در حالی که در جهان مصرف می شود با وحشتناک coronavirus همه گیر در مارس 19 مغلوب ساختن پیشی جستن دولت خواهد بود مارک 17th سالگرد ایالات متحده در حمله به عراق توسط ramping تا تضاد وجود دارد. پس از یک ایران-تراز وسط قرار دارد شبه نظامیان اتهام زده آمریکا پایگاه در نزدیکی بغداد در مارس 11, ارتش آمریکا از انجام حملات تلافی جویانه علیه پنج تن از شبه نظامیان سلاح های کارخانه ها و اعلام کرد این ارسال دو ناو هواپیمابر به این منطقه به عنوان به خوبی به عنوان جدید سیستم های موشکی پاتریوت و صدها نفر دیگر از سربازان به آنها عمل می کنند. این تضاد ژانویه رای از پارلمان عراق که به نام برای نیروهای ایالات متحده به کشور را ترک کنند. آن نیز می رود در برابر تمایلات اکثر آمریکایی ها که فکر می کنم جنگ عراق بود و نه ارزش مبارزه و در برابر مبارزات انتخاباتی وعده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن برای پایان دادن به جنگ های بی پایان.

هفده سال پیش در ایالات متحده نیروهای مسلح مورد حمله و تاخت و تاز عراق با نیروی بیش از 460,000 از همه نیروهای مسلح آن خدمات پشتیبانی 46,000 انگلستان نیروهای 2,000 از استرالیا و چند صد نفر از لهستان و اسپانیا و پرتغال و دانمارک. “شوک و ترس” بمباران هوایی انداخته 29,200 بمب و موشک در عراق در پنج هفته جنگ.

ایالات متحده در تهاجم جرم تجاوز تحت قوانین بین المللی بود و به طور فعال مخالف توسط مردم و کشور در سراسر جهان از جمله 30 میلیون نفر از مردم که به خیابانها در 60 کشور در تاریخ 15 فوریه سال 2003 برای بیان وحشت خود که این واقعا می تواند اتفاق می افتد در سپیده دم قرن 21 است. آمریکایی مورخ آرتور شلسینگر جونیور بود که یک speechwriter برای رئیس جمهور جان اف کندی در مقایسه با ایالات متحده در حمله به عراق به ژاپن پیشگیرانه حمله به پرل هاربر در سال 1941 و نوشت: “امروز این است که ما آمریکایی ها که در رسوایی زندگی می کنند.”

هفده سال بعد عواقب تهاجم زندگی می کردند تا به ترس از همه کسانی که مخالف آن است. جنگ و خصومت خشم در سراسر منطقه و بخش در طول جنگ و صلح در آمریکا و کشورهای غربی ما را به چالش بسیار گزینشی نظر خودمان را به عنوان پیشرفته و متمدن جوامع است. در اینجا این است که نگاهی به 12 از جدی ترین عواقب ناشی از جنگ آمریکا در عراق است.

1. میلیون ها نفر از عراقی ها کشته و زخمی

برآورد تعداد افراد کشته شده در حمله و اشغال عراق به طور گسترده ای متفاوت است اما حتی محافظه کار ترین برآورد بر اساس گزارش ناقص از حداقل تایید مرگ در صدها هزار نفر. مطالعات علمی جدی تخمین زده است که 655,000 عراقی کشته شده بود در سه سال اول جنگ و در حدود یک میلیون در ماه سپتامبر سال 2007. خشونت از ایالات متحده در تشدید یا “موج” ادامه داد: به 2008 و درگیری های پراکنده ادامه داد: از سال 2009 تا 2014. سپس در آن جدید مبارزه با “دولت اسلامی” ایالات متحده و متحدان آن بمباران شهرهای مهم در عراق و سوریه با بیش از 118,000 بمب و سنگین ترین بمباران توپخانه پس از جنگ ویتنام. آنها بسیار کاهش می یابد از موصل و شهرهای دیگر عراق به قلوه سنگ و مقدماتی کردستان عراق گزارش اطلاعات یافت می شود که بیش از 40 ، 000 تن در موصل به تنهایی. وجود دارد هیچ جامع و میر مطالعات برای این آخرین مرگبار مرحله از جنگ است. در علاوه بر این به تمام زندگی از دست داده حتی بیشتر از مردم دیگر زخمی شدهاند. عراق دولت مرکزی آماری سازمان می گوید که 2 میلیون عراقی شده اند در سمت چپ غیر فعال است.

2. میلیون ها نفر دیگر آواره عراقی

2007 کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان (UNHCR) گزارش داد که نزدیک به 2 میلیون عراقی در حال فرار از خشونت و هرج و مرج از اشغال عراق عمدتا به اردن و سوریه در حالی که یکی دیگر از 1.7 میلیون آواره شدند در داخل کشور. ایالات متحده در جنگ با دولت اسلامی تکیه حتی بیشتر در بمباران توپخانه و بمباران از بین بردن و حتی بیشتر خانه ها و جابجایی حیرت انگیز 6 میلیون عراقی از سال 2014 تا 2017. با توجه به کمیساریای عالی پناهندگان 4.35 میلیون نفر را به بازگشت به خانه های خود را به عنوان جنگ است زخم اما بسیاری از چهره “نابود خواص آسیب دیده و یا غیر موجود زیرساخت ها و عدم امرار معاش فرصت ها و منابع مالی است که در زمان [است] منجر به ثانویه جابه جایی.” عراق آواره کودکان نشان دهنده “یک نسل صدمه خشونت و محروم از آموزش و پرورش و فرصت ها” با توجه به گزارشگر ویژه سازمان ملل سیسیلیا Jimenez-Damary.

3. هزاران نفر از آمریکایی و انگلیسی و دیگر نیروهای خارجی کشته و زخمی شدند

در حالی که ارتش ایالات متحده درصدد عراق تلفات آن دقیقا آهنگ و منتشر خاص خود را دارد. از فوریه سال 2020 4,576 نیروهای ایالات متحده و 181 سربازان انگلیسی کشته شده اند و در عراق و همچنین 142 خارجی دیگر اشغال نیروهای نظامی است. بیش از 93 درصد از اشغال خارجی سربازان کشته شده در عراق شده اند آمریکایی ها. در افغانستان که در آن ایالات متحده به حمایت بیشتر از ناتو و دیگر متحدان تنها 68 درصد از اشغال سربازان کشته شده آمریکایی است. این سهم بیشتر از تلفات ایالات متحده در عراق, یکی از قیمت های آمریکایی پرداخت کرده اند به صورت یک جانبه و غیر قانونی طبیعت از زمان حمله ایالات متحده آمریکا. توسط نیروهای ایالات متحده به طور موقت عقب نشینی از عراق در سال 2011 32,200 نیروهای ایالات متحده تا به حال کشته شده است. به عنوان ایالات متحده سعی در برون سپاری و خصوصی سازی آن شغل حداقل 917 پیمانکاران غیر نظامی و مزدوران نیز کشته شدند و 10,569 زخمی در عراق, اما نه همه آنها اتباع ایالات متحده.

4. حتی بیشتر سربازان خودکشی

بیش از 20 متحده جانبازان کشتن خود را هر روز—که بیشتر مرگ و میر در هر سال نسبت به کل نظامی ایالات متحده و میر در عراق است. کسانی که با بالاترین نرخ خودکشی در جانبازان مبتلا به مبارزه با قرار گرفتن در معرض که خودکشی در نرخ “4-10 بار بالاتر از خود را غیر نظامی همسالان.” چرا ؟ به عنوان متی Hoh از جانبازان برای صلح توضیح می دهد که بسیاری از جانبازان “در تلاش برای سامان دادن به جامعه” شرمنده برای درخواست کمک بر دوش دارد با آنچه که آنها را دیدم و هم در ارتش آموزش دیده در تیراندازی و اسلحه های خود و حمل جسمی و روانی زخم است که زندگی خود را دشوار است.

5. تریلیون ها دلار هدر رفته

در مارس 16, 2003, تنها چند روز قبل از حمله ایالات متحده آمریکا معاون رئیس جمهور دیک چنی پیش بینی شده است که این جنگ هزینه در ایالات متحده حدود 100 میلیارد دلار است و آمریکا دخالت خواهد آخرین برای مدت دو سال. هفده سال در هزینه های هستند که هنوز نصب. این دفتر بودجه کنگره (CBO) برآورد هزینه $2.4 تریلیون دلار برای جنگ در عراق و افغانستان در سال 2007. برنده جایزه نوبل اقتصاد جوزف استیگلیتز و دانشگاه هاروارد لیندا Bilmes برآورد هزینه جنگ عراق در بیش از 3 تریلیون دلار “بر اساس مفروضات محافظه کار” در سال 2008. دولت بریتانیا صرف حداقل 9 میلیارد پوند در هزینه های مستقیم از طریق 2010. آنچه که ایالات متحده نه صرف پول در, بر خلاف آنچه که بسیاری از آمریکایی ها بر این باورند بود برای بازسازی عراق به کشور ما جنگ نابود شده است.

6. ناکارآمد و فاسد دولت عراق

بسیاری از مردان بدون زنان!) در حال اجرا عراق امروز هنوز تبعیدیان سابق که پرواز به بغداد در سال 2003 در ایالات متحده و بریتانیا حمله کردند. عراق است که در نهایت یک بار دیگر صادرات 3.8 میلیون بشکه نفت در روز و درآمد 80 میلیارد دلار در سال صادرات نفت اما کمی از این پول trickles به تخریب و بازسازی خانه های آسیب دیده و یا ارائه شغل بهداشت و درمان و یا آموزش و پرورش برای عراقی ها تنها 36 درصد از آنها حتی شغل. عراق جوان مردم به خیابان آمده اند به تقاضای پایان دادن به فاسد پس از سال 2003 در عراق رژیم سیاسی و ایالات متحده و نفوذ ایران بر عراق سیاست است. بیش از 600 معترضان کشته شدند توسط نیروهای دولتی اما تظاهرات مجبور نخست وزیر عادل عبد المهدی به استعفا. یکی دیگر از سابق غربی مبتنی بر تبعید محمد توفیق Allawi این پسر عموی سابق آمریکا-نخست وزیر موقت منصوب آید Allawi انتخاب شد و به جای او استعفا داد و در عرض چند هفته پس از مجلس موفق به تصویب کابینه خود را انتخاب کند. محبوب جنبش اعتراضی جشن Allawi استعفای, و عبد المهدی به توافق باقی می ماند به عنوان نخست وزیر اما تنها به عنوان یک “سرپرست” برای انجام توابع ضروری تا زمانی که انتخابات جدید برگزار می شود. او به نام برای انتخابات جدید در ماه دسامبر. تا آن زمان عراق همچنان در سیاسی برزخ هنوز اشغال حدود 5000 نیروهای ایالات متحده.

7. غیر قانونی جنگ در عراق به تضعیف حاکمیت بین المللی قانون

زمانی که آمریکا به عراق حمله کرد بدون تصویب شورای امنیت سازمان ملل متحد, اولین قربانی منشور سازمان ملل متحد بنیاد صلح و حقوق بین الملل پس از جنگ جهانی دوم که منع تهدید یا استفاده از زور توسط هر کشور در برابر دیگری. قوانین بین المللی تنها مجوز اقدام نظامی به عنوان یک لازم و متناسب با دفاع در برابر حمله و یا تهدید قریب الوقوع است. غیر قانونی 2002 بوش دکترین پیشدستی بود جهانی را رد کرد و دلیل آن فراتر رفت و این باریک اصل و ادعا استثنایی آمریکا حق استفاده یک جانبه از نیروی نظامی “به پیشدستی در حال ظهور تهدیدات” تضعیف اقتدار شورای امنیت سازمان ملل برای تصمیم گیری که آیا خاص تهدید نیاز به یک پاسخ ارتش یا نه. کوفی عنان دبیر کل سازمان ملل در آن زمان گفت: تهاجم غیر قانونی بود و منجر به اختلال در نظم بین المللی و این دقیقا همان چیزی اتفاق افتاده است. زمانی که ایالات متحده را زیر پا گذاشته و منشور سازمان ملل متحد و دیگران بودند ، امروز ما در حال تماشای ترکیه و اسرائیل در ایالات متحده را قدم به قدم به حمله و حمله به سوریه را به عنوان اگر آن را نمی شد حتی یک کشور مستقل با استفاده از مردم سوریه به عنوان آلت در بازی های سیاسی خود را.

8. جنگ عراق دروغ خراب دموکراسی ایالات متحده

دومین قربانی این تهاجم بود دموکراسی آمریکایی. کنگره رای دادند برای جنگ بر اساس یک به اصطلاح “خلاصه” یک برآورد اطلاعات ملی (NIE) که هیچ چیز از نوع. از واشنگتن پست گزارش داد که تنها شش نفر از 100 سناتور و چند خانه اعضای خواندن واقعی NIE. 25 صفحه “خلاصه” است که دیگر اعضای کنگره بر اساس رای خود را در یک سند تولید ماه قبل از آن “به صورت جنگ” به عنوان یکی از نویسندگان آن سیا پل ستون بعد از اعتراف به PBS Frontline. این موجود حیرت انگیز ادعا می کند که هیچ جا یافت می شود در واقعی NIE مانند که سیا می دانست از 550 سایت های که در آن عراق بود و ذخیره سازی سلاح های شیمیایی و بیولوژیکی. وزیر امور خارجه کالین پاول تکرار بسیاری از این دروغ در عملکرد شرم آور در شورای امنیت سازمان ملل متحد در فوریه سال 2003 در حالی که بوش و چنی استفاده از آنها را در عمده سخنرانی از جمله بوش سال 2003 دولت از آدرس اتحادیه. چگونه است که دموکراسی حکومت مردم—حتی ممکن است اگر مردم ما منتخب به نمایندگی از ما در کنگره می توان دستکاری به رای دادن به یک جنگ فاجعه بار با چنین وب نهفته است ؟

9. مصونیت از مجازات برای جنایات جنگی

قربانی دیگری از تهاجم عراق به فرض که رئیس جمهور ایالات متحده و سیاست های مشمول این قانون. هفده سال بعد اکثر آمریکایی ها فرض کنیم که رئیس جمهور می تواند انجام جنگ و ترور رهبران خارجی و مظنون به تروریسم به عنوان بخواهد با هیچ پاسخگویی ندارند—مانند یک دیکتاتور. زمانی که رئیس جمهور اوباما گفت که او می خواست به نگاه به جلو به جای عقب مانده برگزار شد و هیچ یک از دولت بوش مسئول جنایات خود آن را به عنوان اگر آنها متوقف می شود, جنایت شد و نرمال به عنوان سیاست ایالات متحده. که شامل جرائم علیه کشورهای دیگر; کشتار غیرنظامیان در حملات هوایی آمریکا و حملات هواپیماهای بدون سرنشین و بدون محدودیت نظارت از هر آمریکایی تلفن, تماس, ایمیل, تاریخچه مرور, و نظرات. اما این جنایات و نقض قانون اساسی ایالات متحده و امتناع پاسخگو کسانی که مرتکب این جنایات ساخته شده است آن را آسان تر برای آنها تکرار شود.

10. تخریب محیط زیست

در طول جنگ اول خلیج فارس در ایالات متحده کاهش یافته است و 340 تن از کلاهک و مواد منفجره ساخته شده با اورانیوم تهی که مسموم خاک و آب و منجر به بالا رفتن سرسام آور سطوح از سرطان است. در دهه های بعد از “ecocide,” عراق گرفتار شده است با سوزاندن ده ها تن از چاه های نفت; آلودگی منابع آب از آزادسازی نفت و فاضلاب و مواد شیمیایی; میلیون تن قلوه سنگ از نابود شهرستانها و شهرهای; و سوزاندن حجم عظیمی از نظامی زباله در فضای باز “رایت چاله” در طول جنگ. آلودگی ناشی از جنگ است که در ارتباط با سطوح بالای مادرزادی نقص هنگام تولد زودرس و تولد, سقط جنین و سرطان (از جمله سرطان) در عراق است. آلودگی نیز تحت تاثیر سربازان ایالات متحده. “بیش از 85,000 ایالات متحده در جنگ عراق جانبازان… تشخیص داده شده است با تنفسی و تنفس مشکلات سرطان, بیماری های عصبی, افسردگی و پيشگيري از بازگشت از عراق” به عنوان سرپرست ، و بخش هایی از عراق ممکن است هرگز بازیابی از ویرانی زیست محیطی.

11. آمریکا را فرقه ای “تفرقه بینداز و حکومت” سیاست در عراق باعث ویران در سراسر منطقه

در سکولار 20th-century عراق اقلیت سنی بود قوی تر از شیعیان اکثریت, اما در بیشتر قسمت ها از گروه های مختلف قومی زندگی می کردند side-by-side در مخلوط محله و حتی intermarried. دوستان با مخلوط شیعه/سنی پدر و مادر به ما بگویید که قبل از حمله ایالات متحده آمریکا, آنها حتی نمی دانند که پدر و مادر بود که شیعه و سنی بود. پس از تهاجم ایالات متحده یک قدرت جدید شیعه و طبقه حاکم به رهبری سابق تبعیدیان متحد با ایالات متحده و ایران و همچنین کردها در نیمه منطقه خودمختار در شمال. این upending از توازن قدرت و عمدی آمریکا “تفرقه بینداز و حکومت” سیاست منجر به امواج وحشتناک خشونت های فرقه ای از جمله پاکسازی قومی جوامع توسط وزارت کشور جوخه های مرگ تحت فرماندهی آمریکا. فرقهای بخش های ایالات متحده به راه انداخته در عراق منجر به تجدید حیات القاعده و ظهور داعش است که باید ایجاد اغتشاش و مرج در سراسر منطقه است.

12. جدید جنگ سرد بین ایالات متحده و چند جانبه در حال ظهور جهان

زمانی که رئیس جمهور بوش اعلام “دکترین پیشدستی” در سال 2002 سناتور ادوارد کندی آن را به نام “یک تماس برای قرن 21 امپریالیسم آمریکا که هیچ کشور دیگری می تواند و یا باید بپذیرد.” اما جهان تا کنون موفق به یا متقاعد کردن آمریکا به تغییر مسیر و یا به اتحاد اسلامی در مخالفت با آن نظامی گری و امپریالیسم. فرانسه و آلمان شجاعانه ایستاده بود با روسیه و از جنوب جهانی برای مخالفت با حمله به عراق در شورای امنیت سازمان ملل در سال 2003. اما دولت های غربی در آغوش اوباما سطحی جذابیت توهین آمیز به عنوان پوششی برای تقویت سنتی خود را, روابط ایالات متحده با چین مشغول گسترش صلح آمیز توسعه اقتصادی و نقش آن به عنوان قطب اقتصادی آسیا, در حالی که روسیه هنوز بازسازی اقتصاد خود را از نئولیبرالی هرج و مرج و فقر از 1990s شروع شد. نه آماده بود به طور فعال به چالش آمریکا تجاوز تا زمانی که آمریکا و ناتو و عرب خود سلطنتطلب متحدان راه اندازی پروکسی جنگ علیه لیبی و سوریه در سال 2011. پس از سقوط لیبی, روسیه به نظر می رسد تصمیم گرفته اند آن را یا باید ایستادن به آمریکا تغییر رژیم در عملیات و یا در نهایت قربانی خود را.

اقتصادی جزر و مد را منتقل جهان چند قطبی در حال ظهور است و جهان است و امیدوار در برابر امید است که مردم آمریکا و جدید رهبران آمریکایی عمل خواهد کرد برای مهار این 21st-century امپریالیسم آمریکا قبل از آن منجر به حتی بیشتر فاجعه بار آمریکا در جنگ با ایران و روسیه و یا چین. به عنوان آمریکایی ما باید امید است که ایمان به امکان است که ما می توانیم دموکراتیک را سلامت عقل و صلح به سیاست ایالات متحده نابجا است. یک جای خوب برای شروع خواهد بود برای پیوستن به تماس توسط پارلمان عراق برای نیروهای آمریکایی به عراق.

Medea Benjamin, co-founder از CODEPINK برای صلح است و نویسنده چندین کتاب از جمله در داخل ایران: واقعی تاریخ و سیاست جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی ستمگر: پشت متحده-عربستان اتصال.

نیکولاس J. S. دیویس روزنامه نگار مستقل, یک محقق برای CODEPINK و نویسنده از خون در دست ما: آمریکا تهاجم و تخریب عراق است.

این مقاله تهیه شده توسط محلی صلح و اقتصاد یک پروژه از رسانه های مستقل موسسه.

Medea Benjamin و نیکولاس J. S. دیویس

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید اینترنتی کتاب زبان اصلی