروه خصوصی.”

تحت شرایط توافق جدید مرکزی پارک محافظت از دریافت به عنوان آنجا که 4 میلیون دلار در سال از این شهر نیمی از این صندوق به طور کلی و نیمی از در سازش درآمد. این است که در علاوه بر این به پارک مرکزی سهم این شهرستان را به طور کلی پارک بودجه در حال حاضر $2.9 میلیون در سال است. (پارک فعلی $15.9 میلیون بودجه محافظت از بخش خصوصی را افزایش می دهد و بودجه حدود دو سوم.)

در سال اول از این پیشنهاد این شهر خواهد پرداخت و محافظت از $1 میلیون دلار ارائه شده آن را بالا می برد و صرف 5 میلیون دلار; پرداخت تشدید می شود تا آنجا که $2 میلیون سال طول دوره قرارداد به مدت. این معامله همچنین خواستار محافظت به نگه داشتن 50 درصد از هر امتیازی درآمد بالاتر از سطح فعلی تا حداکثر 2 میلیون دلار در سال است.

این ادعا که این شهر را حفظ کنترل بر تمام تصمیم گیری های مهم, پارک, کمیسر هنری استرن اصرار دارد: “این نشان دهنده ایده آل دولتی و خصوصی مشارکت. آنها در حال رفتن به ماست مالی کردن حصار ما و آنها در حال رفتن به پرداخت به آن را انجام دهد. وجود دارد بدون تسلیم شدن در اینجا.”

در عین حال این طرح استرن مذاکره با محافظت از سر کارن پوتنام در تابستان گذشته — زمانی که اکثر جامعه محلی تخته شد و در وقفه — کنار شهر منشور موظف فرآیندهای برای ایجاد سیاست عمومی و دور استاندارد رقابتی پیمانکاری قوانین به جای روز به روز نگهداری ترین شهر به شدت مورد استفاده عمومی پارک خصوصی تحت کنترل است. کمیسر استدلال با موفقیت با تالار شهر که حفاظت رکورد meritcd دادن آن تنها-منبع-پیشنهاد قرارداد.

پس بخشی از مدیریت قرارداد بین حفاظت و شهرستان امضا شد در سال 1993 بوده است نه تنها عمومی حسابرسی یا بررسی. کسانی که آژانس عملیات پوشیده نیست در گزارش سالانه خود هستند نه عموم گزارش شده است. اگر شهردار تصویب قرارداد طولانی مدت آن می شود غیر ممکن است برای مانیتور کردن و محافظت از عملکرد با استفاده از, دولت, آزادی اطلاعات, اساسنامه و یا باز کردن جلسات ، و در حالی که IRS اساسنامه نیاز نیست برای سود به اظهارنامه مالیاتی در دسترس عموم بازدید کننده درخواست اولیه قرار داده شده در محافظت از آرسنال قرار داشت که به تازگی تبدیل به دور — تا زمانی که بازدید کننده شناسایی خود را به عنوان یک خبرنگار. بعلاوه اگر چه محافظت از رئیس — که همچنین به عنوان پارک مرکزی مدیر — گزارش به پارک کمیسر او توسط بخش خصوصی پرداخت می شود یک واقعیت است که مکان دفتر او یک گام به دور از پاسخگویی.

که در آن است و در تمام این ؟ پس از محافظت از مقامات کاهش یافته است ظاهر برای پاسخ به سوالات قرارداد در شورای شهر جلسه شورای-عضو رونی Eldridge شکایت کرده است که “وجود دارد استفاده می شود نظارت عمومی هنگامی که ما تا به حال یک هیئت مدیره و timatc. آن را بسیار سخت در حال حاضر وجود دارد به هر دولتی نظارت.”

برای او بخشی Putnam شمارنده که “محافظت دارای جامع ترین بررسی سیستم خود را طراحی. ما حرکت رو به جلو بدون تصویب مقابل نشانه و شهرداری کمیسیون هنر.” محافظت از رئیس Ira M. Millstein می افزاید: “هرگز هنگامی که ما سعی به گرفتن بیش از این پارک است. همه ما می خواهیم انجام دهیم این است که به نگه داشتن آن خوب است. ما برای پرداخت حق دارید که پارک زیبا.”

این Millstein را گسترده فرض noblesse ملزم است که باید صدای زنگ از پارک مرکزی محافظت از هیئت مدیره در حال حاضر شامل در میان اعضای آن multimillionaires ریچارد Gilder, مایکل بلومبرگ و هنری Kravis — گروه نه عادت به داشتن آن جمعی راه است. “این محافظت به طور فزاینده ای به تنهایی در تضمین این که برتر املاک در این شهر سیستم پارک نیست دوباره تبدیل به یک تحقیر تباهی” Gilder نوشت: در زمستان سال گذشته این شهرستان مجلهانتشار منهتن موسسه. Gilder رفت و به سرزنش پارک فاجعه گذشته و نه در سخت گیرانه کاهش بودجه اما بی دست و پا کار-به-کتاب اتحادیه های کارگری. که مشکل خاص خواهد بود tidily توزیع با تحت قرارداد جدید که در میان دیگر نتیجه می دهد خصوصی غیر انتفاعی حق را به آتش شهر کارکنان.

“به عنوان یک اصل آن را یک اشتباه وحشتناک” یکی سابق پارک مقام وزارت می گوید قرارداد صحبت خواست نامش فاش نشود. “تو مدیر Conservancy نیست و انتخاب شهردار. آن را بیش از حد عمومی یک محل به یک نهاد خصوصی در اتهام.”

در سال 1995 مصاحبه های پس از آن در پارک مرکزی مدیر و محافظت از رئیس الیزابت بارلو راجرز اظهار داشت که “ما باید برای جلوگیری از خصوصی سازی فضای عمومی است.” حتی Gilder خود — $17 میلیون نیکوکار از چمن ترمیم — پرداخت خدمات لب به این فکر ایده آل است. “نیویورک پارک های قوس ارزشمند مکان امکانات رفاهی و باید باقی می ماند تحت عمومی نظارت.”

با توجه به کارولین کنت عضو منهتن هیئت مدیره جامعه 9 که به مخالفت با قرارداد طولانی مدت “ما بسیار عمیق به پارک مسائل در این هیئت مدیره و ما نبودند مشورت. ما شوکه شده بودند. این است که نه یک موضوع محدود که در آن تنها کسانی که زندگی در مجاور aparnncnt خانه ها مجموعه ای از بحث است. تنها ثروتمندترین قرار است به تماس عکس?”

که در آن نشخوارکنندگان پس از بریدن گوسفند علفزار های 843 هکتار پارک در حال حاضر تحت سلطه بوروکراتیک گاو مقدس. و باید گفت که محافظت — در آورده برای نجات بیمار پارک در سال 1980 توسط پارک کمیسر گوردون دیویس پس از سناتور دانیل پاتریک Moynihan پیشنهاد تبدیل این محل به پارک ملی خدمات — مشروع مسئولیت خوب کار می کند. ترمیم هارلم میر لبنی که Bethesda چشمه و کلی واژگونی دهه پارک های گروه misfeasance شد پیش بینی نشده شاهکارهای در زمانی که هر دو elms همراه شاعر پیاده روی و شهر خود بودند مبتلا خزنده پوسیدگی.

پس از آن اقتصاد است تقویت و پارک مرکزی می تواند یک بار دیگر شایستگی تسمیه از “گوهر تاج از کشور پارک های شهری.” با محافظت از موفقیت در آمد افزایش فشار از سوی هیئت مدیره برای گسترش قدرت خود را فراتر از جمع آوری کمک های مردمی و نگهداری عمومی به مقیاس کامل مدیریت. “آنچه اتفاق افتاده است می گوید:” Moisha Blechman از شهر نیویورک باشگاه سیرا “است که در نهایت افرادی که پول داد گفت:” ما می خواهیم برای کنترل چگونه پول صرف شده است.’ آن را می سازد هیچ حس در یک ثروتمند شهر را تصاحب یک نهاد عمومی توسط سازمان خصوصی.”

بسیاری از چیزهایی که در حال حاضر رخ می دهد در پارک را کمی حس و تعداد کمی از آنها برگزار می شود تا برای نظارت عمومی. بیگانه اثر خاموش کردن مناطق از پارک برای رویدادهای تبلیغاتی برای مثال برخی از مهم سابقه (Simon and Garfunkel, Diana Ross, و غیره). اما زمانی که یک Garth Brooks فن شکایت به نیویورک تایمز از ساعت 10 صبح باز و 6 بعد از ظهر بسته شدن پارک در کنسرت روز او نامه بازیگران سرما. “در آینده” نوشت: Darlene گلر “شاید عبور داده می شود در زمان های مختلف و مکان های از قبل است.”

یا شاید در آینده تیم Cheerios خواهد بود منظور از یک پارک مرکزی روز. در یک بعد از ظهر تحریک در اواسط ماه اوت به یک غول زرد بادی حبوبات جعبه loomed بالا بتسدا تراس یک نوع نفخ شرکت حرمتی به چشمه معروف فرشته آب. معطل ماندن در نزدیکی عرضی چند Rollerblade, وانت, آگهی, نام تجاری را تازه خریداری شده (1.6 میلیون دلار به پارک Department) شعار به عنوان “رسمی اسکیت از شهر نیویورک, پارک.” نیویورک رنجرز با کف دست زدن شات غرفه های پارک شده در زیر برخی از elms با مته سوراخ بزرگ کوکا کولا آرم. نمایش در اینجا به جشن ملی جوانان-ورزش کنفرانس. به اندازه کافی عجیب, این یک واقعیت توضیح داد که با هر نشانه. یک بازدید کننده که نمی دانم بهتر است به راحتی می تواند تصور کنید که داشتن سرگردان به فوتبال-لیگ جمع آوری کمک در بازار است.

در تابستان یکی دیگر از صبح روز مسابقات والیبال ساحلی در جریان است در نزدیکی نومبورگ Bandshell. وجود دارد حقه و گوینده و cancerously sunbaked مردم خونتان توپ را وارد شن و ماسه. این رویداد تحت مو-مراقبت نجیب زاده Paul Mitchell که کارگران بنا بوم چادر که در آن آنها پیشنهاد سبك و شانه-outs. “یکی از شهردار جولیانی را از اولویت های است که به توسعه و پرورش مشارکت بخش خصوصی و دولتی که در نتیجه پایدار بهبود در وضعیت پارک های ما” این است چگونه پارک کمیسر بنیادی دلایل دور این غصب فضای عمومی است.

حوادث مانند اینها رسما تحریم پارک های گروه و نه با بودجه خصوصی پارک مرکزی Conservancy اما فاصل بین این دو است به طور فزاینده تبدیل شدن به تاری. این $750,000 هزینه HBO برای پرداخت Garth Brooks کنسرت مثلا تقسیم شد توسط پارک بخش و محافظت از اعتماد. بنابراین $55,000 BMW پرداخت به انتشار یک ورزش جدید-ماشین تست درایو را از طریق پارک $100,000 سونی و اسباب بازی “R” ما پرداخت می شود به نگه داشتن بازی نمایشگاه در امتداد پارک خیابان پنجم ورودی و $50,000 Breakstone پرداخت به مرحله سالانه عید پاک تخم مرغ رول بر روی چمن پارک.

Editorializing بر نیاز به ایجاد یک “پارک مرکزی” با نفوذ در قرن 19 چشم انداز achitect اندرو جکسون Browning نوشته است که “فریب خورده نیویورک تا زمانی که به تازگی رضایت خود را با … صرف grassplats از سبزی و … را در این ایده اشتباه است که آنها در حال پارک.” فریب خورده نیویورک هنوز هم مطالب خود را با صرف grassplats یا به هر حال حل و فصل برای بودن در جمع یکی از با ارزش grassplat به بعد به عنوان شهر بزرگترین فضای عمومی است سگمنتال با نرده و فروش به گفتن Anheuser Busch و اویان دو شرکت که به طور مشترک پرداخت 100.000 دلار برای برگزاری مسابقات والیبال ساحلی در یک محل بدون ساحل است.

“تجاری سازی پارک” می شود که بسیار ساده تر زمانی که برنامه ریزی ها و عملیات انجام شده از نمایش عمومی می گوید: Sierra باشگاه Blechman. “زمین بازی ماجراجویی می رود از طریق جامعه بدون ورودی. یک ایستگاه برق فقط به نظر می رسد در خیابان 86 و پارک مرکزی غرب است. شما شروع به افزایش علامت های سراسر پارک انجام می شود جامعه بدون ورودی. پارک مرکزی طراحی نشده بود که نقشه ها و دستورالعمل ها در همه جا. این محافظت می خواهد به مبهم تعجب طبیعی با نشانه هایی به شما گفتن که در آن شما هستند.”

دقیقا جایی که شما هستند ؟ آیا شما احساس گرم و فازی نشسته روی کریستین هرست و استفان Schwarzman یادبود نیمکت در 76th خیابان ؟ آیا شما یک توقف خود را رسمی اسکیت از نیویورک پارک برای یک جرعه آب از سیدنی و آرتور الماس چشمه ؟ آیا شما حفظ احساساتی بی معنی از یک اهدا کننده ناشناس را پلاک — چسبیده به نیمکت نزدیک مخترعان دروازه — اطلاع رسانی parkgoers که “یک لمس طبیعت باعث می شود کل جهان kin”?

چه می شود اگر شما تا به حال به اندازه کافی از “خویشاوندی” با 8 میلیون همکار افراد — نه به ذکر است محصولات خود فلسفه های سرکوبگر din نام خود را? “دهنده نامگذاری تبدیل به امری عادی در بیمارستان ها و کنیسه ها چرا این پارک می گوید:” کمیسر استرن. “تجاری برای همیشه اگر شما می خواهید به” پاسخ وکیل رابرت Makla بنیانگذار historicist چمن پایه و اساس است. “نام همه چیز. به پول و از آنها بخواهید برای یک پلاک. نقطه از پارک مرکزی است که برای عبور از خیابان و ترک تجاری ، جلوگیری از شناسایی با تایم وارنر و Garth Brooks و دیزنی. بیرون کشیدن طبیعت است و نه یک فرد. نگاهی به. فراموش فردریک Law Olmsted و Calvert Vaux اند نام خود را در هر نقطه ؟

آنها نمی. به عنوان کارولین کنت از هیئت مدیره جامعه 5 یادداشت: “مشکل این است که هیچ چشم انداز تاریخی کارکنان در حفاظت برای حفظ این پارک از تبدیل شدن به یک قبرستان یادبود پلاک.”

پارک مرکزی به عنوان شرح حال لی هال می نویسد: در Olmsted را امریکابود نه “در ایجاد یک خلاء اجتماعی و یا تحت حفاظت ایده آل توسط مقامات حاکم.” آن ایجاد شد و در “یک جریان پنهانی سیاسی گوشت خوک barreling, رای, معامله, و قدرت کارگزاری.” فاقد عجیب و غریب پهلوانان از پشم ونخ راه راه clubhouse فعلی قدرت کارگزاران ادعا ظریف زیبایی شناسی هژمونی بیش از یک قطعه از منهتن بزرگتر از موناکو.

برای “ایمنی” آنها مهر و موم محیط پارک در طول قومی رژه روز. آنها نصب “موقت” برف شمشیربازی می شود که عملا ثابت از چشم انداز است. آنها سال به نرده ها با self-جشن نشانه و راهنمای نصب فارسی-سبک کلبه باغ که در آن پارک طراحان موظف بومی کشت. به طور فزاینده ای شاید در تقلید از قرن 19 پارک “گنجشک پلیس” آنها تشویق و ترغیب parkgoers به افراط تنها در مناسب اشکال از رفتار است. ورزشی و یا به هر طریقی سگ sternly, دلسرد, در حالی که “آرامش, آفتاب, خیال بافی?” تلقی درست است.

“این محافظت است و هرگز نباید اجازه داده شود و نباید به عنوان یک نخبه گرا سازمان از سمت شرق snobs اقدام مانند Lord و بانوی بخشنده” هشدار داد ویلیام Beinecke که موسس و رئیس محافظت. در عین حال به عنوان یک شرق فوقانی جانبی فعال اظهارات “را محافظت تاریخ از برقراری ارتباط با گروه ها و افراد بسیار ضعیف است. وجود دارد بسیاری از سوالات پاسخ داده نشده در مورد نحوه پارک پول اختصاص داده خواهد شد چگونه آنها در حال رفتن به صرف امتیازی درآمد که تصمیم می گیرد کدام یک از این رویدادهای برگزار شده در پارک. هیچ کس دیده است این قرارداد و در عین حال مردم از محافظت حاضر به بحث در مورد آن. هنگامی که قرارداد امضا شده است آنها می گویند آنها صحبت خواهم کرد.”

قبل از وجود یک پارک مرکزی محافظت وجود دارد داوطلب دوستان از پارک مرکزی و قبل از آنها وجود دارد یک فعال-مورخ به نام M. M. Graff. اگر شما پیدا کردن هیچ استنادی در Graff در دانشنامه شهر نیویورکاو باقی مانده است یک شکل از برخی از احترام در میان افرادی که عاشق این شهرستان است.

آن Graff که انجام شده بسیار مهم نظرسنجی مرکزی و چشم انداز پارک وارد شده قطعی به مثابه پل, درختان و مسیرهای پیاده روی و همچنین نوشت: زندگی نامه مختصر و مفید از پارک سازندگان تلفظ آنها را “متفکرین وقف با بالاترین نظم و فداکاری” و سپس به سرعت برش هنری آنها را به اندازه. Calvert Vaux ادعا می کند Graff دیدم این پارک به عنوان یک فرصت برای پیشبرد هنر و معماری منظر. فردریک Law Olmsted منتقل شد توسط آرمان های دموکراتیک.

برای دهه Graff مبارزه برای حفظ تعادل این متفاوت در سند چشم انداز که متوجه شدم در یک پارک که بخشی زیبایی مفهوم بخش تجربی زمین آزمایش و اثبات.

“این محافظت بد است و پارک ها بدتر است” Graff می گوید در حال حاضر. “درختان در معرض خطر وحشتناک از تولید گازهای گلخانه ای خودرو, اما هیچ کس نمی گوید یک کلمه. من از شنیدن آنها در حال رفتن به قرار دادن نشانه برای ترافیک چگونه می توانید در اینجا و وجود دارد. بدیهی است هنگامی که اتفاق می افتد که یک جایی است که شما می توانید با قرار دادن تبلیغات بیش از حد. آنها به طور مداوم تحقیر و vulgarize پارک تجربه اما نشانه ها و شهرداری هنر جامعه انجام هیچ چیز به آنها را متوقف کند. فقط رابرت Makla صحبت می کند و هر کس خود متنفر جرات. من می خواهم به خارج و کمک به, اما من براش 89. من احساس نمی کنم پارک مرکزی بسیار آینده دیگر.” ♦

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید اینترنتی کتاب زبان اصلی

ایندکسر

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer vodafone mobil ödeme bozdurmahtml nullednulled themesFruit party oynaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaKamagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurma Vodafone Mobil Ödeme Bozdurma