کالیفرنیا دادستان کل خاویر بکررا است تحت پیگرد Uber و Lyft ادعا سوار های شرکت های misclassified رانندگان خود را به پیمانکاران است. شهرستان وکلای مدافع از سان فرانسیسکو و لس آنجلس و سن دیگو پیوست بکررا در طرح دعوی در دادگاه.

کت و شلوار واصل در سان فرانسیسکو برتر, دادگاه مدعی Uber و Lyft باید آن را انکار کرد کارگران مزایای کلیدی و حمایت طبقه بندی رانندگان به عنوان پیمانکاران به جای کارکنان. شاکیان ادعا می کنند این تصمیم را رد کرده و حق کارگران برای حداقل دستمزد و اضافه کاری پرداخت بازپرداخت برای کسب و کار-هزینه های مربوط به دسترسی به بیکاری و از کار افتادگی بیمه و همچنین پرداخت مرخصی استعلاجی.

طرح دعوی در دادگاه می شود به قلب اخیر بحث بین فرفره اقتصاد شرکت ها و مقامات کالیفرنیا. آن را بر اساس قانون کالیفرنیا که به اثر رفت در اوایل این سال شناخته شده به عنوان مجمع لایحه 5 (AB5). بارگذاری, بلند کردن اجسام و دیگر شرکت های مخالف قانون که ایجاد شده بود به عنوان یک راه برای نیاز فرفره اقتصاد شرکت برای طبقه بندی رانندگان خود را به عنوان کارکنان به جای پیمانکاران. این شرکت ها گفت: قانون نوار کارگران از انعطاف پذیری در کار است که آنها لذت بردن از در حالی که مقامات دولتی در حمایت از این لایحه می گویند آن را می توان به کارگران مزایای کلیدی آنها در غیر این صورت محروم به عنوان پیمانکاران.

“Uber و Lyft ادعا می کنند که به درستی طبقه بندی رانندگان به عنوان کارکنان ناسازگار است با انعطاف پذیری. که یک دروغ” شهرستان سن فرانسیسکو وکیل دنیس Herrera در بیانیه ای گفت. “هیچ قانونی وجود دارد دلیل Uber و Lyft نمی توانید یک استخر وسیع کارکنان که تصمیم گیری برای خود را هنگامی که و که در آن کار می کنند – دقیقا همانطور که رانندگان را در حال حاضر. این شرکت ها به سادگی نمی خواهید به آن را انجام دهد.”

شاکیان به دنبال و دستور بر این ادعا misclassification و جبران برای کارگران و مجازات مدنی است که می تواند مقدار به صدها میلیون دلار, با توجه به آزادی اعلام طرح دعوی در دادگاه.

Coronavirus همه گیر آورده به تمرکز بر چالش های منحصر به فرد برای فرفره کارگران است. به عنوان Uber و Lyft را تجربه کرده اند کاهش ridership رانندگان در سمت چپ بدون یک منبع درآمد آنها آمده اند به تکیه می کنند. فرفره کارگران به دست اورد دسترسی به مزایای بیکاری و اضافی 600 $در هر هفته تا چهار ماه ارائه شده در زیر کنگره اقتصادی امداد لایحه. اما برخی از رانندگان را گزارش کرده اند مسائل مربوط به تشکیل پرونده برای پول به دلیل موانع اداری.

در مجازی کنفرانس مطبوعاتی سه شنبه مقامات اجرای قانون گفت: این بیماری همه گیر است تشدید مشکلات آن برجسته در طرح دعوی در دادگاه گفت که آنها را آورده اند و پرونده به دادگاه بدون در نظر گرفتن. بکررا گفت: Uber و Lyft به دست آورده اند ناعادلانه مزیت بیش از رقبای نه توسط قوانین بازی.

قبل از عبور از coronavirus محرک لایحه Uber مدیر عامل دارا Khosrowshahi خواسته رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به مطمئن شوید که فرفره کارگران بودند در اقدامات امداد و حمایت برای یک “راه سوم” به طبقه بندی کارگران “به حذف اجباری انتخاب بین انعطاف پذیری و حفاظت برای میلیون ها نفر از کارگران آمریکایی.”

بارگذاری و تحویل اندازی Postmates شکایت ایالت کالیفرنیا بیش از AB5 در اواخر سال گذشته با این استدلال که این قانون خلاف قانون اساسی است. طرح دعوی در دادگاه ادعا کرد AB5 carves را “مزخرف” معافیت برای نقش های مانند “مستقیم فروشندگان آژانس های مسافرتی, grant, نویسندگان, ساخت و ساز, رانندگان کامیون, تجاری, ماهیگیر” و بیشتر.

در یک بیانیه Uber سخنگو گفت: “در زمانی که در کالیفرنیا اقتصاد در بحران با چهار میلیون نفر از کار ما نیاز به آن را آسان تر نه سخت تر برای مردم را به سرعت شروع به کسب درآمد. ما مسابقه این اقدام در دادگاه در حالی که در همان زمان فشار به منظور بالا بردن استاندارد کار مستقل برای رانندگان در کالیفرنیا از جمله با تضمین حداقل درآمد و مزایای جدید.”

Lyft در بیانیه ای گفت: “ما به دنبال به جلو به همکاری با دادستان کل و شهرداران سراسر کشور به آوردن تمام مزایای کالیفرنیا نوآوری اقتصاد به عنوان بسیاری از کارگران که ممکن است به خصوص در این زمان که ایجاد شغل خوب با دسترسی به بهداشت و درمان مقرون به صرفه و مزایای دیگر است مهم تر از همیشه.”

این داستان در حال توسعه است. بررسی برای به روز رسانی.

اشتراک CNBC در یوتیوب.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید اینترنتی کتاب زبان اصلی