برکت از رستوران کوچک جعبه شاعر گیتار الکتریک

ژانویه 26, 1967

نورمن موریسون سوخته خود را به مرگ در اعتراض به جنگ ویتنام و هنگامی که خبرنگاران در بازدید از اوقات فراغت خود را به اتاق آنها را دیدم نقل قول از باب دیلن ناخوانا روی پوست کندن دیوار. دانش آموزان در دانشگاه کالیفرنیا یک سازمان غیر اعتباری سمینار دیلن در شعر. Esquire Magazine نقل قول Stokely کارمایکل آواز به خود — و نه یک اوتیس ردینگ, بلوز — اما دیلن. در اخیر صلح تظاهرات یک نوجوانی راهپیمایی با یک خانه ساخته شده placard که با مته سوراخ crayoned شعار “هیپنوتیزم هایش غبار است به آرامی بلند کردن اجسام” یک خط از دیلن را “سازیاموسیقی زنگی یا آزادی است.”

W. H. Auden, Howard Nemerov و Norman Podhoretz می گویند که آنها هرگز شنیده دیلن. منتقد و شاعر جان Ciardi می گوید دیلن می داند هیچ چیزی در مورد شعر. حتی نورمن میلر, اگزیستانسیالیسم مبارزه مدیر و سفید و امید بیش از 30 نسل می گوید: “اگر دیلن یک شاعر است Cassius خاک رس است.”

اما 25 سال دیلن این برکت از جعبه رستوران کوچک در حال حاضر برنده این نسل از شورشیان فقط به عنوان کرواک و کامو را برنده نسل های قبلی. دیلن کلمات, ارزش, تصاویر حتی خارج از مرکز خود را سبک زندگی هستند شیاردار به زیر 30 مغزها بیش از هر نویسنده دیگر است. و معجزه آن است که تقریبا هیچ کس بیش از 30 ادبی و فکری موسسات حتی می پردازد با توجه به گیتار الکترونیکی با پوشش کابوس رویا و تصوراتی از امریکا به عنوان میدان تایمز بازی های آنلاین در 2. m., که در آن:

در حال حاضر در نیمه شب تمام عوامل
و مافوق انسانی خدمه
بیرون می آیند و دور تا همه
که می داند که بیشتر از آنها
سپس آنها را به آنها را به کارخانه.
که در آن حمله قلبی و ماشین آلات
بسته شده است و در سراسر شانه های خود را
و پس از آن نفت سفید
پایین آورده است از قلعه
توسط بیمه مردانی که رفتن
چک کنید و ببینید که هیچ کس در حال فرار
به ویرانی ردیف.*

دو سنت های فرهنگی رشد کرده در امریکا یکی مندرج در احترام و قرنطینه آن مشروعیت. یکی دانشگاه و شیک نشریات و آن را اجرا می کند از T. S. Eliot به ادموند ویلسون به Saul Bellow. اما برای یک قرن در حال حاضر شده است وجود دارد عصبانی قنات بروک برش سنگ بستر در زیر خاک خشک از نیویورکر. این حرامزاده سنت می رود به ویتمن و Poe و شامل چارلی پارکر لنی بروس ویلیام باروز و در حال حاضر باب دیلن. این انرژی می آید از محله های فقیرنشین کوچه ها و زندان به جای کتابخانه ها و کلاس های درس و دفتر مجله.

در واضح ترین سطح خود تاثیر دیلن است “منفجر” محبوب موسیقی راه منتقد لسلی Fiedler می گوید ویلیام باروز است “منفجر” به شکل سنتی از رمان با cut-outs و نحوی نوآوری. زمانی که دیلن فرود بر روی صحنه در سال 1961 مانند برخی از جنون sparrow, موسیقی پاپ بود پوسیدن زیر ماه-ژوئن هژمونی دیک کلارک و موسیقی محلی بود هنوز زنده کردن میراث leadbelly و اکلاهما. سپس دیلن ریخت و خود را نمادین خود بیگانگی را در آهنگ های مانند “Blowin’ in the Wind” و “A Hard Rain is Gonna Fall” و شکست خفه کننده دو دقیقه و 50 جعبه دوم از بالا 40 موسیقی. “سخت باران” ثبت شده در سال 1962 بود و تقریبا شش دقیقه. “ویرانی ردیف” 11 دقیقه و “غم چشم از زمینهای پست” 17 دقیقه. این انفجار از هر دو فرم و محتوا باز عامیانه و موسیقی پاپ به فلات برای شاعرانه محتوا آگاه ترانه سرایان. دیلن به عنوان منی مبتکر ساخته شده است لنون و مک کارتنی فیل Ochs و Byrds ممکن است فقط به عنوان لنی بروس ساخته وودی آلن است. در پس انبوه رسانه ها به عنوان رستوران کوچک جعبه و سوابق دیلن اثر است که در حال حاضر عمیق تر و با دوام تر از سیناترا را راجرز و هامراشتاین و پریسلی. دیلن توماس قرار داده و آهنگ بازگشت به شعر و باب دیلن است و قرار است در شعر به آهنگ.

***

برخی از هنرمندان توسعه عمودی حفر حتی عمیق تر به فیبر از خود وسواس. همینگوی و جیمز بالدوین و جان آزبورن مناسب این رده است. دیگر هنرمندان بیشتر بی قرار مادر به صورت افقی تغییر احساسات و سبک مانند فصول; پیکاسو نورمن میلر و دیلن در میان آنها است.

در گوناگون دیلن نوشته است خشمگین polilical اعتراض مانند “اربابان جنگ” (“هنگامی که مرگ تعداد بالاتر می شود/شما پنهان کردن خود را در عمارت”). او نوشته است خیره کننده گروه ضد عشق آهنگ های مانند “این است که من کودک” (“go ذوب دوباره به شب کودک/همه چیز در داخل ساخته شده از سنگ/هیچ چیز وجود دارد در اینجا در حال حرکت/و به هر حال من تنها نیستم”).

او نوشته است معنی put-down آهنگ ها مانند “مثبت Fomth خیابان” (“بله من آرزو می کنم که فقط برای یک زمان/شما می تواند ایستادن در داخل کفش من/شما می دانید چه کشیدن آن است/برای دیدن شما”). و او نوشته است شعر آهنگ عشق مانند “سند چشم انداز از یوهانا” (“شبح برق/زوزه در استخوان های صورت”).

در حقوق و دستمزد از سرکوب جنسی او می نویسد: “دکتر کثافت او را نگه می دارد و جهان/داخل چرم جام/اما همه sexless بیماران/آنها در حال تلاش برای منفجر کردن آن” و در همان آهنگ “او گناه است او lifelessness.”

در موضوع در محدوده زمانی معین از ضد روشنفکری دیلن می نویسد: در “قبر بلوز” “بانک ملی در سود فروش نقشه راه برای روح/به مردمی که خانه و دانشگاه است.” و در “Ballad of a Thin Man” او مسخره روزنامه نگاری غیر شرکت کنندگان با:

شما را به اتاق راه رفتن
خود را با مداد در دست خود را
شما ببینید کسی و به شما می گویند
چه کسی است که مرد ؟
چیزی است که اتفاق می افتد در اینجا
شما نمی دانید که آنچه در آن است
آیا شما آقای جونز ؟ *

در اشتیاق خود را برای آزادی از تمام خودسرانه قدرت دیلن می نویسد: او در شاهکار, “دروازه بهشت”:

روابط مالکیت
آنها زمزمه در بال
به کسانی که محکوم به عمل درآمده
و صبر کنید برای موفقیت پادشاهان
و من سعی می کنم هماهنگ با آهنگ
تنها و بیکس گنجشک آواز می خواند.*

و در folk-rock آمار “مگی خوب, مزرعه” دیلن نوشت:

خوب من سعی می کنم بهترین من
برای درست مثل من
اما هر کس می خواهد شما
به مانند آنها.
آنها آواز خواندن در حالی که شما برده
و من فقط حوصله
I ain’t gonna کار بر روی مگی
مزرعه بیشتر*

اما در زیر همه این نسل ارزش های نهفته دیلن را متعالی چشم انداز است که زندگی پوچ است و تنها راه برای تحمل و قدرت در این دیوانه و routinized جامعه است برای دیدن همه چیز به عنوان یک بازی بی معنی دستکاری واقعیت و توهم را به طور مداوم.

در ترکیب فعلی “Memphis Blues دوباره” دیلن reworks T. S. Eliot کلاسیک خطوط “بین ایده و واقعیت/بین حرکت و عمل می کنند/سقوط سایه.” او می نویسد:

در حال حاضر آجر دراز بزرگ, خیابان
که در آن نئون دیوانه صعود
همه آنها سقوط وجود دارد بنابراین کاملا
آن همه به نظر می رسد به خوبی به پایان رسیده
و من اینجا نشسته تا با صبر و حوصله
در حال انتظار برای پیدا کردن آنچه که قیمت شما را مجبور به پرداخت
برای خارج شدن از رفتن را از طریق تمام این چیزها را دو بار
آه مادر می تواند این واقعا پایان
به داخل تلفن همراه
با Memphis Blues دوباره.

دیلن دلقک شعبده باز از واقعیت و فانتزی حرامزاده فرزند چاپلین سلین و هارت کرین می رسد و اوج خود را در پوچی در “دروازه بهشت”:

پادشاهی از تجربه
در گرانبها بادها پوسیدگی آنها
در حالی که بینوایان تغییر اموال
هر یک مایل برای چه دیگر کردم
و شاهزاده خانم و شاهزاده
بحث در مورد چه چیزی واقعی و چه چیزی نیست …

خارجی خورشید را بر squints
یک تخت است که هرگز معدن
به عنوان دوستان و غریبه ها
از سرنوشت خود را سعی کنید به استعفا
خروج مردان مقدس کاملا رایگان
به انجام هر کاری که مایل به انجام اما می میرند
و وجود دارد بدون محاکمه در داخل
دروازه عدن است.

***

دیلن 25 است. نوشتن خود را بسیار ناهموار و undisciplined. او قادر به چنین احمقانه خطوط به عنوان “پیاده روی ناهموار مایل” و “من خسته به جهنم.” بیش از حد اغلب خود را اجبار به قافیه کاهش می یابد خود را تصاویر و موسیقی است. او به سختی و در عین حال برابر لاول گینزبرگ یا جان Ashbery.

اما او به تنهایی انقلابی در موسیقی پاپ و موسیقی محلی. به تمام نسل او تبدیل شده است که سازمان ملل یک شماره عمومی نویسنده است.

و او یک شاعر است. اگر ویتمن زنده بودند امروز او بیش از حد خواهد بود نواختن گیتار برقی.

*همه متن کپی رایت M. Witmark و پسران

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید اینترنتی کتاب زبان اصلی