انواع لوله و تعاریف آن

درواقع انواع لوله پلیکا PVC، لوله پلیاتیلن و لوله پروپیلن در دسته لولههای پلاستیکی قرار میگیرند.لوله های پلاستیکی نیز اگرچه دارای معایب و مشکلات خاص خود ازجمله آسیبپذیری آنها در برابر اشعه خورشید و محدودیت دمایی میباشند اما انواع خاصی از آنها برای کاربردهای خاصی مناسبترین انتخاب میباشند. اشعه ماورای بنفش خورشید کیفیت لوله را تحت تأثیر قرار میدهد. این لوله ها تحمل فشار کاری تا ۱۰ بار را دارد. البته برخی شرکت ها لوله های ۱ لایه با خواص لوله های ۵ لایه ساخته است.

پایپهای پلیمری، پایپهایی هستند که با توجه خواص و مشخصاتی که دارند، در حال حاضر در صنایع مختلف و تأسیسات انواع ساختمان استفاده میشوند. پایپها با توجه به اندازه قطر و مشخصاتی که دارند در بخشهای مختلف قابل استفاده میباشند. از این لوله ها فقط در سیستم فاضلاب استفاده می شود و روش آب بندی آن توسط واشرهای لاستیکی که در داخل شیاری درون مادگی اتصالات قرار دارد به لوله ها متصل می گردد. به هنگام استفاده از این لوله ها و اتصالات می بایست حتما دهانه خارجی لوله و دهانه داخلی مادگی را به وسیله پارچه ای تمیز کرده و سپس با آغشته کردن سطح خارجی لوله و دهانه داخلی مادگی را به وسیله پراچه ای تمیز کرده و سپس با آغشته کردن سطح خارجی لوله یا سطح داخلی اتصال با محلول آب ریکا اقدام به جا زدن آن ها نمود.

لوله یک قطعه استوانهای شکل تو خالی است که برای انتقال جریان سیالاتی مانند آب و گاز که در تأسیسات ساختمانهای مسکونی و محیطهای بزرگ صنعتی نصب میشود. کاربرد زیادی دارند. در حال حاضر میتوان از پایپهای پلیمری به جای لولههای گالوانیزه در تأسیسات برای انتقال آب سرد و گرم استفاده کرد. به همین دلیل از تیوپهای PVC برای انتقال آب داغ استفاده نمیشود.

در مقابل تابش خورشید، داخل آن جلبک تولید می شد که باعث تغییر رنگ، مزه و بوی آب داخل لوله می شد. این نوع لوله ها از جنس مس بوده و روش اتصال آن ها مهره – ماسوره و جوشکاری کاربید یا اکسی استیلن می باشد. در این لوله ها از هسته آلومینیوم استفاده شده است که روی آن داخل سطوح داخلی و خارجی چسب مخصوص قرار می گیرد. نصب آن سريع، آسان و بدون ضايعات مي باشد . نکته : لوله های چدنی با سرتوپی و سرتخت به ترتیب لوله های بوشن دار و بدون بوشن نیز نامیده می شوند .

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد روش ساخت لوله بدون درز بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.

خرید اینترنتی کتاب زبان اصلی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum vodafone mobil ödeme bozdurmabuy instagram followershtml nullednulled themesUpvc Windows Upvc DoorsMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme