برای چاپ بنر بهتر است سطح توقعمان را از بنر خود مشخص کنیم، سپس اقدام به سفارش بنر کنیم. به عنوان مثال بنرهایی که به مدت کمتری مورد نیاز می باشند و زمان کم و مشخصی استفاده دارند و بعد از آن بلا استفاده هستند مانند بنرهای حجاج، قهرمانان و یا بنرهایی که تنها حدود یک هفته ممکن است بر روی محلی نصب باشد، می‌تواند ارزان تر باشند و به همین صورت بنرهایی که برای مدت طولانی استفاده می شود مثلا بنر هایی که شهرداری برای اعلام و موضوعی در شهر قرار می دهد و باید در معرض دید همگان قرار گیرد از جمله بنرهایی هستند که دارای کیفیت بالا و قیمت نسبتا بالاتری هستند. تمام این موارد کاملا به نظر و سلیقه شما بستگی دارد نمونه های با کیفیت کاغذ و فرایند حرفه ای چاپ بنر، در کوثر پرینت قابل مشاهده است.

جوهرهای مورد استفاده در چاپ بنر

چاپ بنر به دلیل مجاورت در هوای آزاد ویژگی‌هایی دارد. جوهر‌های مطلوب برای چاپ بنر سالونت SOLVENT)‎‏) ‏میلد سالونت‎ MILD SOLVENT)‎‏) اکو سالونت ECO-SOLVENT)‎‏) و یو وی (UV) است. خاصیت عمده این ‏جوهرها ثبات و عدم افت رنگ در مقابل نور آفتاب و عوامل محیطی است و کیفیت اولیه بنر شما در طول مدت استفاده حفظ خواهد شد.‎
تراکم بالاتر سبب استحکام بیشتر می‌گردد. در مجموع هر چه تراکم و وزن بنر بیشتر باشد مقاومت کششی و مقاومت در ‏برابر پارگی بنر بیشتر می‌شود. از بنرهای دارای وزن و تراکم بالاتر در مواردی که مقاومت و استحکام در برابر باد و ‏کشش اهمیت بیشتری دارد استفاده می‌شود‎.

نوع دستگاه چاپ بنر

نوع دستگاه چاپ بنر در بالا بردن كیفیت چاپ نقش بسیار مهمی دارد، به این معنی كه اگر شما برای چاپ خود از بنر ‏مرغوب استفاده كنید ولی دستگاهی كه با آن چاپ می‌کنید دارای كیفیت پایین چاپ باشد، كار شما از كیفیت بالایی برخوردار ‏نخواهد بود. مجموعه هایی که کار های چاپی را انجام می دهند‌، با بهره گیری از ماشین ‌آلات و دستگاه‌ها و چاپگر های متنوع و به روز، امکان چاپ را با بهترین کیفیت ‏وضوح و رنگ، در اختیار شما قرار می‌دهد.
واحد وزنی بنر، گرماژ، بین 8‎‏ اونس تا 13 اونس تنوع دارد و جزو عوامل تأثیرگذار و موثر بر مقاومت بنر است. بنر 8 اونس (با ‏تراکم ضعیف) به دلیل نازکی دارای کاربردهای خاص، مثل اطلاع رسانی و اعلامیه های مناسبتی و موقت است. به طور کلی ‏برای کاربرد های کوتاه مدت، بنرهای 8 و 10 اونس و برای کاربردهای با ماندگاری بیشتر و بلند مدت، مثل تابلو سردر ‏فروشگاه‌ها، از بنرهای 13 و 15 اونس استفاده می‌شود (انواع بنرها، با تراکم‌ها و وزن‌های مختلف، به فراخور کاربرد، در ‏مجموعه موجود و مورد استفاده است)

کاربرد بنر در اماکن مختلف

در کسب و کارهای مختلف مانند موسسه ها و شرکت‌های بزرگ و انواع فروشگاه‌ها به کار برده می‌شود .

در مکان‌های مذهبی مانند: مساجد شهر، حسینه ها و …

استفاده در همایش‌ها، کنفرانس‌ها، سمینار‌ها و اجلاس‌های مختلف برای اطلاع رسانی و افزایش ارزش ویژه برند و یا استفاده برای فراخوانی محصولات جدید و تبلیغات هر چه موثر تر محصولات.

چاپ بنر به عنوان مهم ترین وسیله چاپ و تبلیغات فضای بیرون، برای هرگونه اجرای گرافیکی در محیط با کارکرد اطلاع رسانی و تبلیغاتی از قبیل بیلبوردهای بزرگ، اعلان‌های چاپی درون شهری، تابلو سردرب فروشگاه‌ها و… به کار می‌رود.

خدمات پس از چاپ بنر
دور بری :
پس از چاپ حاشیه های سفید در پیرامون کار برش می‌خورد و کار نهایی بدون حاشیه ارائه می‌شود.
تکنیک‌ها و ابزارهایی مثل ولد‏‎(VELD)‎، لیفه، پانچ، کلیپس و در نهایت تسمه دوزی حاشیه، جزو خدمات خاص در حوزه ‏نصب بنر است. ‏‎

لیفه :

برای این کار چاپ بنر را به اندازه دلخواه از پشت تا می کنند و آن را کاملاً به سطح زیرینش می چسبانند، به‌ نحوی ‌که دیگر امکان ‏عبور چیزی از میان آن نیست. به این ترتیب در برخی کاربردها، به خصوص سازه های داربستی، مقاومت بنر در برابر کشش ‏افزایش می ‌یابد و در مواقعی که از نظر زمانی فرصتی برای تسمه دوزی نیست، مقاومت آن تا حدی، به بنر تسمه دوزی شده ‏نزدیک می‌شود.

مزایای چاپ بنر
یکی از مهم‌ترین مزایای چاپ تبلیغاتی این است که نسبت به روش‌های دیگر تبلیغاتی مانند (چاپ کاتالوگ، چاپ استیکر و…) به صرفه تر و ارزان تر است .
یافتن مشتریان بیشتر و در نهایت فروش بیشتر
دید بهتر کاربران به شما
ایجاد اعتبار بالاتر شرکت شما
چاپ بنر در سایزهای مختلف
قابلیت گسترده شدن در ابعاد بزرگ
وزن پایین
متنوع بودن از نظر جنس، ابعاد و تراکم
چاپ با بهترین وضوح و کیفیت بالا
مقاومت مدیای چاپ و جوهر در مقابل باد، آب، رطوبت، نور خورشید و سایر عوامل محیطی

چاپ مش بنر یکی دیگر از انواع چاپ بنر از جنس پلی‌استر، به صورت شبکه ای دارای سوراخ‌های ریز با نام انگلیسی (One Way Vision Film) است که امکان گذر نور و دیدن فضای پشت بنر را فراهم می‌کند و اگر بخواهیم بنر را به مدت طولانی تری در جایی نصب کنیم بنر مش انتخاب مناسبی است زیرا موجب مختل شدن عبور و مرور و دید افراد نشده و به علت عبور هوا از میان سوراخ ها به راحتی کنده نمی‌شود.
چاپ مش بدون چسب به عنوان شید به علت خاصیت عبور نور در پارتیشن ‌بندی فضای داخلی و خارجی و همینطور تبلیغ بر روی نمای ساختمان، کاربرد فراوان دارد. نوع بدون چسب مش برای کاربری‌هایی مثل دکورهای نمایشگاهی کاربرد دارد. این نوع بنر جهت تبلیغاتِ با فاصله ‌ی نسبتا زیاد از مخاطب و در مناطق اقلیمی بادخیز مانند ساحل دریا نیز استفاده می‌شود.
شید از جنس بنر مش کاربرد دکوراتیو این نوع بنر است که بر روی آن طرح ها و لوگوهای تبلیغاتی را می‌توان به بهترین نحو چاپ کرد.
در طول روز که نور آفتاب بسیار بیشتر از نور محیط داخل است، مش شبیه به استیکر و در شب که نور محیط داخل بیشتر از محیط بیرونی است مش چسبدار بصورت تقریبا نامرئی به نظر می ‌رسد.

‏‎

خرید اینترنتی کتاب زبان اصلی