راز های دره سکوت قشم

رازهای دره سکوت قشم

جزیره هرمز یکی از جزایر خلیج فارس محسوب می شود که در 16 کیلومتری بندرعباس واقع شده است. به دلیل موقعیت جغرافیایی خود، جزیره هرمز یکی از بخش های کلیدی این ناحیه برای تجارت و بازرگانی به حساب می آید در کنار این موقعیت استراتژیک، جزیره هرمز جاذبه های طبیعی و تاریخی متعددی هم در دل خود دارد که همین امر سبب شده است تا بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی در طول سال به این جزیره سفر کرده و از جاذبه های گردشگری آن بازدید نمایند.

زمانی که خودتان را به جزیره 42 کیلومتر مربعی هرمز می رسانید باید انتظار دیدن مکان های طبیعی و رمز آلود زیادی را داشته باشید. این ناحیه میزبان اماکن گردشگری مختلفی است که از جمله آن ها می توان به دره مجسمه ها، فرش خاکی هرمز، غار الهه نمک فیروزه ای، ساحل سنگ مرجان، غار مراقبه و دره رنگین کمان ها اشاره کرد.

در میان همه این مکان های جذاب و شگفت انگیزی که در دل جزیره هرمز واقع شده است دره ای خودنمایی می کند که آن را دره سکوت می نامند. این دوره رمز آلود یکی دیگر از جاذبه های طبیعی این خطه محسوب می شود و سالانه مسافران زیادی را از سرتاسر ایران و حتی مناطق خارجی به سمت خود می کشاند. اگر کنجکاو شده اید تا اطلاعات بیشتری درباره این دره بدانید، با ما همراه شوید و تا انتها، مقاله را مطالعه کنید.

 

 

معرفی دره سکوت

دره سکوت یکی از زیباترین و جذاب ترین جاذبه هایی است که در جزیره هرمز واقع شده و بازدید از آن می تواند برایتان بسیار لذت بخش باشد. این دره سراسر آرامش و سکوت است و زمانی که پا در آن می گذارید با جلوه های جذابی رو به رو می شوید که خاطراتش تا سال ها در ذهن تان می ماند.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید چرا نام این دره را دره سکوت گذاشته اند. زمانی که با تور قشم لحظه آخر خودتان را به جزیره کیش رساندید می توانید به راحتی و با کرایه کردن یک قایق به جزیره هرمز رفته و با راهنمایی های اهالی آنجا راهی دره سکوت شوید.

مطمئنا اولین چیزی که نظرتان را در دره سکوت به سمت خود جلب می کند سکوت حیرت آوری است که در این ناحیه حکمرانی می کند. برای آن دسته از مسافرینی که در سر و صدای شهرها بزرگ زندگی کرده اند و هر روزشان را با صدای ماشین ها آغاز  کرده اند دیدن جایی با این همه سکوت می تواند عجیب باشد. برای دیدن این همه شگفتی باید از  میان کوه های رنگارنگ عبور کنید و خودتان را به ناحیه ای برسانید که با بلورهای نمکی پوشیده شده است.

 

 

عجایب دره سکوت

دره سکوت در جزیره هرمز  یکی از جاذبه های شگفت انگیز آن محسوب می شود. برای آن هایی که با مسائل زمین شناسی آشنایی زیادی ندارند وجود چنین سکوتی می تواند بسیار رمزآلود و البته عجیب باشد.

اما بهتر است بدانید که این دره با سنگ های نمکی پوشیده شده است. خاصیت سنگ نمکی این است که سر و صدای محیط را به سمت خود جذب می کند و نویزی که قرار است به گوشتان برسد را کاهش می دهد.

این دره با نام دره انرژی یا دره نمک تبرزن نیز در میان اهالی شناخته می شود. دلیل نامگذاری این دره به دره نمک تبرزن وجود سنگ های نمکی سفت و سختی است که در گذشته برای شکستن آن ها از تبر استفاده می شده است.

در بخشی از این دره، کوه های زیبا و حیرت انگیزی واقع شده است که با نمک های چشم نوازی پوشیده شده است. اگر به دنبال یک جای آرام و دنج می گردید و از شلوغی های زندگی خسته شده اید بهترین کار این است که بار و بندیل سفر را ببندید و راهی جزیره هرمز شوید.

 

 

قدم زدن در دره سکوت قشم

هیچ چیز به اندازه قدم زدن در یک دره که سرتاسر آن را سکوت فرا گرفته است نمی تواند زیبا و دلچسب باشد. زمانی که پایتان را در این دره نمکی می گذارید با زیبایی های چشم نواز و اعجاب انگیز رو به رو خواهید شد که چشم اندازشان هر بیننده ای را محو تماشا می کند.

در کنار لایه های نمکی زیبا، آبراهه های پوشیده شده با نمک نیز نظرتان را به سمت خود جلب می کند و زیبایی کوه های سر به فلک کشیده اش برای همیشه در خاطرتان می ماند.

سفر به جزیره قشم و پس از آن سر زدن به جزیره هرمز می تواند بهترین خاطره عمرتان را رقم بزند. اگر تصمیم گرفته اید به این نواحی سفر کنید فهرستی از جاهای دیدنی اش را که می توانید به آن ها سر بزنید آماده کنید.

در میان این فهرست نام دره سکوت را هم بگنجانید. سفر به این دره سرتاسر سکوت و آرامش می تواند شما را از مشغله های زندگی رها سازد و آرامش از دست رفته تان را دوباره باز گرداند.

خرید اینترنتی کتاب زبان اصلی

ایندکسر